V. Simulik su 209 bendražygiais priimti į partiją

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Valerijus Simulik pabrėžia sulaukęs Ramūno Karbauskio pasitikėjimo ir palaikymo.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba, liepos 10 dieną posėdžiavusi Naisiuose, pagal sąrašą priėmė į partiją Seimo narį Valerijų Simulik ir per du šimtus jo vadovaujamo judėjimo „Už „Šiaulius“ narių. LVŽS Šiaulių miesto skyrius laikėsi kitokios nuomonės ir bandė šį masinį stojimą atidėti 4 mėnesiams – po Seimo rinkimų.

Stebėjosi bandomuoju laikotarpiu

Seimo narys Valerijus Simulik, visuomeninio judėjimo „Už Šiaulius“ lyderis, prieš mėnesį pareiškė norą su 210 bendražygių įstoti į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Buvo pateiktas stojančiųjų sąrašas, su prašymo patvirtinimo parašais. Kiekvienas ir atskirai teikė prašymą priimti į partiją.

Tačiau LŽVS Šiaulių miesto skyrius neskubėjo nei paties V. Simulik, nei judėjimo atstovų priiminėti kolektyviai.

„Mums pritaikė bandomąjį keturių mėnesių laikotarpį, tai ši tema uždaryta, grįšime po keturių mėnesių“, – sakė V. Simulik „Šiaulių kraštui“ apie Šiaulių miesto „valstiečių“ sprendimą praeitą savaitę.

Pokalbis su V. Simulik vyko LŽVS tarybos posėdžio, turėjusio reitinguoti partijos sąrašą daugiamandatėje apygardoje, išvakarėse. V. Simulik neprognozavo, kokie gali būti priimti sprendimai jo paties ir jo bendražygių atžvilgiu. Sąraše yra įrašytas ir jis, ir dar vienas judėjimo atstovas – Šiaulių miesto tarybos narys Juozas Pabrėža. Politikas tik pabrėžė, jog judėjimo atstovus partijai rekomendavo dešimt Seimo narių „valstiečių“, tarp jų Rima Baškienė, Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja.

V. Simulik pabrėžė, jog priklauso Seimo LVŽS frakcijai, visą kadenciją dirbo kartu: „Ir dabar esu kartu“. „Valstiečiai“ jo kandidatūrą kelia Šiaulių miesto „Saulės“ vienmandatėje apygardoje, kaip ir per praėjusius Seimo rinkimus.

Skyrius priėmė tik penkis

Iki LVŽS tarybos sprendimo Šiaulių miesto skyriuje per mėnesį į partiją tebuvo priimti tik penki iš 210 stojančiųjų pagal V. Simulik sąrašą.

Partijos skyriaus pirmininkas ir miesto vicemeras Egidijus Elijošius „Šiaulių kraštui“ aiškino, jog skyriaus valdyba buvo priėmusi sprendimą vadovautis partijos įstatais ir kiekvieną priiminėti atskirai, valdybos nariai buvo pasirengę kiekvienam rašyti ir rekomendacijas. Jo nuomone, sąrašui nepakako bendrų rekomendacijų.

Per savaitę daugiausia po 10–15 naujų narių iš sąrašo būtų priiminėję. Bet neslėpė, jog iš stojančiųjų, pakviestų pokalbiui, išgirdo: „Arba priimate visus kartu, arba nė vieno.“

„Kas nori pagal sąrašą įstoti, būtų priimti po 4 mėnesių. Apie savo sprendimą informavome partijos vadovybę, bet partijos taryba gali nuspręsti ir kitaip“, – svarstė E. Elijošius LŽVS tarybos posėdžio išvakarėse.

Po partijos tarybos posėdžio E. Elijošius informavo, jog V. Simulik ir jo bendražygiai visi iš karto yra priimti į partiją. Už priėmimą pagal sąrašą balsavo dauguma tarybos narių.

„Partijos taryba yra aukštesnis organas, pagal įstatus turi teisę priimti narius į partiją, tam sprendimui turime paklusti, mes tik nenorėjome automatiškai priiminėti, norėjome susipažinti, – komentavo E. Elijošius. – Dabar susitiksime, išduosime partijos nario pažymėjimus, turės sumokėti partijos nario metinį mokestį. Praturtėsime ne tik naujais nariais. Tik dar visi turės būti Teisingumo ministerijos patikrinti, ar nepriklauso kitoms partijoms.“

Jo žodžiais, „judėjimas ideologiškai artimas mums – yra centro kairės. Bet pabrėžė, jog lieka ir judėjimas, ne visi jo nariai stoja į partiją.

V. Simulik patenkintas

E. Elijošius irgi ketino eiti į Seimą, bet partijos vadovybė pasirinko ne jį, o V. Simulik iškelti Saulės vienmandatėje apygardoje. Dabar V.Simulik patenkintas, jog partijos taryba išsprendė ir skyriaus vilkintą priėmimo į partiją klausimą.

„Man ypač svarbu, kad partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis per tarybos posėdį viešai pareiškė, jog pasitiki manimi ir mano komanda, gavau dividendų ateičiai, – pabrėžė V. Simulik. – Nematau problemų dirbti kartu ir su Egidijumi Elijošiumi, viskas išsispręs veikloje. Vieni mane mėgsta, kiti ne, bet ir neturiu visiems įtikti. Kai kurie mane puola, kad taip į save atkreiptų dėmesį, nes patys neturi parodyti, ką yra nuveikę.“

V. Simulik neslėpė, jog turi omenyje, į Seimą kandidatuojantį Šiaulių miesto valdančiosios koalicijos atstovą, tarybos narį Zakirą Medžidovą, kuris prieš jį ėmėsi „socialinės akcijos“.

Miesto Taryboje judėjimo „Už Šiaulius“ frakcija yra opozicinė, o „Valstiečių ir žaliųjų“ frakcija priklauso valdančiajai koalicija. Du judėjimo atstovai miesto Tarybos nariai Denis Michalenko ir Juozas Pabrėža įstojo į partiją, trečiasis frakcijos narys Pranciškus Trijonis – liko nepartiniu. Iš trijų „Valstiečių ir žaliųjų“ frakcijos narių, partijos narys yra vienintelis E. Elijošius.

„Turėsim susijungti į vieną frakciją ir svarstyti, kokią poziciją užimsime, – sakė „Šiaulių kraštui“ D. Michalenko. – Visko gali būti, bet mažai tikėtina, kad nebūsime valdančiojoje koalicijoje – nėra tikslo kažką griauti.“

Ne naujas reiškinys

Algirdas Butkevičius, Seimo narys, buvęs Socialdemokratų partijos pirmininkas, sako, jog V. Simulik ir jo vadovaujamo judėjimo ėjimas į partiją jokia naujiena.

„Toks reiškinys prieš Seimo rinkimus jau buvo – tik su kita partija – Socialdemokratų, – prisiminė A. Butkevičius, pats tuomet buvęs partijos pirmininku, o jai skilus, tapęs nepartiniu. – Įdomiausia, kad ir pas mus tada atėjo su 200 judėjimo narių, norėjo būti priimti sąrašu ir kėlė sąlyga tapti partijos Šiaulių miesto skyriaus pirmininku. Na, bet juo netapo, po kurio laiko ir išėjo.“

A. Butkevičius svarsto, kad judėjimai – tai „draugų klubai“. o partijų užnugario prireikia dėl rinkimų. Ypač Seimo, nes tuomet jų lyderiams yra daugiau galimybių laimėti vienmandatėse.

Pats V. Simulik mato skirtumą tarp ėjimo pas socialdemokratus ir pas „valstiečius“.

„A. Butkevičius pats mus pasikvietė, o kadangi su Edvardu Žakariu, tuometiniu Socialdemokratų Šiaulių miesto partijos skyriaus pirmininku Seime bendradarbiavome, kartu dirbome, tai ir įstojome į Šiaulių skyrių, – prisiminė V. Simulik. – Su „valstiečiais“ aš jau prieš ketverius metus į Seimą ėjau, būdamas judėjimo „Už Šiaulius“ vadovas, visą kadenciją kartu dirbau ir nusprendėme, kad ir toliau dirbsime kartu.“