V. Puronas paskelbtas širdžių garbės piliečiu

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Viliaus Purono nuopelnus miestui įvertino Šiaulių nevyriausybininkai. Jam įteikė apdovanojimą „Šiaurės Lietuvos žvaigždė“.
Per „Šiaulių dienų“ šventę Šiaulių nevyriausybininkai pagerbė ir apdovanojo už visuomeninę veiklą dizainerį, kraštotyrininką Vilių Puroną, įvardydami jį „širdžių garbės piliečiu.“

Ceremonija įvyko Talkšos ežero pakrantėje prie V. Purono sukurtos „Geležinės lapės“, kuri padovanota miestui. Dalyvavo Šiaulių nevyriausybininkų konfederacijos ir Šiaulių bendruomenių konfederacijos nariai, vadovai. Kilo į viršų ir fejerverkai.

V. Puronui įteiktas Šiaulių nevyriausybininkų apdovanojimas „Šiaurės Lietuvos žvaigždė“, skiriamas už visuomeninę veiklą, kilnią savanorystę, mecenavimą.

„Dar vienas apdovanojimo aspektas – įvertinti tuos nusipelniusius visuomenininkus, kurių oficalios valdžios neįvertina“, – pabrėžė „Šiaulių kraštui“ apdovanojimo šventės dalyvė, Sąjūdžio pirmeivių klubo narė Irena Vasinauskaitė.

Ji buvo iniciatorė e. peticijos, kad Viliui Puronui šiemet būtų suteiktas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas. Peticiją pasirašė apie 900 žmonių. Dar 900 palaikymo parašų nevyriausybininkai surinko ir parašų rinkimo lapuose. Tačiau miesto Taryba nevyriausybininkų prašymo šiemet garbingą vardą suteikti ne vienam, o dviem nusipelniusiems asmenims, netenkino.

V. Puronas buvo tarp šiųmetinių kandidatų į garbės piliečius, bet mero vadovaujamos Garbės vardo suteikimo komisijos nebuvo išrinktas. Komisijos teikimu miesto Taryba garbės piliečiu paskelbė tik vienintelį iš kandidatų – Algirdą Butkų, Šiaulių banko valdybos pirmininką.