V. Simulik gauna darbą ir keičia politinę kryptį

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Gali būti, kad buvusio Seimo nario Valerijaus Simulik nesutarimus su Šiaulių meru panaikins gautos naujos pareigos.
Praėjusių metų pabaigoje Šiaulių apskrities savivaldybių merų įsteigtos naujos viešosios įstaigos Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos direktoriumi dirbs buvęs ilgametis Seimo narys Valerijus Simulik, jei tik sausio viduryje jo kandidatūrą patvirtins politinė kolegija. V. Simulik sako keičiąs veiklos kryptį – laikinai trauksis iš politikos. Gali būti, kad jo bendražygiai miesto Taryboje trauksis iš opozicijos ar net sustiprins valdančiuosius.

Iš trijų kandidatų pasirinko V. Simulik

V. Simulik šią savaitę laimėjo nuotoliniu būdu vykdytą konkursą į Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos direktoriaus pareigas, įveikęs dar du pretendentus.

Kandidatus vertino atrankos komisija: pirmininkas – Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus Personalo ir vidaus administravimo poskyrio vedėja Danutė Kuprienė, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Kelmės rajono savivaldybės administracijos Teisės ir personalo skyriaus specialistas Rimas Milkintas, Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas ir Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Margis.

Atrankos komisijos nariai vertino kandidatų kompetencijas teisės, savivaldos, vadybos ir kitų sričių klausimais. Susumavus visų komisijos narių balus, Šiaulių regiono plėtros tarybos administracijos direktoriaus pareigų konkurso laimėtoju tapo V. Simulik. Šiaulių regiono plėtros tarybos kolegija tvirtinti konkurso rezultatus ketina sausio 15 dieną, kolegijai visuomeniniais pagrindais pirmininkauja Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Neoficialiais duomenimis A. Visockas dar gruodžio pabaigoje lankydamasis radijuje kalbėjo, kad Regiono plėtros tarybai galimai vadovaus V. Simulik, nors konkursas vyko sausio pradžioje. Norėjome apie tai paklausti paties mero, tačiau į telefono skambutį jis neatsakė.

Seime – du dešimtmečiai ir neaiškus partiškumas

V. Simulik vadovauja paties įkurtam visuomeniniam judėjimui „Už Šiaulius“. Penkias kadencijas iš eilės jis buvo renkamas Seimo nariu, tačiau praėjusiais metais vykę rinkimai buvo nesėkmingi – į Seimą šiauliečiai jo neišrinko. Per du dešimtmečius V. Simulik į Seimą kandidatavo su įvairiomis partijomis, paskutinę kadenciją – su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, buvo jos frakcijoje.

Praėjusių metų viduryje prieš Seimo rinkimus V. Simulik kartu su 210 jo vadovaujamo judėjimo „Už Šiaulius“ narių parašė prašymus stoti į šią politinę partiją. Partijos Šiaulių skyrius atsisakė priimti visus pagal sąrašą, tačiau LVŽS taryba pritarė tokiam priėmimui.

Prieš daugiau nei 20 metų, kai V. Simulik buvo pirmą kartą išrinktas į Seimą, jis vadovavo tuometinei Gytarių vidurinei mokyklai.

„Darbiniai arkliai. Dirbsime savo darbą“

Konkursą į naujas pareigas laimėjusiam politikui V. Simulik uždavėme keletą klausimų.

– Regiono plėtros tarybos administracijoje jums teks dirbti su įvairioms partijoms priklausančiais apskrities savivaldybių merais. Kaip derinsite savo priklausomumą vienai partijai?

– Aš nepriklausau jokiai partijai. Aš esu sustabdęs veiklas su visomis partijomis. Visi mūsų dokumentai buvo numesti, man juos grąžino iš Seimo frakcijos (LVŽS – aut.) sekretoriatas. Tai aš suprantu, kad mes nesame niekur priklausomi. Kai bus jau galima rinktis, rinksimės judėjimo („Už Šiaulius“ – aut.) valdyba šnekėtis, ką mes čia toliau darysim.

Nelabai suprantu, kad tai persipintų. Tai yra administracija, kuri dirbs merų tarybai. Tikslas yra miestas ir regionas, o partijos man visiškai šiuo atveju neįdomios. Visi merai yra žmonių išrinkti. Beveik visus pažįstu asmeniškai. Su Kelme neaišku, naujas meras yra Pakruojy, bet susipažinsim, jeigu tokia bus valia. Laukiu sprendimo kolegijos. Kai jie priims galutinį sprendimą, šnekėsimės, kaip jie įsivaizduoja, ką mes čia turime padaryti. Pasikelsiu visus dokumentus. Ruošdamasis perskaičiau labai daug. Jokių partinių sąsajų nematau. O tikslas yra paprastas – tai ką darėme Šiaulių krašto bičiulių parlamentinėje grupėje iš Seimo lobuodami, šiuo atveju tikslas yra atstovaujant regioną derintis su ministerijomis.

– Per Regiono plėtros tarybą eis beveik ketvirtadalis Europos Sąjungos paramos lėšų. Jūs jas administruosite?

– Koks administravimas. Mes pateiksim merams, merai pasidalins tarp savivaldybių. Ten sprendiniai galimi įvairūs. Ne tik savivaldybės, gali susitarti su kaimynine taryba dėl bendrų projektų. Tai čia spręs kolegija. O mes, darbiniai arkliai, dirbsime savo darbą.

– Regiono plėtros tarybos kolegijai vadovauja Šiaulių meras Artūras Visockas. Su juo jūsų santykiai bent jau viešoje erdvėje buvo, švelniai tariant, priešiški. Kaip įsivaizduojate bendrą darbą?

– Normaliai tas darbas. Politikoje mes nesusišnekam. Čia yra darbas, dirbsiu regionui. Artūras Visockas turi vieną balsą kaip ir visi merai. Kaip aš suprantu, reikės sėst ir su visais merais kalbėtis. Plius, jie patys ir balsuos. Mes tik paruošim dokumentus, dirbsim su savivaldybėmis. Kaip aš benorėčiau, galutinį sprendimą priiminės merai.

– Kokiam kolektyvui vadovausite?

– Dar nežinau. Buvo 5 su vadovu. Jei mane patvirtins, vienas iš pirmų žingsnių bus į Vidaus reikalų ministeriją pas atsakingus žmones, kurie formuoja biudžetą. Žiūrėsim, kokie pinigai bus skirti. Kalbėsim su žmonėmis, kurie dirbo tą darbą.

Vadovavau pedagogų kolektyvui, su 4-5 susišnekėsiu. Man netrukdo niekieno partinė priklausomybė, svarbu, kad darbas būtų padarytas. Man pačiam dar reikės mokytis. Čia ta sritis, apie kurią negaliu pasakyti, kad žinau, kaip švietimą. Daug teorijos skaičiau.

– Ar jūsų naujos pareigos reiškia, kad stabdote savo politinę veiklą?

– Savaime aišku. Aš išeisiu iš judėjimo pirmininkų. Aš ruošiuosi rinkimams greičiausiai, bet tas sprendimas bus po kelerių metų. Šiuo metu aš gavau darbą, ir mano pagrindinis tikslas, kad šitas naujas darinys funkcionuotų sklandžiai.

– Judėjimo „Už Šiaulius“ trijų politikų frakcija miesto Taryboje yra opozicijoje. Galbūt keisite kryptį ir trauksitės iš opozicijoje?

– Nežinau, mes dar ta tema nekalbėjome. Visko gali būti. Galbūt, kalbėsime su savo trimis Tarybos nariais, kai bus galima, valdyba rinksimės. Gal videokonferencijoje pasikalbėsime. Pokalbių bus visokių.

– O gal jūsų politikai jungsis prie miesto mero suformuotos valdančiosios daugumos?

– Mūsų dar niekas nekviečia. Nežinau, aš šiuo atveju paliksiu jiems patiems spręsti, nes aš žinau, kad frakcijoje kai kurių žmonių nuomonė yra kategoriškai prieš, kai kurie gal ir sakytų, kad galime šnekėtis.

Kadangi aš pats nuo pirmininkų nusišalinsiu, bent laikinai, kol darbą susirikiuosiu, tikrai neturėsiu laiko visur plėšytis. Sprendimą paliksiu frakcijos nariams ir valdybai.