Vyriausybė nusprendė: moksleiviai į mokykla grįš vėliau, trumpės maitinimo įstaigų darbo laikas, įvedama privaloma registracija

Dainiaus LABUČIO (ELTA) asociatyvi nuotr.
„Pasigedusiems ribojimų ir draudimų yra žinia – atitinkami ribojimai ir draudimai vėl įvedami“, – pranešė Saulius Skvernelis.
Vyriausybė trečiadienį nusprendė, kad po savaitę vyksiančių rudens atostogų mokiniai dar vieną savaitę mokysis nuotoliniu būdu. Taip pat nuspręsta taikyti privalomą registraciją laisvalaikio, pramogų, renginių, viešojo maitinimo ir kitų vietų lankytojams, bus trumpinamas maitinimo įstaigų darbo laikas.

Atostogų neilgina

Moksleivių rudens atostogos prasidės pirmadienį, spalio 26 dienos. Nuo šios datos skaičiuojamos viena savaitė atostogų, po to savaitę ugdymas vyks nuotoliniu būdu. Apie tai Vyriausybės pasitarime pranešė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

ELTA primena, kad premjeras S. Skvernelis trečiadienį teigė, jog, atsižvelgiant į nerimą keliančią koronaviruso situaciją šalyje, tikriausiai bus teikiamas siūlymas moksleivių suplanuotas savaitės trukmės rudens atostogas ilginti iki dviejų savaičių. Visgi vėliau šios idėjos buvo atsisakyta.

Iki vidurnakčio

Vyriausybės nutarimo pakeitimo projektu trumpinamas maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų darbo laikas: šių įstaigų veikla bus vykdoma nuo 7 iki 24 valandos.

Taip pat, kaip praneša Vyriausybė, laisvalaikio, pramogų, renginių, viešojo maitinimo ir kitų vietų lankytojų registracija nebus vykdoma, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais. Registracija nebus privaloma ir viešojo maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams.

Darbo laiko ribojimai nebus taikomi tais atvejais, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas kitais būdais, kai viešasis maitinimas teikiamas įmonių, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įstaigų teritorijose ir patalpose. Darbo laikas nebus apribotas kazino ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktuose, jei šiose vietose neteikiama viešojo maitinimo paslauga.

Primename, kad Vyriausybė priėmė sprendimą įvesti karantiną 12 šalies savivaldybių, tarp kurių – Šiaulių, Kelmės ir Joniškio rajonai.

Pagrindinis faktorius – sąmoningumas

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad koronaviruso situacija reikalauja priimti griežtus sprendimus.

„Pasigedusiems ribojimų ir draudimų yra žinia – atitinkami ribojimai ir draudimai vėl įvedami. Situacija reikalauja priimti tam tikrus sprendimus, nors esu įsitikinęs, kad pagrindinis ir svarbiausias faktorius, kuris saugo mus ir leidžia išvengti pandemijos padarinių, yra mūsų sąmoningumas, atsakomybė ir saugos reikalavimų laikymasis. Tačiau vien to, matyt, nepakanka“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Premjeras taip pat priminė pavasarį karantino metu skelbtą šūkį „Likite namuose!“. Pasak S. Skvernelio, tai dabar vėl tampa aktualu, ypač gyvenantiesiems raudonąja zona paskelbtose vietose ar savivaldybėse, kur įvestas karantinas.