Vokietija: A. Navalnas apnuodytas nervus paralyžiuojanti kovine medžiaga

EPA-ELTA nuotr.
Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas nunuodytas kovine chemine medžiaga, neabejodama teigia Vokietijos, kurioje dabar gydomas politikas, vyriausybė.
„Nėra abejonių“, kad Rusijos opozicijos politikas Aleksejus Navalnas buvo apnuodytas „Novičiok“ grupės nervus paralyžiuojančia kovine medžiaga. Tai šiandien patvirtino Vokietijos vyriausybė.

„Sukrečia tai, kad Aleksejus Navalnas Rusijoje tapo išpuolio panaudojant cheminę nervus paralyžiuojančią medžiagą auka“, - sakė vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas. Vokietijos vyriausybė, anot jo, griežčiausiai smerkia šią ataką. Rusija „skubiai raginama pakomentuoti situaciją“.

Kad A. Navalnas apnuodytas „Novičiok“ grupės medžiaga, nustatyta specialioje Vokietijos Bundesvero laboratorijoje.

Šiuo metu A. Navalnas gydomas Berlyne. Jo būklė vis dar sunki, bet simptomai mažėja, pranešė politiką gydanti Berlyno „Charite“ ligoninė.

A. Navalnas vis dar gydomas ligoninės intensyvios terapijos skyriuje, kuriame guli nuo rugpjūčio 22-osios dienos. Kaip teigiama, A. Navalnas tebėra komos būsenos.

Pasak ligoninės, manoma, kad politiko sveikimas užsitęs, taip pat negalima atmesti ilgalaikių sunkaus apsinuodijimo padarinių.

Jis blogai pasijuto lėktuve rugpjūčio 20 dieną ir pradžioje buvo paguldytas į Omsko ligoninę, tačiau, spaudžiant šeimai ir kolegoms, vėliau perkeltas į Vokietiją.

Vokietijos vyriausybė dabar su partneriais ES ir NATO tarsis dėl „deramos bendros reakcijos“, - sakė atstovas. Be to, vyriausybė užmegs kontaktą su Cheminio ginklo draudimo organizacija (OVCW).