Vitas Tomkus: APIE NACIONALINES VERTYBES, NACIONALINĘ LRT IR „RESPUBLIKOS TV“

Autorių nuotr.
Justinas Marcinkevičius. Stop kadras iš Youtube video.
Daugiau kaip prieš 10-imt metų pribrendo laikas steigti „Respublikos" televiziją. Entuziastė Nida Dudlauskaitė Binkauskė iš redakcijos savireklamos skyriaus privertė: suorganizavo nuostabų renginį „Nacionalinės vertybės" apie pačius svarbiausius ir įsimintiniausius Lietuvos asmenis bei įvykius.

Ir štai 2009-siais metais atėjo eilė apdovanoti mūsų Dainių Justiną Marcinkevičių, o tuo pačiu ir „Baltijos kelio" sukaktį pagerbti. Kadangi tuometinei Jos Didenybei Prezidentei bei kitoms aukštoms valdžios asaboms „Respublikos" renginiai Vilniaus Rotušėje pasirodė per menki, nutariau apdovanojimus nufilmuoti ir paleisti į TV ekranus kaip kas savaitinę „Respublikos TV" laidą. Kūrybinė grupė susibūrė aukščiausio lygio: režisierės Laima Lingytė ir Regina Stadalnikaitė, garso režisierius Algimantas Apanavičius, kino operatorius Lionginas Grigonis, laidos vedėjas Viktoras Gerulaitis... Po peržiūros redakcijoje buvau pasiruošęs visus išbučiuoti. Beliko tik dėl eterio susitarti.

Pirmiausiai pasiūliau LRT. Kategoriškai atsisakė: pretekstas - konkuruos su kitomis jų laidomis. Pasiūliau parodyti žiūrovams už pinigus - kaip reklamą. Tuometinė Siaurusevičiaus vadovybė buvo kategoriška: ne! Tada nusiunčiau tą laidą komercinėms televizijoms, irgi atsisakė. Tik „Baltijos TV" sutiko ją pademonstruoti per pietų pertrauką, t.y. tada, kada visi pietauja. Taip ir atgulė toji laida į mano stalčių. Bet nėra to blogo - kas neišeitų į gerą!

Jūsų dėmesiui siūlau „Respublikos" siužetą apie „Nacionalines vertybes", kuriame pamatysite dar nė karto negirdėtą poeto Justino Marcinkevičiaus pasisakymą. Dėkoju už dėmesį!

Vito TOMKAUS Idėja Lietuvai:

P.S. O idėja dėl Justino Marcinkevičiaus Įamžinimo yra tikrai verta dėmesio. Bet kol gyvuos apsišaukėlis patriarxas ir "lže"prezidentas p.Landsbergis valdžia prie to nė už ką neprisidės. O jei susikurtų koks visuomeninis fondas, sudarytas iš autoritetingų ir, nesusitepusių Sorošo pinigais, garbių asmenų, manau, kad būsimam Tautos dainiaus paminklui Lietuva mielai susimestų. Pradžiai paaukočiau 5000 eurų, o po to... kiek dar truks.

Susijusios naujienos

2021-04-09
Komentarai: