Virėjų dieną šventė siekdami rekordo

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Puodų piramidės aukštį fiksavo komisija.
Antradienį, Tarptautinę virėjų dieną, Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) Prekybos ir verslo skyriaus kolektyvas sukrovė 518 puodų piramidę. 2 metrų 95 centimterų ir 5 milimetrų statinys pretenduoja tapti aukščiausia puodų piramide Lietuvoje.

ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai mokosi nuotoliniu būdu, tad rekordinę piramidę statė mokytojai. Sudėti lengva nebuvo, nes puodai – skirtingo dydžio, pločio, aukščio, metalo. Teko ir panaktinėti.

Rekordo siekimo dieną kolektyvas „pagrojo“ puodais – trankiais garsais bandė išvaryti koronavirusą.

„Kadangi mokinių dabar nėra, negalime sugalvoti kažko prašmatnaus, kad puodai būtų pilni, tai teko sudėti tuščius puodus“, – juokėsi ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus vedėja Renata Veršinskienė.

Darbuotojai kreipėsi į socialinius partnerius, draugus, prašydami paskolinti puodų. Visi sureagavo labai draugiškai, puodai atkeliavo ne tik iš Šiaulių, bet ir iš Gruzdžių, Meškuičių (Šiaulių r.), Šaukėnų (Kelmės r.).

Kolektyvas sudėjo piramidę iš 517 puodų, paskutinįjį, 518-ą puodą, į statinį pasiuntė R. Veršinskienė.

Puodų piramidės aukštį skaičiavo komisija: pirmininkas Valdas Sutkus, UAB „Avicula“ generalinis direktorius, Aliona Balsienė, UAB „Mamos maisto paslaptys“ direktorė, dr. Saulius Vaivada, Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojas.

Komisijos matavimų rezultatas: 2 metrai 95 centimterai ir 5 milimetrai.

Lubas siekusi piramidė ilgai stovėti negalėjo – puodų laukė maitinimo įstaigos. Skolinusiems ŠPRC Prekybos ir verslo skyrius puodus pažadėjo grąžinti ne tuščius.

Rėkyvos klebonas Donatas Grabažis linkėjo, kad namo grįžę puodai visada būtų pilni.

ŠPRC Prekybos ir verslo skyrius garsėja Lietuvos rekordais – „Factum“ agentūra jų yra patvirtinusi per dvi dešimtis. Šiemet į rekordų knygą buvo įrašyta didžiausia pyragų dėlionė ir aukščiausia blynų rietuvė.