V. Pranckietis: mažai tikėtina, kad rentos neperrinktiems Seimo nariams bus

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Viktoras Pranckietis sako, kad neperrinkti Seimo nariai nusipelno pensijų, kaip ir visi Lietuvos gyventojai, tačiau abejoja rentų būtinumu.
Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad mažai tikėtina, jog Seime įregistruotos įstatymo pataisos, kuriomis siekiama neperrinktiems parlamentarams iki mirties mokėti rentą, bus įtrauktos į darbotvarkę. Politikas neslepia pasiūlymą vertinąs skeptiškai.

„Tokia iniciatyva yra, bet į darbotvarkę netraukiam, nebent bus kažkokios dar kitokios iniciatyvos, kad būtų įtraukta. Tai yra ne nauja iniciatyva, likęs tam įstatymui yra tik priėmimas, tai taip, iš tiesų žinau ir aš, kad yra tokia iniciatyva, bet į darbotvarkę neįtraukiame ir jei niekas neprivers, tai ir neįtrauksim“, – „Žinių radijui“ teigė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas primena, kad priversti gali 47 Seimo nariai, surinkę parašus dėl įstatymo pataisų įtraukimo į darbotvarkę. Visgi galimybę, kad parašai bus surinkti V. Pranckietis vertina skeptiškai.

„Bet kokiu atveju įvyktų taip, kad jis (įstatymas – ELTA) nusikeltų į naująjį Seimą, o naujasis Seimas tokio nepatvirtintų“, – sakė politikas.

V. Pranckietis tikina, kad Seimo nariai yra „tokie patys žmonės, kaip ir visi Lietuvoje, nusipelno pensijos pagal tai, kiek mokėjo mokesčių, o ne pagal tai, kur dirbo“.

Portalas „Delfi“ trečiadienį pranešė, kad pastarąjį penktadienį Seimo kanceliarijoje įregistruotas pasiūlymas įteisinti buvusių Seimo narių valstybines rentas, prilyginant buvusius ir naujai į Seimą neišrinktus parlamentarus Nepriklausomybės akto signatarams, nustatant jiems tokias pačias privilegijas.

Taip pat pranešama, kad pasiūlymų iniciatoriai – Seimo vicepirmininkas, Liberalų sąjūdžio atstovas Jonas Liesys ir Darbo partijai Seime atstovaujantys Artūras Skardžius ir Andrius Mazuronis.