Valstybės vadovų sveikinimai ir mintys pasitinkant 2021-uosius

Gedimino SAVICKIO (ELTA) asociatyvi nuotr.

Atsiprašo tų, kurie tikėjosi stebuklo

Premjerė Ingrida Šimonytė socialiniame tinkle „Facebook“ rašo:

„Niekad nesistengiau elgtis „kaip visi“, nuo pat tada, kai mama svajojo, kad būčiau „mergaitė kaip mergaitė“, t. y. kaligrafiškai rašyčiau, mėgčiau persisiūti mankietus ir kalnierius bei privalomo instrumento pamokas. Tad dažniausiai atrodydavo, kad gruodžio 31-ąją tiesiog neturiu ką papildomo pasakyti - lygiai gerai galima pradėti naują gyvenimą nuo bet kurio trečiadienio.

Visgi, šie metai nebuvo eiliniai. Nei Pasauliui, nei Lietuvai, nei ir man asmeniškai. Ženklinti atradimais ir praradimais, kurių buvo daugiau nei jau daugmaž būtų per akis. Nuo rinkimų taip ir neradau progos prisėsti ir padėkoti už parodytą pasitikėjimą. Turbūt labiausiai todėl, kad tas pasitikėjimas man nėra tiesiog žodis – aš jį jaučiu, nešu ir bijau nenulaikyti kiekvieną akimirką eidama nevienareikšmiškų atsakymų į sudėtingus klausimus lynu.

Ne todėl, kad baisu būtų netekti valdžios – baisu sudaužyti trapų rutulį, į kurį tiek daug skirtingų žmonių sudėjo savo skirtingas viltis. Tad visada atrodo, kad žodžiai galbūt ne tie, kuriais galėtum visa tai nusakyti. Bet mane palaiko tikėjimas ir pasitikėjimas – piliečiais, komanda, galiausiai, gebėjimu tiesiog pripažinti, kad kažkas nepavyko.

Pradėjome ne ten, kur būtume svajoję ir ne tuo, apie ką svajojome.

Sermėginė gyvenimo tiesa verčia kas posėdis ir kas pasitarimas svarstyti karantino režimo modalumus. Bet - su piliečių ir mokslo pagalba bei šiokia tokia sėkme - tikiuosi, kad diskursas irgi keisis. Ir artės prie to, apie ką išties norėtume kalbėti daugiausia – ateities Lietuvos.

Šiandien dėkoju visiems – dirbusiems, dirbantiems ir dirbsiantiems, padėjusiems, padedantiems ir padėsiantiems, kad per kritinį laiką prabristume kuo sklandžiau. Prašau visų supratimo ir kantrybės.

Atsiprašau tų, kurie tikėjosi stebuklo, tegul niekieno ir nežadėto.

Per rinkimus daug kalbėjome apie normalią politiką. Be gąsdinimų, gulbės pieno ir kitų kraštutinumų. Noriu tikėti, kad kitąmet turėsime bent jau daugmaž normalius metus. Metus, kai įgyvendinsime atsigavimo po covido žingsnius ir pradėsime likviduoti jo pasekmes. Metus, kai patirtas pamokas paversime ilgai praverčiančia patirtimi. Savo sekėjų atsiprašau, kad manęs čia nebus daug. Nebus, nes čia esu aš pati, o ne viešųjų ryšių skyrius. Būsiu, kiek spėsiu. Bet visi kartu visur, kur esame, stengsimės būti atviri ir girdintys.

Normaliųjų Metų!“

Tikisi, kad apie pandemija kalbės labiau teigiamai

„Metų virsmas visada skatina apmąstyti nueitą kelią ir praskleisti ateities uždangą. Būtent ten slypi mūsų viltys ir planai. Tikiu, kad ateinančiais 2021 metais žengsime didelį žingsnį į priekį, kurdami žalesnę, inovatyvesnę ir labiau susiklausiusią, vieningą Lietuvą. Esu įsitikinęs, kad kitąmet apie pandemiją daugiau kalbėsime mažorine, o ne minorine nata.

Nepamirškime – valstybė prasideda nuo žmogaus. Klestinčią šalį gali kurti tik laisvi, orūs ir savimi pasitikintys žmonės. Laimės ir svajonių išsipildymo kiekvienai šeimai!

Tikėkime savimi ir valstybe. Stiprėkime kartu – ir maži, ir dideli. Tegul naujieji 2021 metai nuvilnija mūsų bendra, galinga ir kūrybinga banga į naująjį dešimtmetį. Būkite laimingi“, – sakoma Prezidento Gitano Nausėdos sveikinime.

Susitelkusi visuomenė garantuoja Lietuvos sėkmę

„2020-ieji metai Lietuvai buvo labai neįprasti, kupini iššūkių, kurie palietė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Buvome priversti susitelkti ir išmėginti kantrybę. Tai parodė, kokie vieningi ir empatiški galime būti. Susitelkusi mūsų šalies visuomenė visada buvo ir yra Lietuvos sėkmės garantas. Tai įrodo ir svarbios Lietuvai sukaktys, pažymėjusios praėjusius metus – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis bei Steigiamojo Seimo šimtmetis. Nors negalėjome šių progų pažymėti taip, kaip norėjome, tačiau šios datos leido mums prisiminti, kokias pergales galime pasiekti laikydamiesi kartu

Linkiu, kad artėjantys Naujieji atneštų pozityvias permainas, leisiančias visiems sugrįžti į įprastas vėžes. Tegul 2021-ieji būna įkvepiančių akimirkų ir reikšmingų darbų metai. Būkite sveiki ir saugūs!“ – sveikindama teigia Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.