Viduklės koldūnų šventė

Organizatorių nuotr.
Viduklės koldūnų šventės akimirkos
Viduklė – miestelis Raseinių rajone, įsikūręs ant senojo Klaipėdos plento, vos kelis km nutolęs nuo Kauno - Klaipėdos autostrados. Mažiau nei 30 km atstumu nutolusi Kelmė, apie 50 km Tauragė, o atstumas iki Šiaulių ir Kauno, mažesnis nei po 100 km. Taigi Viduklę aplanko lankytojai iš įvairių, net ir tolimų, Lietuvos miestų. Mat keliaujantys į pajūrį mielai meta kelią dėl takelio ir sustoja Viduklėje pasimėgauti koldūnais.

Viduklės koldūnų legenda siekia dešimtmečius. Sakoma, kad receptas parvežtas tremtinės Elytės Pylipienės iš Sibiro. Ši virėja koldūnus gaminti pradėjo Viduklės valgykloje, patobulino receptą ir netgi užpatentavo. Elytė Viduklės koldūninėj nebedirba, tačiau tradicijos išlikusios iki šiol. Ar žinote, kad legendiniai Viduklės koldūnai yra tokie maži, jog į arbatinį šaukštelį telpa netgi 3 vienetai? Rokiškis Rabinovičius yra rašęs: “koldūnai ypatingi ir panašiai, todėl juos reikia valgyti itin mažais kiekiais, kaip kokias gydomąsias sėklas.” Ir nors Viduklės koldūnų receptas nėra didelė paslaptis, apie tai kalba ir garsiausi Lietuvos virtuvės asai, būtent šioje vietoje koldūnai yra ypatingi. 
Prieš kelerius metus, Viduklės gyventojai nusprendė pagerbti savo miestelį garsinančius koldūnus ir surengti šventę. Jau 8-oji Viduklės koldūnų šventė šiemet vyks Liepos 20 d. jaukioje miestelio erdvėje, prie Ataugos g. Svarbiausias šventės akcentas – tradiciniai Viduklės koldūnai, jų gaminimo varžybos, tautodailės, amatų bei kulinarinio paveldo mugė bei kitos pramogos. Šventėje pasirodys įspūdingi robotai transformeriai. Nuo 14 val. lankytojų laukia Raseinių rajono kultūros centro kolektyvų pasirodymai bei žinomų atlikėjų koncertai. Šventėje koncertuos Paulius Stalionis, Rapolas ir Aurelija Meškauskai (projekto „Du balsai viena širdis“ finalininkai iš Šeduvos), grupė Patruliai, Asta Pilypaitė bei griaudės „AC/DC Project“ - garsiausias AC/DC Tribute projektas Baltijos šalyse, nuo 1997 metų atliekantis geriausius ir žinomiausius AC/DC hitus gyvai. Vakarą užbaigs diskoteka su DJ. 
Visi miestelio gyventojai, tradicinių koldūnų gamintojai bei renginio organizatoriai kviečia svečius iš visos Lietuvos aplankyti Viduklę bei paragauti tikrų viduklietiškų koldūnų. 
Užs. Nr. 425377
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.