
Naujausios
Vietoj universiteto – Studijų institutas
Trečiadienį Šiaulių universiteto (ŠU) senatas pritarė universiteto pertvarkos planui, pagal kurį nebelieka paties universiteto. Jeigu tokiam planui pritars ŠU taryba, Šiaulių universitetas taps Studijų institutu, o fakultetai – katedromis. Bus panaikinta ir apie pusšimtį etatų bei įsteigti 8 nauji.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Rektorius pristatė planą
ŠU struktūros pertvarkos planą pristatė universiteto rektorius profesorius Donatas Jurgaitis. Nors planas sukėlė daug diskusijų, jam buvo pritarta. Senato pirmininkė profesorė Diana Strakšienė įrodinėjo senatui, kad „atėjo laikas imtis labai ryžtingų veiksmų dėl sklandaus tolesnio Šiaulių universiteto gyvavimo“, nes „studentų priėmimo rodikliai, sumažėjęs finansavimas rodo, kad mes turime ieškoti kelių, kurie padėtų sutelkti universiteto finansinius ir žmogiškuosius išteklius“.
D. Jurgaitis pažymėjo, kad „universiteto restruktūrizacija yra būtina dėl kitų metų universiteto administracijos ir ūkio lėšų skyrimo metodikos keitimo, aukštojo mokslo finansavimo taisyklių pasikeitimo ir dėl mažėjančio studentų skaičiaus“. Rektorius teigė, kad universiteto pertvarka – strateginis žingsnis „stabilizuoti finansinę situaciją ir optimizuoti infrastruktūrą, suteikiant išteklius universiteto misijos vykdymui, dėl valdymo procesų tobulinimo“.
Iš universiteto – tik fakultetas?
Universiteto struktūros reorganizacija apima visus tris dabar veikiančius universiteto fakultetus, kurie visai neseniai buvo sudaryti, sujungiant po kelis buvusius universiteto fakultetus.
Pagal pertvarkos planą numatoma vietoj trijų dabar esančių fakultetų įsteigti Studijų institutą. O jame liktų jau nebe universiteto fakultetai, bet sujungtos katedros.
Institute būtų Edukologijos, Specialiosios pedagogikos, Kūno kultūros ir socialinės gerovės studijų (prie Sveikatos ir socialinės gerovės katedros prijungiama Kūno kultūros katedra), Humanitarinių mokslų (sujungiamos Istorijos ir filosofijos, Lietuvių kalbotyros, literatūros ir komunikacijos, Užsienio kalbų studijų katedros).
Taip pat numatoma Informatikos katedra, kuri atsirastų pakeičiant Matematikos ir informatikos katedros pavadinimą), Inžinerijos (Aplinkotyros ir fizikos katedra prijungiama prie Inžinerijos katedros), Ekonomikos, Verslo ir viešosios vadybos (sujungiamos Vadybos ir Viešojo administravimo katedros).
Dar viena katedra vadintųsi Muzikos pedagogikos ir vizualiųjų menų (Menų katedra prijungiama prie Muzikos pedagogikos katedros) katedra. Prie pastarosios katedros numatoma prijungti Dailės galeriją ir universitetinius meno kolektyvus.
Numatoma į Kūno kultūros ir socialinės gerovės studijų katedrą perkelti visų universitetinių sporto komandų administravimą.
Tęstinių studijų institutas bus pervadintas į Tęstinių ir e. studijų centrą, jeigu tai netrukdys turimai akreditacijai ir taps Studijų instituto padaliniu.
Pateiktame struktūros pertvarkos plane numatoma veikiančiame Mokslo institute įsteigti Didaktikų centrą. Taip pat numatoma prie Mokslo ir meno tarnybos prijungti Tarpsektorinės partnerystės centrą, tačiau, pažymima, jeigu nebus prieštaravimų dėl tolesnių pradėtų projektų vykdymo.
Nauda – apie 310 tūkstančių eurų
Senatui pateiktame pasikeitimų pakete numatoma ir pasikeitimų tarnybų struktūroje. Planuojama, kad nebeliks atskiros Tarptautinių programų ir ryšių tarnybos, kurios dalis darbuotojų persikels į Studijų tarnybą, o kita dalis – į Mokslo ir meno tarnybą.
Jeigu universiteto taryba pritars pertvarkos planui, nebeliks Strategijos ir kokybės valdymo tarnybos, tačiau atsiras nauja, rektoriui pavaldi, strateginių procesų valdymo vyriausiojo specialisto pareigybė.
Pristatant naująjį struktūros pertvarkos planą buvo pažymėta, kad bus peržiūrėtas etatų tarnybose ir katedrose skaičius. Kur bus panaikinta daugiau etatų – administracijoje ar mokslo specialistų?
Universiteto vyriausioji ekonomistė dr. Dovilė Ruplienė senato nariams pateikė skaičiavimus: „Iš viso planuojama panaikinti 47,75 etato, o bus įsteigti 8 nauji etatai. Numatoma nauda iš etatų mažinimo, naujų etatų steigimo ir katedrų skaičiaus pakeitimo per metus – 386,2 tūkstančio eurų. Planuojama, kad darbuotojų išeitinėms kompensacijoms prireiks 75,6 tūkstančio eurų. Grynoji nauda per metus sudarys apie 310 tūkstančių eurų“.
„Šis struktūros pertvarkos planas nėra idealus ir baigtinis, tačiau, manau, kad jis padės mums išvengti problemų, kurios mūsų laukia kitais finansiniais ir šiais mokslo metais“, – sakė rektorius prof. D. Jurgaitis.
ŠU struktūros pertvarkos planą dar turi tvirtinti universiteto taryba.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių universiteto rektorius Donatas Jurgaitis mano, kad pertvarkos planas „nėra idealus ir baigtinis“, o tik padėsiantis išvengti problemų „kitais finansiniais ir šiais mokslo metais“.
Planuojama, kas laukia Šiaulių universiteto.