A. Veryga: poreikio grąžinti kaukes kol kas nėra

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.
Aurelijaus Verygos manymu, kaukės privalomos taptų tada, jei COVID-19 šalyje plistų intensyviau.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad kol kas nėra poreikio vėl žmonėms įvesti privalomą kaukių dėvėjimą.

„Kol kas tikrai nematome tokio poreikio. Tokie skaičiai, kokie yra dabar, tokio poreikio tikrai nediktuoja“, – penktadienį prieš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdį sakė A. Veryga.

„Prisirišę daugiau esame prie rodiklių. Jeigu būtų intensyvesnis COVID-19 plitimas, tuomet būtų toks sprendimas priimtas“, – teigė jis.

Ministras teigė, kad Vyriausybė išlieka budri, jeigu epidemiologinė situacija staigiai keistųsi.

Trečiadienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės posėdyje užsiminė apie galimą tam tikrų privalomų rekomendacijų atgaivinimą. Tarp jų – ir privalomos kaukės viešajame transporte.

„Pasiruošti reikia rudeniui. Neapsigaudinėkime ir dėl atvirų renginių. Organizatoriai, ribojantys iki 1000 žmonių tam tikrą teritoriją, sako, mums visiškai nesvarbu, kas yra už tvoros arba už aptvėrimo. Čia 1000, o kad ten dar aplipę 5000, tai taip mes negalime paleisti. Jeigu norime sugrįžti į kovo mėnesio situaciją ir užsidaryti valstybę, jeigu kam tai priimtina, tada būkime toliau atsipalaidavę ir nematykime realios situacijos“, – posėdyje sakė S. Skvernelis.

Anot jo, kitam Vyriausybės posėdžiui turėtų būti pateiktas įstatymo projektas dėl būtinų apsaugos priemonių taikymo. Jeigu jo prireiks dėl padidėjusių užsikrėtimų skaičiaus, jis gali būti patvirtintas kitą savaitę.

Komentarai

Liucijus    Sek, 2020-07-19 / 19:35
Taip, "kol kas nėra poreikio"... Kovo mėnesi taip nebuvo poreikio ir būtinybės, nes tuomet ministeris porino, kad nuo šio viruso kaukės neapsaugo... Tikėtina, kai jų "užvežė" tam tikri verslininkai ir kaina pakilo daugiau kaip 10 kartų, A.Veryga pakeitė savo nuomonę. Ar dabar laukiama to pačio...?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.