Verslūs šiauliečiai verslo pagreitį įgauna "Spiečiuje"

"Spiečius" nuotr.
Pačiame Šiaulių miesto centre įsikūręs "Verslios Lietuvos" vystomas bendradarbystės centras "Spiečius" buria ne tik Šiaulių, bet ir kitų miestų verslininkus. Verslininkai įvardija, jog prisijungti prie "Spiečiaus" juos paskatino čia teikiamos smulkiajam ir vidutiniam verslui subalansuotos paslaugos – mokymų programos, renginiai, suteikiama darbo vieta bei čia esanti verslininkų bendruomenė.

Bendruomenėje per 20 narių

Nors Šiaulių "Spiečius" nedidelis ir jame įrengtos 6 kompiuterizuotos darbo vietos, tačiau tobulėti ir savo verslus stiprinti siekiančių verslininkų "Spiečius" gali priimti kur kas daugiau.

"Šiuo metu "Spiečiaus" bendruomenę sudaro per 20 narių, vystančių įvairiausius verslus – nuo elektroninės prekybos iki IT platformų kūrimo. Kadangi narystė trunka vienerius metus, "Spiečiuje" verslininkai nuolatos keičiasi ir bendruomenę papildo vis kiti pradedantieji miesto verslininkai", – pasakoja centro koordinatorė Egidija Žiedaitė.

"Spiečiaus" nemokamas verslumo skatinimo paslaugų paketas skirtas tiek pradedantiesiems, tiek augti ir plėstis siekiantiems verslo atstovams. Bendradarbystės centro nariams vienerius metus laiko suteikiama visiškai įrengta darbo vieta, individualios verslo konsultacijos, nariai gali dalyvauti verslumo mokymų programose, renginiuose bei bendrauti ir įgyvendinti iniciatyvas drauge su kitais miesto verslininkais. Dar šiemet "Spiečiaus" paslaugų paketą papildys naujos nemokamos paslaugos – verslui auginti skirta akseleravimo programa bei tikslinės konsultacijos.


Siekia įgyti naujų žinių

Viena dažniausių priežasčių, skatinančių verslininkus prisijungti prie "Spiečiaus", yra verslo vystymo patirties ir verslo žinių stygius. Tą įvardina ir Šiaulių "Spiečiaus" narė Rima Kasnauskytė, "CiuCiu" verslo įkūrėja. Rima pasakoja, jog prie bendradarbystės centro prisijungti paskatino siekis įgyti žinių bei noras rasti naujų partnerių. Rima "Spiečiaus" bendruomenę papildė dar gyvendama Kaune ir, kaip pati teigia, įstojimas į "Spiečių" motyvavo greičiau persikelti į Šiaulius ir pradėti naudotis čia verslui suteikiamomis galimybėmis.

"Tobulėjimas ir mokymasis yra neatsiejama sėkmingo verslininko dienotvarkės dalis. Nors prie "Spiečiaus" prisijungiau gana neseniai, jau spėjau sudalyvauti keliuose nuotoliniuose seminaruose bei konsultavausi su mentoriais. Dažnai kartojama, jog mokomės tik iš savo klaidų, bet aš manau, jog kur kas efektyviau yra konsultuotis su patyrusiais verslininkais ir taip klaidų visai išvengti", – pasakoja Rima.

Kitas "Spiečiaus" narys – "Protingo namo sprendimai" įmonės įkūrėjas Tomas Peleckis – "Spiečiuje" dirba kone kasdien, dalyvauja čia vykstančiuose mokymuose bei bendruomenės renginiuose.
"Įvairių seminarų ir mokymų metu gavau daug naudingos informacijos apie verslo valdymą bei finansavimo galimybes, partnerystes bei pasinaudojau šalia dirbančių kolegų patarimais. "Spiečius" tikrai puiki vieta, kai verslą kuri vienas pats ar ieškai partnerių", – pasakoja Tomas.

Šiaulių "Spiečių" pasirinko verslo plėtrai

"Spiečiuje" be kitų čia vykstančių mokymų kasmet organizuojama verslo mentorystės programa, kurios metu verslininkai gali nuosekliai konsultuotis ir siekti savo užsibrėžtų tikslų drauge su patyrusiais mentoriais. Prie šios verslo mentorystės programos prisijungusi klaipėdietė Modesta Žukauskaitė, "Slaptomanė" įkūrėja ir vadovė, džiaugiasi sulaukusi pagalbos priimant strateginius verslo sprendimus.

"Apie Šiaulių "Spiečių" esu girdėjusi labai gerų atsiliepimų, daug draugų rekomendavo pasidomėti plačiau. Būtent čia ir radau mums smarkiai pagelbėjusį mentorių Gediminą Tamošaitį. Buvome priėję įmonėje tokį tašką, kuomet nebežinojome, kuria kryptimi toliau judėti – norėjome vienu metu imtis visko, pasimetėm, trūko žinių ir kompetencijų. Sužinoję apie "Spiečiuje" vykstančią mentorystės programą nusprendėme, kad būtent to mūsų verslui ir reikia", – pasakoja Modesta.
Klaipėdietei verslininkei dalyvauti Šiauliuose vykstančioje programoje atstumas netrukdo – su mentoriumi sėkmingai bendrauja nuotoliniu būdu.

"Mentorius jau per pirmas sesijas padėjo išsigryninti savo verslo kryptį, parodė, kaip nesiblaškyti ir veikti produktyviai, taupyti savo vidines jėgas ir tausoti įmonės resursus. Norint verslą perkelti į kitą etapą, būtina prašyti patarimų iš labiau pasikausčiusių verslininkų", – dalijasi patirtimi Modesta.

Padeda sutaupyti

"Spiečiuje" visos verslo paslaugos teikiamos nemokamai. Prie bendradarbystės centro prisijungę verslininkai gauna ne tik kompiuterizuotą darbo vietą – taip pat gali naudotis laisvalaikio ir susitikimų erdvėmis. Šia galimybe jau beveik metus naudojasi visa Šiaulių startuolio "Getfix" komanda.
"Mes aktyviai naudojamės "Spiečiaus" darbo erdve – tai leidžia sutaupyti pinigų, o verslo kūrimo pradžioje tai tikrai labai svarbu. Tik pradėjus verslą, "Spiečiuje" galima gauti visą reikiamą pagalbą", – pasakoja "Getfix" vienas iš įkūrėjų Benas Dobrikas.

Benas pažymi, jog čia susibūrusi verslininkų bendruomenė yra vienas iš privalumų verslą vystyti "Spiečiuje".

"Daug mano verslininkų draugų yra "Spiečiaus" nariai – jų patirtis paskatino ir mane prisijungti. Čia tikrai stipri bendruomenė. Vertinu galimybę bendrauti su kitais "Spiečiaus" nariais – taip galiu gauti patarimų iš šalies ir verslo įžvalgų", – pasakoja Benas.

Lietuvos veikia 13 bendradarbystės centrų "Spiečius": Alytuje, Birštone, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Panevėžyje, Plungėje, Rokiškyje, Šiauliuose, Tauragėje, Ukmergėje, Utenoje ir Visagine. Prie "Spiečių" kviečiami prisijungti smulkieji ir vidutiniai verslininkai, susiduriantys su verslo iššūkiais, siekiantys verslo progreso ar norintys pagerinti savo verslumo kompetencijas.

Norintys prisijungti prie Šiaulių "Spiečiaus", gali kreiptis į Egidiją Žiedaitę el. p. e.ziedaite@verslilietuva.lt, tel. +370 658 77507.

Užs. Nr. 490883

"Spiečius" nuotr.
"Spiečiaus" teikiamomis galimybėmis ir privalumais jau beveik metus naudojasi visa Šiaulių startuolio "Getfix" komanda.