VRK akiratyje – A. Verygos medaliai

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Vyriausioji rinkimų komisija tirs kreipimąsi dėl sveikatos apsaugos ministro teikiamų medalių medikams.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) perdavė Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriui ištirti, ar sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teikiami medaliai medikams „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“ nėra užslėpta politinė reklama.

„Gautas kreipimasis į VRK dėl galimai užslėptos ministro A. Verygos reklamos. Ministras yra kandidatas į Seimą, akivaizdu, kad, kampanijos metu sugalvojęs medalių teikimo projektą, suplanavo, kad jie būtų įteikti kampanijai jau įpusėjus. Pandemija pasaulyje dar nesibaigė, Lietuvoje dar net neišgijo, kalbama apie antrą viruso bangą“, – gauto kreipimosi turinį pristatė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.  

Jo autoriai mano, kad toks skubėjimas gali būti susijęs su rinkimais. Prašoma ištirti, ar kandidatas nesinaudojo tarnybine padėtimi, nepapirkinėjo rinkėjų, nenaudojo tam biudžeto lėšų bei užslėptos politinės reklamos.

„Tai perduodam kampanijų finansavimo kontrolės skyriui tirti ir paskelbiam interneto svetainėje“, – teigė VRK L. Matjošaitytė.  

Nuo liepos 8 d. A. Veryga įteikinėja apdovanojimus Lietuvos medikams, kurių pastangos padėjo sėkmingai suvaldyti COVID-19 pandemiją. Įteikdamas apdovanojimus sveikatos apsaugos ministras medikams dėkojo už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant šio viruso plitimą.

Anot ministro, sveikatos priežiūros sistemos darbuotojams turime dėkoti ne tik už tiesioginį darbą su pacientais, bet ir už tai, kad prisidėjo idėjomis ir pasiūlymais, inicijavo naujoves, kurių buvo galybė ir kurios padėjo Lietuvai sustabdyti viruso plitimą.

Komentarai

    Pen, 2020-07-24 / 10:54
mokesčių mokėtojų (taip pat ir mano) pinigus sumokėta jų gamintojams
Daiva    Pen, 2020-07-24 / 11:09
Kas ir ką valdė? Lietuvoje pandemijos nebuvo, o 99% medikų sėdėjo užsidarę stiklinėse pilyse ir atsiriboję nuo ligonių.
labai    Pen, 2020-07-24 / 12:59
keista ministro veikla, vietoje to, kad mąstytų kaip medicinos paslaugas padaryti prieinamas žmonėms, jis kuria medalius, ir dar ko gero pasiėmė honorarą už kūrybinę veiklą.
Iš pajūrio    Pen, 2020-07-24 / 16:02
Medaliams ir kitiems apdovanojimams yra heraldikos komisija.Ar buvo šiems medaliams sukurti paraiška,konkursas? Ar komisija sprendė nugalėtoją( šiuo atveju šį Verygos sukurtą baisuoklį),kiek sumokėta už šio kryžiuočio ordino gamybą, kieno pinigais mokėta?
Medikė    Pen, 2020-07-24 / 20:09
Šis medalis tai garbingas apdovanojimas, įvertinimas mūsų pasiaukojančio darbo. Tik tie, kurie jo negavo , nenusipelnė jo ir per visą epidemijos paskelbimą sėdėjo savo kabinetuose be darbo, kavutę gėrė ir nosis krapštė, dabar rašo nepasitenkinimo komentarus. Gėda dėl jų.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.