Vicemerė „pravažinėjo“ 800 litų kanceliarinių išmokų

Vicemerė „pravažinėjo“ 800 litų kanceliarinių išmokų

Vicemerė „pravažinėjo“ 800 litų kanceliarinių išmokų

Šiaulių miesto vicemerė „darbietė“ Danguolė Martinkienė neatsisako prie algos prisidurti Tarybos nariams mokamų vadinamųjų kanceliarinių išmokų. Perka už jas degalų — per tris mėnesius paklojo 800 litų.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Gali ir pasinaudojo

D. Martinkienė antrąjį šių metų ketvirtį vadinamųjų kanceliarinių išmokų gavo 1894 litus. Nurodo panaudojusi 800 litų — visus degalams.

Likę pinigėliai, už kuriuos nėra atsiskaityta, į miesto biudžetą negrąžinami — perkeliami naudoti į kitą ketvirtį. Po Savivaldybių rinkimų — net į kitą kadenciją, jeigu politikas buvo perrinktas. Tik jeigu nebuvo perrinktas, turėjo nepanaudotas išmokas gąžinti. Tokių iš parėjusios kadencijos buvo trys, grąžino nuo 1,31 lito — iki 769 litų.

Praeitą kadenciją nei meras, nei mero pavaduotojos išmokų neėmė, nors tokią galimybę turėjo nuo 2010 metų rugsėjo, kai buvo pakeistas Tarybos veiklos reglamentas.

Šią kadenciją D. Martinkienė — vienintelė iš miesto vadovų ima kanceliarines išmokas. Jos pagal Savivaldos įstatymą mokamos dengti su Tarybos nario veikla susijusioms išlaidoms: kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto, transporto.

Merui naujiena

J. Sartauskas, išgirdęs, kad be kanceliarinių išmokų neapsieina viena iš jo pavaduotojų, nustemba: „Tai man naujiena. Politikai, kurie gauname algas, turėtume tokių dalykų vengti. Peržiūrime Tarybos veiklos reglamentą, pasistengsiu, kad merui ir vicemerui tokių išmokų nenumatytų.“

Vicemerė D. Martinkienė dalijasi vienu tarnybiniu automobiliu su vicemere Daiva Matoniene.

„Šiaulių kraštą“ D. Martinkienė tikino: “Po darbo valandų dar nė kartą nesinaudojau tarnybiniu automobiliu, o reikia važiuoti pas rinkėjus: į susitikimus, į parodų atidarymus.“

Vicemerė nežiūrinti, ar važiuoja kaip vicemerė Savivaldybei atstovauti, ar kaip eilinė Tarybos narė. Esą taip sutaupo biudžeto pinigų:„Savivaldybės vairuotojui reikėtų mokėti už viršvalandžius ir darbą savaitgalį.“

Yra išmokų atsisakančių

Šią kadenciją iš 31 Tarybos nario 24 gauna išmokas. Be J. Sartausko ir vicemerės Daivos Matonienės, išmokų nepageidauja dar Aidas Gedvilas, Gintaras Karalevičius, Alfredas Lankauskas. Evaldas Vaineikis ir Artūras Visockas.

Šiaulių miesto taryboje išmokos diferencijuotos. Eiliniai tarybos nariai gauna 0,3 šalies vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU). Rugpjūtį tai sudarė 621 litą. Komitetų pirmininkai, frakcijų vadovai — 0,4 VMDU ( 828 litus), komisijų pirmininkai — 0,35 VMDU (725 litus).

Dabar siūloma išmokos nebediferencijuoti — visiems mokėti po 0,3 VMDU. Tarybos sekretorius Domas Griškevičius, vadovaujantis darbo grupei, kuri rengia Tarybos reglamento pakeitimus, „Šiaulių kraštui“ sakė, jog tokia yra Teisingumo ministerijos rekomendacija.

Nė vienas politikas, anot D. Griškevičiaus, nesiūlo išmokos didinti: „Tokių drąsuolių neatsirado“. Tarybos nario A. Visocko nuomone, užtektų ir 0,1 VMDU dydžio išmokos — maždaug 200 litų per mėnesį.

Atlygis dešimčiai politikų

Tarybos nariai gali gauti ir atlyginimą — už darbą Tarybos, jos komitetų, komisijų posėdžiuose bei jiems rengiantis ir už darbą su rinkėjais. Politikų darbo valanda kainuoja 12,54 lito.

Atlyginimas šią kadenciją mokamas 10 Tarybos narių. Didžiausi atlyginimai už rugpjūtį sudaro 639 litus, mažiausias — 50 litų.

Norėdami gauti atlyginimą Tarybos nariai turi pateikti pažymą, kad dirbdami Tarybos posėdžiuose tuo metu negavo atlyginimo pagrindinėje darbovietėje. Politikų darbo laikas už posėdžių ribų yra apribotas iki 40 valandų per mėnesį — šias valandas jie patys deklaruoja.

Šią kadenciją atlyginimo gali prašyti ir nedirbantys Tarybos nariai, pensininkai. Nediskriminuoti jų rekomendavo Teisingumo ministerija.

 

TAUPYMAS: Vicemerė Danguolė Martinkienė, prie algos prisidūrusi, 800 litų išmokų degalams, sako taupanti biudžeto pinigus — nereikia viršvalandžių mokėti tarnybinio automobilio vairuotojui.

 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.