V. Landsbergis: TS-LKD yra be galo reikalinga etinė transformacija

ELTA nuotr.
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis mano, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) turėtų daugiau dėmesio skirti etiniams ir dorybės klausimams.

 

„Reiktų, kad mūsų partija skirtų etikos dėmeniui didelį pirmaeilį dėmesį, kad svarstytų politinius ir šiaip etikos klausimus kaip prioritetinius, o ne rūpintųsi galimais postais ir kaip juos pasiekus“, – sekmadienį į partijos tarybą susirinkusiems konservatoriams teigė V. Landsbergis.

„Visos mūsų politikos krizės kyla iš mūsų pačių nedorybių. Kažkodėl tie klystkeliai yra patrauklesni. Žengiame jais patenkinti ir ne kartą. Todėl, prie visų pirmininko minėtų transformacijų, yra be galo reikalinga etinė transformacija“, – tvirtino jis.

Tokiais „klystkeliais“ jis pavadino „čekiukų“ skandalą ir buvusios Monikos Navickienės skrydį į Dubajų.

„Čia vos prieš metus nugriaudėjo „politikų savišalpos“ krizė. Deja jau atsišaukia ir senieji, tarybiniai papročiai, „semti“ iš bendro kolūkio“, – kalbėjo jis.

„Pamokėlė ir patarimas Monikai Navickienei bei kiekvienam – nedraugauk su sukčiais ir nesinaudok jais. O kur jūsų šeimos galva, tėvelis Navickas, kuris normaliai stotų greta klimpstančios žmonos ir tartų: „tai aš apmokėjau jos ir vaikų bilietus, viešbučius. Atstokite nuo mano Monikos!“ Deja, standartai ne tie“, – komentavo jis.

Reaguodamas į garbės pirmininko kalbą, dabartinis partijos lyderis Gabrieliaus Landsbergio tikino – tai ne pirmas kartas kai susilaukiama V. Landsbergio kritikos.

„Ne pirmas kartas, sakyčiau, kai jis (V. Landsbergis – ELTA) pakritikuoja. Aš tik manau, kad tai yra etapas, kur profesoriui reikėtų atminties supurtymo. Kiek atsimenu, dar tada mačiau jį Europos Parlamente, tai tos išmokos lygiai taip pat būdavo naudojamos ir parlamentinės lėšos nebuvo jam svetimos“, – žurnalistams po tarybos susirinkimo sakė G. Landsbergis.