Visuomenę kviečia nupirkti higienos priemonių bėdos ištiktiems žmonėms

Redakcijos archyvo nuotr.
Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia visuomenę dovanoti higienos priemonių bėdos ištiktiems žmonėms.

Prieš kiek daugiau nei pusę metų Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) startavo nauja veikla – trumpuoju humanitarinės pagalbos numeriu 111. Dažniausiai juo skambina vieniši žmonės: senjorai, negalią turintieji, mamos ar tėčiai, kai patys nebegali pasirūpinti savo ar vaikų būtinaisiais poreikiais dėl ligos, prarasto darbo, mažų pensijų.

„Dažniausiai skambinantieji neturi artimųjų, į kuriuos galėtų kreiptis pagalbos, todėl skambina Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Pasitaiko ir atvejų, kai kreipiasi žmonės, kurių namus ir visą turtą pasiglemžė gaisras: tada žmonės nežino, ko griebtis ir kur kreiptis pagalbos, turi kurti gyvenimą iš naujo. Užklupus tokioms nelaimėms, į pagalbą atskubame mes ir atliepiame būtiniausius poreikius daiktais ar konsultacijomis, psichologine pagalba“, – pasakoja Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Ingrida Damulienė.

Ji sako, kad pagalbos higienos priemonėmis, kanceliarijos prekėmis žmonės prašo kiekvieną dieną. Per pusmetį šios veiklos sulaukiama daugiau nei 10 tūkstančių skambučių.

Raudonasis Kryžius taip pat skatina prie akcijos prisijungti ir savanoryste. Savanoriauti higienos priemonių rinkimo iniciatyvoje gali kiekvienas nuo 14 metų, o 12–13 metų vaikai – lydimi tėvų.

Akcija bus vykdoma visoje Lietuvoje, 132 taškuose. Žmonės, norintys prisidėti prie pagalbos daiktais bėdos ištiktiems žmonėms, gali tai padaryti artimiausioje „Maxima“, IKI, „Lidl“, „Rimi“ ar „Norfa“ parduotuvėje nupirkę sąrašuose nurodytų priemonių ir jas atidavę vietoje esantiems LRK savanoriams.

Reikalingų daiktų sąraše nurodytos tokios priemonės: dušo geliai, šampūnai, dantų šepetėliai, pasta, sauskelnės – vaikams ir suaugusiems, skutimosi peiliukai, gelis ir putos, higieniniai įklotai, tualetinis popierius, rankų muilas, priemonės skalbti, indų plovikliai, drėgnos servetėlės ir talkas vaikams. Taip pat prašo aukoti piešimo ir rašymo priemonių, kuprinių, popieriaus ir sąsiuvinių vaikams.

Iniciatyva bus vykdoma šiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Druskininkuose, Varėnoje, Elektrėnuose, Kretingoje, Kuršėnuose, Mažeikiuose, Tauragėje, Rokiškyje, Ukmergėje, Utenoje, Vilkaviškyje, Visagine, Šilutėje, Marijampolėje.

Daiktus padovanoti bus galima gegužės 24 ir 25 dienomis. Gegužės 24-ąją, penktadienį, savanoriai norinčių prisidėti lauks nuo 16 iki 20 valandos, o 25 dieną, šeštadienį, nuo 11 iki 16 valandos. Negalintys dalyvauti akcijoje žmonės kviečiami prisidėti finansiškai paskambinus trumpuoju numeriu 1430 ir taip paaukoti 5 eurus.