Valstybinėje žemėje iškilusius statinius gali tekti nugriauti

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Laisvoje valstybinėje žemėje gyventojai ne tik ūkininkauja, bet ir be leidimo pasistato statinius.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eduardas Bivainis spaudos konferencijoje atkreipė visuomenės dėmesį į pastebėtą negerą tendenciją dėl valstybinės žemės sklypų panaudojimo asmeniniams poreikiams.

E. Bivainis akcentavo, kad Savivaldybei formuojant sklypus, nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai savavališkai yra užėmę tam tikrus valstybinės žemės plotus. Dauguma šių atvejų yra individualių gyvenamųjų namų kvartaluose, pavaduotojas paminėjo, kad ypač tai aktualu Medelyno rajonui. Šalia esančiuose laisvuose žemės ruožuose be leidimo iškyla tvoros, pavėsinės, garažai, šiltnamiai ar net baseinai. Nėra toleruotina, matant laisvą teritoriją, ją naudoti savo tikslams. Kai kurie žemės sklypai yra palikti kaip infrastruktūriniai koridoriai. Juose nutiestos komunikacijos.

Pavaduotojas priminė, kad prie savo valdomos nuosavybės galima prisijungti žemės sklypą, įgyvendinus tam tikrus reikalavimus, tačiau tai nėra daroma po savavališko užėmimo. Siekiant išvengti teisminių ginčų ir problemų ateityje, gyventojų prašoma persižiūrėti savo sklypų teritorijos ribas ir valstybinę žemę atlaisvinti, nes ji bus reikalinga miesto reikmėms.