Vyriausybė greičiausiai pritars 13-ajai pensijai

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Vyriausybės išvada dėl tryliktosios pensijos greičiausiai bus teigiama, sakė Saulius Skvernelis. Jo manymu, finansų ministro Viliaus Šapokos, kritiškai nusiteikusį šiuo klausimu ir teigusį, kad kitų metų biudžete tai nenumatyta, nėra pagrindo kažkaip bausti.
Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad Vyriausybė greičiausiai pritars 13-osios pensijos idėjai. Jo teigimu, finansų ministro Viliaus Šapokos reiškiami būgštavimai dėl idėjos įgyvendinti šį siūlymą yra visiškai natūralūs. Nepaisant to, pasak S. Skvernelio, V. Šapoka savo nuomonės Vyriausybės vardu reikšti negali.

Tuo ir žavi demokratija

Išsiskyrusias valdančiųjų ir V. Šapokos nuomones dėl 13-osios pensijos Seime vykusios Vyriausybės valandos metu priminė mišriai Seimo narių grupei priklausantis Andrius Mazuronis.

„Kai finansų ministras pareiškia, kad jis nori išeiti iš Vyriausybės kaip technokratas, po tokių jo pasisakymų jūs sutiktumėte, kad jis išeina kaip technokratas, ar jis visgi bando išeiti kaip politikas“, – premjero teiravosi politikas.

Į šį klausimą atsakydamas premjeras dar kartą pabrėžė manąs, kad susikirtimas dėl 13-osios pensijos nėra kažkuo neįprastas dalykas.

„Gerbiamas ministras, kaip ir visi kiti Vyriausybės nariai, daro pažangą ir iš šios Vyriausybės išeis kaip technokratinis politikas. Kiekvienas turi teisę ir galimybę reikšti nuomonę. Kalbant apie finansų ministrą – turbūt nesvarbu kas buvo, yra, ir, tikėtina, kas bus finansų ministru... Kada kalba pasisuka apie finansus, dažniausias bet kurio ministro atsakymas būna – ne, ne, ne. Ir tik vieną kartą būna – taip“, – Seime vykstančioje Vyriausybės valandoje teigė premjeras.

S. Skvernelis pažymėjo, kad ne kartą skeptiškai apie galimybę įteisinti 13-ąją pensiją kalbėjęs finansų ministras elgiasi taip, kaip ir turi elgtis. Tiesiog, akcentavo premjeras, finansų ministras negali kalbėti Vyriausybės vardu.

„Aš manau, kad ministras elgiasi taip, kaip ir turi elgtis. Išskyrus vieną dalyką – sprendimus priiminėja Vyriausybė ir Vyriausybės vardu ministras nekalbėjo. Jis kalbėjo savo vardu. Galutinį sprendimą priims Lietuvos Respublikos Seimas“, – aiškino S. Skvernelis, pusiau juokais pridurdamas, kad už išsakytas mintis V. Šapoką ir buvo verta pabarti.

„Už tą pasisakymą nebaudžiau aš ministro, neturiu tokios teisės ir galimybės... Gal pabarti ir reikėjo“, – sakė premjeras.

„Papildysiu filosofiškai – tuo ir žavi demokratija“, – kiek vėliau į Seime išsakytus premjero komentarus sureagavo V. Šapoka.

Ministras kritikuoja siūlymą įvesti 13-ąją pensiją. Pasak jo, reikia vengti ilgalaikių finansinių įsipareigojimų. Tuo metu premjeras S. Skvernelis ir „valstiečių” lyderis Ramūnas Karbauskis sakė, kad dėl to nuspręs ne finansų ministras, o visa Vyriausybė.

Vyriausybė neprieštaraus tryliktajai pensijai

Vis dėlto premjeras šiandien „Žinių radijui“ sakė manąs, kad Vyriausybės išvada dėl 13-sios pensijos bus teigiama.

„Ji iš principo bus teigiama, bet vėlgi pažiūrėsime, kokiu būdu, kokiu mastu tuos galimus įsipareigojimus valstybė galėtų įgyvendinti neviršijusi tam tikrų lūkesčių ir neužprogramuodama kažkokių bėdų valstybės finansams ateityje“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Premjeras pridūrė, kad finansuoti 13-ąją pensiją kol kas numatyta iš valstybės rezervų bei šešėlinės ekonomikos mažinimo.

„Mes turime ir tam tikrus rezervus nusimatę, taip pat tai susiję su Seimo sprendimais, pateiktais Vyriausybės įstatymais. Jei tie įstatymai bus pateikti, ypač tai susiję su šešėlinės ekonomikos masto mažinimu, tai realu, kad tai būtų finansavimo šaltinis“, – pažymėjo S. Skvernelis.

Prezidentas antradienį Prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad siūloma 13-oji pensija yra mažiau taiklus problemos sprendimas.