Vasario 24 dieną – solidarumo su Ukraina renginiai

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Ukrainiečių integracijos centro atstovės Olena Lastivka (kairėje) ir Regyna Stulginskienė dėkojo Šiaulių kolektyvams, kurie dalyvaus solidarumo ir padėkos renginyje „Kartu mes stipresni“.

Vasario 24 dieną sueis lygiai dveji metai, kai Rusija pradėjo karinę intervenciją į Ukrainą. Dalis ukrainiečių, daugiausia moterų su vaikais, paliko karo niokojamą šalį ir išvyko į saugesnes valstybes. Tūkstančiai karo pabėgėlių kuriasi Šiauliuose.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė pirmadienį spaudos konferencijoje pakvietė šiauliečius į vasario 24 dieną visoje šalyje vyksiančius solidarumo su Ukraina renginius.

Šiauliuose padėkos vakaras „Kartu mes stipresni“ vyks 16 valandą Šiaulių kultūros centre, čia pasirodys ir šiauliečių, ir ukrainiečių kolektyvai. Vedėja vardijo, kad renginio metu koncertuos ukrainiečių integracijos centro „Malva“ meno kolektyvai, Šiaulių kultūros centro šokių kolektyvas „Aušrelė“, Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos ir Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos auklėtiniai.

Po koncerto D. Kinčinaitienė kviečia visus jungtis į kitą renginį Prisikėlimo aikštės skvere – kartu su dvasininku Vitalijumi Mockumi kalbėti bendrą maldą, uždegti vilties žvakučių už Ukrainą. Šią akciją organizuoja „Saulėtekio“ gimnazijos moksleiviai, jie dainuos, skaitys eiles, uždegs fakelus.

Renginius visoje Lietuvoje suvienys 19 valandą paskelbta tylos minutė žuvusiems Ukrainos kare pagerbti.

Vedėja kvietė atvykti į renginius su Lietuvos ir Ukrainos vėliavomis, simbolika. Vasario 23–26 dienomis Prisikėlimo aikštėje apžvalgos aikštelės siena bus nušviesta Ukrainos vėliavos spalvomis, skambės ukrainietiška muzika. Taip pat miesto įmonės ir organizacijos kviečiamos tomis dienomis apšviesti savo pastatus Ukrainos vėliavos spalvomis.

Ukrainiečių integracijos centro atstovės Regyna Stulginskienė ir Olena Lastivka spaudos konferencijoje pabrėžė, kad vasario 24 dienos renginys itin svarbus ukrainiečiams ir dėkojo Šiaulių įstaigoms, sutikusioms jame dalyvauti. Šią dieną šokas ištiko ne tik Ukrainą, bet ir visą pasaulį, kai Rusijos kariuomenė užpuolė Ukrainą. R. Stulginskienė dėkojo visiems, kurie nuo karo pradžios padėjo ir padeda ukrainiečiams.

„Kiekvienam ukrainiečiui vasario 24-oji – skausmo, liūdesio ir ašarų diena, tačiau kartu tai vilties ir tikėjimo pergale, susivienijimo diena. Tą dieną mes norime priminti visam pasauliui, kad priešas nesnaudžia ir tik susivieniję mes galime jam pasipriešinti. Šiuo metu situacija labai įtempta ir mes norime priminti, kad išgyvenimo lagaminėlis turi būti ne tik paruoštas, bet jis turi būti kiekvieno mūsų galvoje“, – sakė viena iš renginio organizatorių O. Lastivka.

Ji pasakojo, kad greta šiaulietiškų kolektyvų renginyje pasirodys ukrainiečių integracijos centro „Malva“ kolektyvai: teatralizuotos ART studijos vaikai, ansamblis „Lastivački“.

Ukrainietė dėkojo Lietuvai – mažai šaliai didele ir atvira širdimi – už priėmimą, pagalbą ir supratingumą.

R. Stulginskienė spaudos konferencijoje kreipėsi į šiauliečius su dar vienu prašymu. Valstybei panaikinus paramą už būsto nuomą, kuri būdavo skiriama lietuviams, nuomojantiems savo būstą Ukrainos karo pabėgėliams, pensinio amžiaus šeimos neišgali nuomotis butų. „Malvos“ žinioje – trys tokios senjorų šeimos. Moteris klausė, gal yra žmonių, galinčių išnuomoti būstą už minimalią kainą. Organizacija padėtų šioms šeimoms nuomotis būstą, tačiau stokoja lėšų. Gyventojų prašė pagal galimybes paremti šią organizaciją bent euru, kad galėtų padėti pensinio amžiaus šeimoms turėti namus. Daugiau informacijos, kaip suteikti paramą, yra „Malvos“ interneto svetainėje.