Viceministrei pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu: A. Veryga jos likimą spręs penktadienį

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Aurelijus Veryga dėl piktnaudžiavimu kaltinamos viceministrės likimo spręs penktadienį.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Specialiųjų užduočių valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir piktnaudžiavimo įtarimai pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei.

Valstybės tarnautoja įtariama galimai piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą. Jai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims.

Viceministrė L. Jaruševičienė šiuo metu prastai jaučiasi, kurį laiką jau turi nedarbingumo pažymėjimą ir darbe jos nėra.

„Ministrė labai blogai jaučiasi ir ne kartą buvo pasiėmusi nedarbingumo pažymėjimą, ir jos nedarbingumas tęsiasi ne pirmą mėnesį. Darbe pasirodo retai, jei pasirodo, po kelių dienų išvyksta, nes sveikata tikrai yra prasta (...) Aš negaliu pasakyti, ar tai susiję, ar ne. Tačiau jos sveikatos būklė pablogėjo po atliktų kratų birželio pradžioje. Ar tai susiję, negaliu pasakyti“, – sakė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos apie Lietuvoje registruotos įmonės, manoma, įtartinas finansines operacijas. Lėšos, kuriomis įmonė bandė disponuoti, buvo gautos po viešojo pirkimo sudarius greitųjų COVID-19 testų pardavimo sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Neteisėtai įgytoms piniginėms lėšoms pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas.

Siekiant nepakenkti tyrimo eigai, detalesnė informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą šiuo metu neteikiama.

Paklausta, ar viceministrė pripažįsta įtarimus, L. Bušinskaitė negalėjo atsakyti.

Eltai atsiųstame komentare atstovė spaudai patikino, kad sprendimą dėl viceministrės A. Veryga priims šį penktadienį, grįžęs iš atostogų.

Pasak jos, norėtųsi tikėti, kad šis atvejis nesutrukdys sveikatos apsaugos sistemoje dirbantiems žmonėms ir toliau bendradarbiauti ir dėti maksimalias pastangas suvaldant dar vieną galimą infekcijos protrūkį šalyje.