Vaikų namus planuojama statyti pavasarį

Vaikų namus planuojama statyti pavasarį

Vaikų namus planuojama statyti pavasarį

Šiaulių savivaldybės vaikų globos namų naujus pastatus numatoma statyti pietiniame mikrorajone, K. Korsako gatvėje. Sklypo planuotojai sulaukė gyventojų pretenzijų – jie nenori dalytis įvažiavimu su globos namais.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Baiminasi transporto triukšmo

Vakar miesto Savivaldybėje įvyko vaikų globos namų statybai rengiamo K. Korsako gatvėje 61 sklypo detaliojo plano viešas svarstymas su visuomene. Gyventojų atstovas dalyvavo, bet išgirdęs, jog į pretenziją bus atsižvelgta, viešai nekalbėjo.

Prie Gytarių parko vaikų globos namams formuojamas 55 arų valstybinės žemės sklypas. Jo kaimynystėje yra požeminiai garažai, daugiabučių namų, vienas privatus sklypas. Naujų pastatų aukštingumas būtų 1–3 aukštai.

Projektuotoja Alė Kibildienė, atstovaujanti planą rengiančiai UAB „Siena“, informavo, jog gyventojai nuogąstauja, kad didės triukšmas, jeigu į vaikų globos namų sklypą įvažiavimas bus planuojamas iš K. Korsako gatvės. Įvažiavimas realiai jau yra, juo naudojasi patys gyventojai.

Vaikų globos namai turėtų du automobilius, o šalia namų aikštelė planuojama 16 automobilių statyti.

Globos namų pastatai iškiltų prieš K. Korsako gatvės 59 šimtabutį – jo gyventojai ir surašė pretenziją. Namo bendrijos pirmininkas Kęstutis Pauliukevičius „Šiaulių kraštui“ argumentavo: „Kiekvieną dieną važinės mašinos – veš maistą, išveš šiukšles, o dar toks objektas bus šalia, turėtų būti atskiras įvažiavimas“.

Bet jis neigė, kad gyventojai iš viso priešinasi tokiai kaimynystei.

Tas įvažiavimas – sviestas sviestuotas

Projektuotojai dabar siūlo įrengti atskirą įvažiavimą į vaikų globos namų sklypą – iš Gytarių gatvės. Šis servitutinis kelias eitų per parką, Gytarių gatvėje tektų nukelti į kitą vietą autobusų stotelę.

Toks siūlymas sukėlė abejonių architektui Vyteniui Rudokui. Jis stebėjosi, jog gyventojai norėtų gyventi „lauke, miške, ir kad jokių kaimynų šalia nebūtų – tada reikia keltis į kaimą.“ Jo nuomone, į planuojamą teritoriją reikia žiūrėti, kaip į visumą, o įvažiavimas per parką į vaikų globos namų sklypą nėra geras sprendimas.

UAB „Siena“ architektas Alvydas Ubarevičius mano, jog iš viso nereikėtų vaikų globos namų teritorijos aptverti, atskirti nuo daugiabučių.

„Tas įvažiavimas iš Gytarių gatvės – sviestas sviestuotas", – pripažino ir Vaclovas Vingras, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Bet Savivaldybė nenori veltis į ginčus su gyventojais, kad nenuplauktų projektui pažadėta 100 procentų europinė parama. Todėl geriau ieškos 15–20 tūkstančių litų nukelti stotelei Gytarių gatvėje, nes europiniais pinigais tų darbų nebus galima finansuoti.

Be tėvų globos likusiems vaikams už 4 milijonus litų planuojama pastatyti šiuolaikiškus kotedžų tipo namus. Juose bus 56 vietos. Vaikai gyventų šeimynomis – viename kotedže ne daugiau kaip po 8, o viename kambaryje – ne daugiau kaip po du.

Paraiška paramai gauti jau yra pateikta. Jeigu planavimo darbai, projektavimo bei rangos konkursai nestrigs, realūs statybos darbai prasidėtų kitų metų pavasarį.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

UAB „Siena“ parengtos vizualizacijos reprodukcijos

TRIUKŠMAS: Projektuotoja Alė Kibildienė siūlo įrengti per Gytarių parką atskirą įvažiavimą į vaikų globos namus, nes gyventojai pareiškė pretenzijų dėl galimo triukšmo šalia jų daugiabučių.

VIZIJA: Šiauliuose būtų statomi šiuolaikiški kotedžų tipo 56 vietų vaikų globos namai – tokių šalyje dar nėra nė vieno.

NAMAI: Globos namų vaikai gyventų šeimynomis po 8 atskiruose kotedžuose.

NUOMONĖ: Architektas Vytenis Rudokas ne kartą per viešus svarstymus pabrėžia, jog reikėtų keltis į kaimą, jeigu mieste nenorima jokios kaimynystės.