Vėtrungės gatvė asfalto sulauks gal net šįmet, nuotėkų – negreit

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių miestą ir rajoną skirianti Vėtrungės gatvė asfalto sulauks, tačiau inžinerinių tinklų – dar negreit.
Šiaulių miestą ir rajoną skirianti Vėtrungės gatvė šiais metais bus asfaltuojama. Tačiau kada sulauks nuotėkų ir vandentiekio tinklų, neaišku.

Dabar išasfaltuos, paskui perkasinės?

Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi Šiaulių rajono Gegužių kaimo gyventoja. Ji piktinosi, kad su Šiaulių miestu besiribojančioje Vėtrungės gatvėje nėra centralizuoto vandentiekio ir nuotėkų tinklų.

Moteris aiškino, kad dabar gyventojai turi įsirengę nuotėkų surinkimo talpas, tačiau nežiūrint to, jos teka per viršų, net kartais matyti, kaip bėga per gatvę. Vėtrungės gatvės gyventoja stebėjosi, kad rajono Savivaldybė nesirūpina tarša, nors šalia yra miestas ir atvesti tinklus nebūtų sudėtinga. Ji pastebėjo, kad gatvė ruošiama asfaltavimui ir nuogąstavo, kad vėliau ėmus tiesti inžinerinius tinklus gatvę teks perkasinėti ir naujas asfaltas bus sugadintas.

Asfaltas bus, vandentiekis ir nuotėkos kol kas – ne

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis informavo, kad nei nuotėkos, nei vandentiekis Vėtrungės gatvėje dar nėra suplanuoti, yra svarstymo eigoje.

„Ši gatvė skiria miesto ir rajono ribą. Tai ją praktiškai perkasinėti nereikės, tinklų praėjimą bus galima daryti per apačią. Mūsų (rajono-aut.) žmonės gyvena tik vienoje gatvės pusėje. Kitoje pusėje – privatus Šiaulių miesto gyventojų kvartalas. Tas gatvės asfaltavimas netrukdys, o kada atsiras vandentiekis priklausys nuo gaunamo finansavimo“, – komentavo Administracijos vadovas.

Jis paaiškino, kad pasikeitus teisės aktams, vandentiekį tiesti galės ne tik Savivaldybės. Tinklus plėtoti galės ir vandens tiekimo įmonės, privatūs asmenys. Bus įvairūs variantai.

Anot G. Karklelio, nuotėkų taršą kontroliuoja ir Savivaldybės, ir gamtosaugos specialistai. Jo manymu visi namai Gegužių kaime yra tvarkingi, turi nuotėkų išsėmimo talpas.

„Nenoriu tikėti, kad jie leistų nuotėkas į laukus. Tuo labiau, kad ten žemiau yra urbanizuota miesto teritorija. Jau seniai būtų kilęs triukšmas. Į Rėkyvos pusę, kad nebėgtų, gamtosauga prižiūri. Jei toks teršėjas būtų užfiksuotas, būtų nubaustas“, – sakė Administracijos direktorius.

Jis pranešė, kad Savivaldybė gaus „šiokią tokią“ paramą, todėl žada Vėtrungės gatvę sutvarkyti. Parama skirta iš Kaimo plėtros fondo. Šiuo metu derisi su Šiaulių miesto savivaldybe dėl pakelėse besikaupiančio vandens nuvedimo. Asfaltavimo darbus planuojama pradėti šiais metais. Jei pakaks lėšų, pabaigs rudenį, jei ne – dalis darbų nusikels į kitų metų pavasarį. Planuojama rekonstruoti dalį Vėtrungės gatvės, įrengiant gatvės pagrindą, asfaltą ir kelkraščius.