Virš Vakarų Lietuvos skraido JAV Karinių oro pajėgų naikintuvai

Margaritos MELINYTĖS nuotr.
Į pratybas naikintuvai kyla iš Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose.

Rugpjūčio 18–31 dienomis JAV karinės oro pajėgos Europoje–Afrikoje vykdo pratybas „Astralinis riteris 23“ (angl. „Astral Knight 23“), jų metu Lietuvoje ir Suomijoje įkurtos laikinos orlaivių dislokacijos bazės.

Vykdyti pratybų operacijas Baltijos šalyse į Aviacijos bazę Šiauliuose iš Anglijos RAF Lakenheath atskrido naikintuvai „F-35A Lightning II“, priklausantys 48-ajai eskadrilei, ir RAF Mildenhall bazėje dislokuotas orlaivis „KC-135 Stratotanker“ iš 100-osios eskadrilės, skirtas kurui papildyti ore naikintuvų skrydžio metu. Iš Italijoje esančios Aviano aviacijos bazės į pratybas atvyko 31-ajai eskadrilei priskirti naikintuvai „F-16 Fighting Falcon“. Visi šie JAV Karinėms oro pajėgoms priklausantys orlaiviai vykdys skrydžius Vakarų Lietuvos regione.

JAV Karinių oro pajėgų Europoje–Afrikoje vado pavaduotojas gen. ltn. John D. Lamontagne pažymėjo: „Reguliarios pratybos, kaip „Astralinis riteris 23“, ir mūsų nuolatinis buvimas priešakinėse pozicijose yra labai svarbus, siekiant sukurti patikimą atgrasymo priemonę bet kokiai būsimai agresijai prieš Aljansą.“

Tarptautinės pratybos „Astralinis riteris 23“ vyksta kasmet.