A. Veryga: reikia įvesti karantino režimą

ELTA nuotr.
Aurelijus Veryga.
Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad šalyje reikia įvesti karantiną. Seimo nario teigimu, šis teisinis režimas yra reikalingas, kad medikams būtų atlyginta už papildomą darbą pandemijos metu.

„Man karantino neskelbimas atrodo šiek tiek keistokai. (...) Susidaro vaizdas, kad premjerė prisikalbėjusi, kad stengsis neskelbti karantino, tokiu būdu bando tam tikrų politinių dividendų gauti, kai nėra karantino, bet priemonės yra kažkokios įvedinėjamos“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį teigė A. Veryga.

Seimo narys svarsto, kad bandymas išvengti karantino gali būti susijęs su Vyriausybės bandymu taupyti lėšas medikų sąskaita.

„Su karantinu yra susijusios išmokos medikams už kovidinį darbą. Tai gali būti, kad tokiu būdu Vyriausybė siekia dabar jau taupyti lėšas ir medikams nebemokėti už papildomą darbą“ , – sakė jis.

A. Veryga įsitikinęs, kad, vertinant dabartinę epidemiologinę situaciją šalyje, karantino režimą įvesti reikia.

„Kaip teisinio režimo, aš manau, kad reikia, todėl, kad jis sukuria ne tik kažkokias prievoles, bet ir galimybes. Tai jeigu jau yra situacija tokia sudėtinga, reikės ir su tais pačiais medikais atsiskaityti. Tai reikia turėti Vyriausybei mechanizmą, kuris leis atlyginti medikams, įstaigoms patirtas išlaidas, nes jų gi bus“, – sakė parlamentaras.