Už mokyklų modernizavimą – „Auksinės burės“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių savivaldybės įgyvendintas projektas pelnė Finansų ministerijos „Auksinių burių“ apdovanojimą.

Lietuvos Respublikos Finansų ministerija įteikė apdovanojimus už geriausius Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektus. Dvyliktą kartą rengiamuose „Europos burių“ apdovanojimuose buvo įvertinti ir pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui ir valstybei kuriantys Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojami projektai.

Iš viso aštuonioms nominacijoms buvo pristatyta beveik 100 projektų iš visos Lietuvos, 24 atrinkti į antrąjį etapą. „Europos bures“ nominacijoje „Už inovacijų proveržį švietimo ir mokslo srityje“ pelnė Šiauliai.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad pripažinimą pelnė Šiaulių Didždvario gimnazijos ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ugdymo aplinkos modernizavimo projektas.

Projektas startavo 2018 metų pradžioje. Savivaldybei ne vienerius metus buvo priekaištaujama dėl apleisto vienos iš istorinių miesto Didždvario gimnazijos pastato. Pagaliau buvo rasta galimybė situaciją pakeisti. Apdovanojimą pelniusio projekto metu modernizuoti gamtos mokslų kabinetai-laboratorijos, jose sumontuoti šiuolaikiški laboratoriniai baldai, įrengtos interaktyvios lentos su projektoriais, DNR elektroforezės aparatas, o fizikos kabinete – ir interaktyvus ekranas, 3D įranga, leidžianti tyrinėti objektus 3D formatu, 3D spausdintuvas. Nešiojami šviesiniai mikroskopai ir nešiojami kompiuteriai leidžia atlikti eksperimentus lauke, biologijos eksperimentų, chemijos medžiagų rinkiniai padeda mokytis efektyviau, pritaikant daugiau praktinių elementų.

Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje pradinės klasės aprūpintos interaktyviomis lentomis, įdiegta virtualios realybės sistema, kalbų mokymosi laboratorijos įranga sudaro galimybę organizuoti ugdymo procesą ne tik įprastoje klasės aplinkoje, bet ir bet kokioje vietoje.

Projekto metu atlikta ugdymo erdvių renovacija, atveriant mokymo ir poilsio erdves. Įrengtos pusiau įstiklintos durys tarp klasių ir kitų mokyklų erdvių, panaikintos pertvaros ir sienos, taip užtikrinant patrauklesnį, saugesnį ir kokybiškesnį ugdymo procesą. Įsigyti baldai, kompiuterinė technika ir inovatyvi mokymosi įranga. Bendra projekto vertė – daugiau nei 1,3 milijono eurų, 85 procentai šios sumos – ES fondų lėšos.

„Šiaulių krašto“ inf.