Vietoj universiteto – Studijų institutas

Vietoj universiteto – Studijų institutas

Vie­toj uni­ver­si­te­to – Stu­di­jų ins­ti­tu­tas

Tre­čia­die­nį Šiau­lių uni­ver­si­te­to (ŠU) se­na­tas pri­ta­rė uni­ver­si­te­to per­tvar­kos pla­nui, pa­gal ku­rį ne­be­lie­ka pa­ties uni­ver­si­te­to. Jei­gu to­kiam pla­nui pri­tars ŠU ta­ry­ba, Šiau­lių uni­ver­si­te­tas taps Stu­di­jų ins­ti­tu­tu, o fa­kul­te­tai – ka­ted­ro­mis. Bus pa­nai­kin­ta ir apie pus­šim­tį eta­tų bei įsteig­ti 8 nau­ji.

Ri­ta ŽA­DEI­KY­TĖ

rita@skrastas.lt

Rek­to­rius pri­sta­tė pla­ną

ŠU struk­tū­ros per­tvar­kos pla­ną pri­sta­tė uni­ver­si­te­to rek­to­rius pro­fe­so­rius Do­na­tas Jur­gai­tis. Nors pla­nas su­kė­lė daug dis­ku­si­jų, jam bu­vo pri­tar­ta. Se­na­to pir­mi­nin­kė pro­fe­so­rė Dia­na Strak­šie­nė įro­di­nė­jo se­na­tui, kad „atė­jo lai­kas im­tis la­bai ryž­tin­gų veiks­mų dėl sklan­daus to­les­nio Šiau­lių uni­ver­si­te­to gy­va­vi­mo“, nes „stu­den­tų priė­mi­mo ro­dik­liai, su­ma­žė­jęs fi­nan­sa­vi­mas ro­do, kad mes tu­ri­me ieš­ko­ti ke­lių, ku­rie pa­dė­tų su­telk­ti uni­ver­si­te­to fi­nan­si­nius ir žmo­giš­kuo­sius iš­tek­lius“.

D. Jur­gai­tis pa­žy­mė­jo, kad „uni­ver­si­te­to rest­ruk­tū­ri­za­ci­ja yra bū­ti­na dėl ki­tų me­tų uni­ver­si­te­to ad­mi­nist­ra­ci­jos ir ūkio lė­šų sky­ri­mo me­to­di­kos kei­ti­mo, aukš­to­jo moks­lo fi­nan­sa­vi­mo tai­syk­lių pa­si­kei­ti­mo ir dėl ma­žė­jan­čio stu­den­tų skai­čiaus“. Rek­to­rius tei­gė, kad uni­ver­si­te­to per­tvar­ka – stra­te­gi­nis žings­nis „sta­bi­li­zuo­ti fi­nan­si­nę si­tua­ci­ją ir op­ti­mi­zuo­ti inf­rast­ruk­tū­rą, su­tei­kiant iš­tek­lius uni­ver­si­te­to mi­si­jos vyk­dy­mui, dėl val­dy­mo pro­ce­sų to­bu­li­ni­mo“.

Iš uni­ver­si­te­to – tik fa­kul­te­tas?

Uni­ver­si­te­to struk­tū­ros reor­ga­ni­za­ci­ja api­ma vi­sus tris da­bar vei­kian­čius uni­ver­si­te­to fa­kul­te­tus, ku­rie vi­sai ne­se­niai bu­vo su­da­ry­ti, su­jun­giant po ke­lis bu­vu­sius uni­ver­si­te­to fa­kul­te­tus.

Pa­gal per­tvar­kos pla­ną nu­ma­to­ma vie­toj tri­jų da­bar esan­čių fa­kul­te­tų įsteig­ti Stu­di­jų ins­ti­tu­tą. O ja­me lik­tų jau ne­be uni­ver­si­te­to fa­kul­te­tai, bet su­jung­tos ka­ted­ros.

Ins­ti­tu­te bū­tų Edu­ko­lo­gi­jos, Spe­cia­lio­sios pe­da­go­gi­kos, Kū­no kul­tū­ros ir so­cia­li­nės ge­ro­vės stu­di­jų (prie Svei­ka­tos ir so­cia­li­nės ge­ro­vės ka­ted­ros pri­jun­gia­ma Kū­no kul­tū­ros ka­ted­ra), Hu­ma­ni­ta­ri­nių moks­lų (su­jun­gia­mos Is­to­ri­jos ir fi­lo­so­fi­jos, Lie­tu­vių kal­bo­ty­ros, li­te­ra­tū­ros ir ko­mu­ni­ka­ci­jos, Už­sie­nio kal­bų stu­di­jų ka­ted­ros).

Taip pat nu­ma­to­ma In­for­ma­ti­kos ka­ted­ra, ku­ri at­si­ras­tų pa­kei­čiant Ma­te­ma­ti­kos ir in­for­ma­ti­kos ka­ted­ros pa­va­di­ni­mą), In­ži­ne­ri­jos (Ap­lin­ko­ty­ros ir fi­zi­kos ka­ted­ra pri­jun­gia­ma prie In­ži­ne­ri­jos ka­ted­ros), Eko­no­mi­kos, Vers­lo ir vie­šo­sios va­dy­bos (su­jun­gia­mos Va­dy­bos ir Vie­šo­jo ad­mi­nist­ra­vi­mo ka­ted­ros).

Dar vie­na ka­ted­ra va­din­tų­si Mu­zi­kos pe­da­go­gi­kos ir vi­zua­lių­jų me­nų (Me­nų ka­ted­ra pri­jun­gia­ma prie Mu­zi­kos pe­da­go­gi­kos ka­ted­ros) ka­ted­ra. Prie pa­sta­ro­sios ka­ted­ros nu­ma­to­ma pri­jung­ti Dai­lės ga­le­ri­ją ir uni­ver­si­te­ti­nius me­no ko­lek­ty­vus.

Nu­ma­to­ma į Kū­no kul­tū­ros ir so­cia­li­nės ge­ro­vės stu­di­jų ka­ted­rą per­kel­ti vi­sų uni­ver­si­te­ti­nių spor­to ko­man­dų ad­mi­nist­ra­vi­mą.

Tęs­ti­nių stu­di­jų ins­ti­tu­tas bus per­va­din­tas į Tęs­ti­nių ir e. stu­di­jų cent­rą, jei­gu tai ne­truk­dys tu­ri­mai ak­re­di­ta­ci­jai ir taps Stu­di­jų ins­ti­tu­to pa­da­li­niu.

Pa­teik­ta­me struk­tū­ros per­tvar­kos pla­ne nu­ma­to­ma vei­kian­čia­me Moks­lo ins­ti­tu­te įsteig­ti Di­dak­ti­kų cent­rą. Taip pat nu­ma­to­ma prie Moks­lo ir me­no tar­ny­bos pri­jung­ti Tarp­sek­to­ri­nės par­tne­rys­tės cent­rą, ta­čiau, pa­žy­mi­ma, jei­gu ne­bus prieš­ta­ra­vi­mų dėl to­les­nių pra­dė­tų pro­jek­tų vyk­dy­mo.

Nau­da – apie 310 tūks­tan­čių eu­rų

Se­na­tui pa­teik­ta­me pa­si­kei­ti­mų pa­ke­te nu­ma­to­ma ir pa­si­kei­ti­mų tar­ny­bų struk­tū­ro­je. Pla­nuo­ja­ma, kad ne­be­liks at­ski­ros Tarp­tau­ti­nių pro­gra­mų ir ry­šių tar­ny­bos, ku­rios da­lis dar­buo­to­jų per­si­kels į Stu­di­jų tar­ny­bą, o ki­ta da­lis – į Moks­lo ir me­no tar­ny­bą.

Jei­gu uni­ver­si­te­to ta­ry­ba pri­tars per­tvar­kos pla­nui, ne­be­liks Stra­te­gi­jos ir ko­ky­bės val­dy­mo tar­ny­bos, ta­čiau at­si­ras nau­ja, rek­to­riui pa­val­di, stra­te­gi­nių pro­ce­sų val­dy­mo vy­riau­sio­jo spe­cia­lis­to pa­rei­gy­bė.

Pris­ta­tant nau­ją­jį struk­tū­ros per­tvar­kos pla­ną bu­vo pa­žy­mė­ta, kad bus per­žiū­rė­tas eta­tų tar­ny­bo­se ir ka­ted­ro­se skai­čius. Kur bus pa­nai­kin­ta dau­giau eta­tų – ad­mi­nist­ra­ci­jo­je ar moks­lo spe­cia­lis­tų?

Uni­ver­si­te­to vy­riau­sio­ji eko­no­mis­tė dr. Do­vi­lė Rup­lie­nė se­na­to na­riams pa­tei­kė skai­čia­vi­mus: „Iš vi­so pla­nuo­ja­ma pa­nai­kin­ti 47,75 eta­to, o bus įsteig­ti 8 nau­ji eta­tai. Nu­ma­to­ma nau­da iš eta­tų ma­ži­ni­mo, nau­jų eta­tų stei­gi­mo ir ka­ted­rų skai­čiaus pa­kei­ti­mo per me­tus – 386,2 tūks­tan­čio eu­rų. Pla­nuo­ja­ma, kad dar­buo­to­jų išei­ti­nėms kom­pen­sa­ci­joms pri­reiks 75,6 tūks­tan­čio eu­rų. Gry­no­ji nau­da per me­tus su­da­rys apie 310 tūks­tan­čių eu­rų“.

„Šis struk­tū­ros per­tvar­kos pla­nas nė­ra idea­lus ir baig­ti­nis, ta­čiau, ma­nau, kad jis pa­dės mums iš­veng­ti pro­ble­mų, ku­rios mū­sų lau­kia ki­tais fi­nan­si­niais ir šiais moks­lo me­tais“, – sa­kė rek­to­rius pro­f. D. Jur­gai­tis.

ŠU struk­tū­ros per­tvar­kos pla­ną dar tu­ri tvir­tin­ti uni­ver­si­te­to ta­ry­ba.

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

Šiau­lių uni­ver­si­te­to rek­to­rius Do­na­tas Jur­gai­tis ma­no, kad per­tvar­kos pla­nas „nė­ra idea­lus ir baig­ti­nis“, o tik pa­dė­sian­tis iš­veng­ti pro­ble­mų „ki­tais fi­nan­si­niais ir šiais moks­lo me­tais“.

Pla­nuo­ja­ma, kas lau­kia Šiau­lių uni­ver­si­te­to.