V. Mitalas: kovosime už G. Landsbergio kandidatūrą tiek, kiek jie kovos už civilinę sąjungą

ELTA nuotr.
Vytautas Mitalas.

 

Laisvės partija palaikys užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą į eurokomisarus priklausomai nuo to, kiek konservatoriai „kovos“ už civilinę sąjungą, sako „laisvietis“ Vytautas Mitalas.

„Mes kovosime už Landsbergio kandidatūrą tiek, kiek jie kovos už civilinę sąjungą“, – „Žinių radijui“ teigė politikas.

Parlamentaro teigimu, G. Landsbergio kandidatūra į eurokomisarus apskritai nėra pati tinkamiausia.

„Aš tikrai manau, kad Lietuvai riekia kaip įmanoma geriausio kandidato, kuris galėtų turėti kaip įmanoma rimtesnį portfelį Europos Komisijoje. Dažnai matome, kad būtent šalių premjerai į tą portfelį pretenduoja (...) Aš manau, kad Ingrida Šimonytė objektyviai galėtų gauti geresnį portflelį“, – pridūrė V. Mitalas.

Laisvės partija ir anksčiau yra pareiškusi abejonių dėl G. Landsbergio kandidatūros į Europos komisarus. Dar praėjusių metų rudenį naujienų portalas Delfi rašė apie Laisvės partijos valdybos patvirtintą veiksmų planą, kuriame aptarti veiksmai tuo atveju, jei koalicijos partneriai tinkamai neparems „laisviečiams“ ypač svarbaus civilinės sąjungos projekto.

Veiksmų plane teigiama, kad jei įstatymo priėmimas patirs nesėkmę, Laisvės partija „gali būti priversta“ blokuoti visus TS-LKD teikiamus kandidatus į Europos komisaro pozicijas. Tarp kandidatų į šią poziciją neoficialiai minėtas ir G. Landsbergis.

ELTA primena, kad įtakingas leidinys „Politico“ neseniai paskelbė potencialius kandidatus į naujuosius EK narius, tarp kurių yra minimas ir G. Landsbergis. Nurodoma, jog jis taikytųsi į eurokomisaro portfelį, susijusį su užsienio politikos klausimais.

Viešojoje erdvėje jau anksčiau spekuliuota apie tai, jog G. Landsbergis veikiausiai yra įvardijamas kaip realiausias kandidatas pakeisti šiuo metu kadenciją EK baigiantį komisarą Virginijų Sinkevičių, atsakingą už aplinką ir vandenynus.

Visgi, pats G. Landsbergis konkretaus atsakymo iki šiol nėra pateikęs – pernai lapkritį komentuodamas minėtus gandus ministras nurodė, jog tai jam nėra svarbiausias klausimas.

Eurokomisaro kandidatūrą teikia Vyriausybė, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.