V. Blinkevičiūtė: net neabejoju, kad G. Paluckas pajėgtų eiti premjero pareigas

ELTA nuotr.
Gintautas Paluckas.

 

Prezidentui Gitanui Nausėdai socdemą Gintautą Palucką įvardijus kaip tinkamą kandidatą tapti galimos kairiųjų Vyriausybės premjeru, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad tokie pasisakymai dar nieko nereiškia. Anot jos, diskusijų šiuo klausimu politinės jėgos gretose dar nebuvo, tačiau buvęs partijos pirmininkas, V. Blinkevičiūtės teigimu, būtų pajėgus užimti premjero kėdę.

„Kol kas, matyt, (tokie pasakymai – ELTA) nieko nereiškia. Bet tikrai esu dėkinga Lietuvos Respublikos prezidentui už vertinimą, už tokį Gintauto Palucko kaip politiko įvertinimą. Ir aš esu įsitikinusi, kad mūsų socialdemokratų partija sėkmės atveju tikrai turėtų ne vieną kandidatą į premjerus“, – penktadienį „Žinių radijui“ sakė V. Blinkevičiūtė.

Ji patikino, kad LSDP dar nėra diskutavę apie G. Palucko ar kitų politikų galimas kandidatūras į Vyriausybės vadovus.

„Tiesą pasakius, mes dar jokių kandidatūrų nesvarstėme“, – kalbėjo ji, kartodama, kad socialdemokratai niekada „nesideda karūnų“.

„Pamąstymų, pasvarstymų, pagalvojimų – jų visada yra, yra visose partijose ir visuose kolektyvuose. Tai absoliučiai normalu ir natūralu“, – pažymėjo ji.

Tačiau V. Blinkevičiūtė pabrėžė – G. Paluckas būtų tinkamas kandidatas į premjerus.

„Jeigu kalbėtume, ar Gintas Paluckas yra tikrai pasirengęs ir pajėgtų dirbti premjeru – aš tuo net neabejoju“, – apibendrino LSDP pirmininkė.

ELTA primena, kad trečiadienį prezidentas Gitanas Nausėda įvardijo Gintautą Palucką tinkamu pretendentu premjero pozicijai užimti.

„G. Palucką aš pažįstu jau gana seniai, dar tada, kai kaip ekonomistas dalyvaudavau įvairaus pobūdžio diskusijose. Jo toks, sakyčiau, socialinis jautrumas ir orientavimasis į socialinius klausimus man yra patrauklus. Ne paslaptis, kad ponas G. Paluckas ir prezidento rinkimų kampanijoje dalyvavo debatuose mane remdamas. Tai yra tikrai jaunas politikas, kuris galėtų imtis tokios atsakomybės“, – LRT televizijai sakė G. Nausėda.

„Man susidaro įspūdis, kad jis yra komandos žmogus, dirbantis komandoje. Ir tokio žmogaus Vyriausybei labai reikia“, – pridūrė šalies vadovas.

Visgi, prieš antrąjį prezidento rinkimų turą šalies vadovas G. Nausėda interviu Eltai teigė – jei socialdemokratai rudenį laimėtų rinkimus, jis premjerės pareigose matytų V. Blinkevičiūtę. Šalies vadovas neatmetė galimybės pabandyti įkalbėti LSDP pirmininkę užimti Vyriausybės vadovės postą.

Tačiau LRT televizijai prezidentas patikino neketinąs spausti socialdemokratų lyderės V. Blinkevičiūtės, jog ši po spalį vyksiančių Seimo rinkimų imtųsi vadovauti Vyriausybei.

Spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose LSDP sąrašą ves partijos pirmininkė V. Blinkevičiūtė. G. Paluckas daugiamandatės apygardos sąraše yra įrašytas antruoju numeriu.