Uždavinys: e. sveikatą atkurti iki trečiadienio

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Aurelijų Verygą pavaduojančio Elvino Jankevičiaus uždavinus Registrų centrui: atkurti e. sveikatos sistemą iki trečiadienio.
Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako keliantis Registrų centro (RC) vadovui uždavinį vėliausiai iki trečiadienio paleisti šiuo metu neveikiančią e. sveikatos sistemą. RC atstovai sako, kad vykdomas paskutinis sistemos atkūrimo darbų etapas.

„Keliu direktoriui uždavinį vėliausiai iki trečiadienio ją paleisti. Tiesa, gali būti, kad patys naujausi duomenys laikinai nebus šitoje sistemoje, bet visos įstaigos turi juos savo serveriuose. Tai problema iš esmės kaip ir išnyktų“, – žurnalistams po susitikimo su RC vadovu Sauliumi Urbanavičiumi pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis E. Jankevičius.

Pasak jo, e. sveikatos sistemos nepavyko greitai atkurti dėl to, kad ji neturi papildomų serverių.

„Šitoje vietoje reikėtų reabilituoti direktorių, nes duomenų valdytojas, RC valdytojas turėjo anksčiau pasirūpinti papildomais serveriais. (...) Sveikatos apsaugos ministerija šiais metais biudžete yra numačiusi lėšų šių serverių įsigijimui, buvo atlikti pirkimai, sudarytos su tiekėjais sutartys, tiesiog laukėme įrangos“, – sakė teisingumo ministras.

Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus Eltai sakė, kad e. sveikatos sistemos atkūrimo darbai yra ties paskutiniu žingsniu.

„Registrų centro komanda visą savaitgalį tęsė e. sveikatos sistemos atkūrimo darbus. Šiuo metu esame užstrigę ties paskutiniu atkūrimo žingsniu – sistemos integralumo tikrinimo ir testavimo. Sistema yra didelė, kompleksiška, todėl kiekvienas žingsnis užtrunka“, – sakė M. Samkus.

Registrų centro sistemos sutriko praėjusį pirmadienį, liepos 20-ąją, kai Vilniuje po praūžusios liūties trūko vamzdis ir buvo užlietos serverinės. Vanduo pateko į Registrų centro Duomenų centro patalpas. Registrų centras teigė, kad didžioji dalis jos teikiamų paslaugų atkurta, tačiau procesai užtruks dėl e. sveikatos sistemos.

Registrų centro atstovas spaudai Mindaugas Samkus sako, kad e. sveikatos sistemos atkūrimo darbai yra ties paskutiniu žingsniu.

„Registrų centro komanda visą savaitgalį tęsė e. sveikatos sistemos atkūrimo darbus. Šiuo metu esame užstrigę ties paskutiniu atkūrimo žingsniu – sistemos integralumo tikrinimo ir testavimo. Sistema yra didelė, kompleksiška, todėl kiekvienas žingsnis užtrunka“, – Eltai sakė M. Samkus.

Anot jo, atsarginės duomenų kopijos turimos.

„Jos yra geros, ten duomenys yra išsaugoti. Tik atkurdami tuos duomenis į sistemą užstringame paskutiniame žingsnyje. Esame tikri, kad situaciją tikrai galima pataisyti, tik laiko klausimas, kada“, – teigė jis.

ELTA primena, kad Registrų centro sistemos sutriko praėjusį pirmadienį, liepos 20-ąją, kai Vilniuje po praūžusios liūties trūko vamzdis ir buvo užlietos serverinės. Vanduo pateko į Registrų centro Duomenų centro patalpas. Registrų centras teigė, kad didžioji dalis jos teikiamų paslaugų atkurta, tačiau procesai užtruks dėl e. sveikatos sistemos.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.