Už miesto vadovų pasisėdėjimą be kaukių – po 250 eurų

Nuotr. iš Facebook.com
Šis pasisėdėjimas merui A. Visockui ir Savivaldybės administracijos direktoriui A. Bartuliui kainavo po 250 eurų.
Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skyrė administracines baudas Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui ir Savivaldybės administracijos direktoriui Antanui Bartuliui už karantino sąlygų pažeidimą.

Priminsime, kad gegužės pradžioje, karantino metu, kai buvo privaloma nešioti veido kaukes, meras A. Visockas ir Administracijos direktorius A. Bartulis buvo nufotografuoti sėdintys viešoje miesto vietoje ant suoliuko ir besišnekučiuojantys be kaukių. Beje, A. Bartulis pagal savo amžių priklausė rizikos grupei.

Ši nuotrauka kartu su šiauliečio advokato Egidijaus Morkūno skundu atsidūrė Šiaulių policijos komisariate. Kaip ir dar viena nuotrauka, kurioje meras spaudžia ranką Seimo nariui Stasiui Tumėnui – joje nesilaikoma saugaus atstumo, nedėvimos kaukės.

Šiaulių miesto policijos pareigūnai surinko pažeidimu įtariamų asmenų paaiškinimus, apklausė liudytojus.

Kaip informavo Šiaulių apskrities VPK atstovė Gailutė Smagriūnienė, siekiant objektyvumo ir vengiant interesų konflikto, medžiagoje surinkti duomenys buvo perduoti įvertinti ir sprendimą priimti Panevėžio apskrities pareigūnams.

Šiaulių VPK kasmet iš miesto Savivaldybės gauna lėšų savo veiklai: nusikaltimų prevencijos programai 2019 metais skirta 15 tūkstančių eurų, šįmet, – beveik 20 tūkstančių.

Gegužės 27 dieną perėmę administracinės teisenos medžiagą Panevėžio pareigūnai priimti sprendimo neskubėjo. Nors daugumai pažeidėjų baudos buvo skiriamos vos ne tą pačią dieną, Šiaulių vadovai sprendimo sulaukė tik birželio 25-ąją.

G. Smagriūnienė informavo, kad už karantino taisyklių pažeidimą numatyta bauda nuo 500 iki 1000 eurų. Jei nusižengęs asmuo neturi galiojančių administracinių nusižengimų, taikomas administracinis nurodymas susimokėti pusę minimalios baudos – 250 eurų. Tokio nurodymo sulaukė ir Šiaulių miesto vadovai.

Meras „Šiaulių kraštui“ sakė, kad sprendimo neskųs, o baudą tą pačią dieną sumokėjo. Nedelsti ir kuo greičiau susimokėti žadėjo ir A. Bartulis.

A. Visockas pasakojo, kad jis dar buvo kviečiamas atvykti į Panevėžio VPK ir duoti parodymus, tačiau atsisakė ten važiuoti ir pats pasisiūlė sumokėti baudą.

„Jei žiūrėti plačiau, tai nesijaučiau kaltas. Aš kaip tik ir skatinau sveikatos ministrą pripažinti teisybę ir tai buvo pripažinta. Man atrodė juokinga, kai žmogus vienas vaikšto parke ir turi būti su kauke, nes kitaip baudą gaus“, – komentavo A. Visockas.

Meras tikino, kad Panevėžio policija taikė įstatymo nuostatas giežčiau ir jie buvo nubausti pagal „panevėžietišką praktiką“. Šiaulių policininkai, anot mero, elgėsi labiau žmogiškai, vadovavosi labiau logika, negu baudimu.

„Mūsų pareigūnai tą egzaminą išlaikė puikiai, baudė tik agresyvius“, – vertino meras.

Priminus, kad šiauliečiai plačiai komentavo, kad meras išvis nedėvėjo kaukės, po darbo per bulvarą eidavo be jos.

„Galėjo būti visko, tai gi ir pamiršti“, – neneigė miesto vadovas.

Advokatas Egidijus Morkūnas pasidžiaugė, kad policija elgėsi principingai ir vienodai pritaikė įstatymo nuostatas tiek eiliniams piliečiams, tiek valdžios atstovams. A. Visockas ir A. Bartulis nubausti už epizodą ant suoliuko, tačiau meras išvengė baudos už nuotrauką kabinete su Seimo nariu. E. Morkūnas sakė, jog argumentuojama, kad mero kabinetas nėra vieša vieta.

Teisininkas su tokia argumentacija sutikti nenori, gavęs nutartį dar gilinsis ir, jei bus teisinis pagrindas, šią nutarties dalį dėl minėto epizodo apskųs.

Už karantino taisyklių pažeidimą Šiaulių mieste ir rajone buvo nubausti 34 asmenys, tuo tarpu Panevėžio apskrityje nubausti 245 karantino pažeidėjai.

Komentarai

O gal    Šeš, 2020-06-27 / 10:44

In reply to by Ha..

Reikia paziureti kokio durnumo istatymas? Taip istatymu reikia laikytis, nubausti teisingai, faktas, bet kai pasiziuri kaip istatymu laikosi praimas, lenkas ministras, arba pats karabasas..... nebesijauti labai nusikaltes. Kada Veyga atsakys uz zmoniu mirtis nuo kitu ligu?
je    Šeš, 2020-06-27 / 16:59

In reply to by O gal

Deja - įstatymo reikia laikytis. Tą deklaruoja pats meras. Tačiau, kadangi jis yra melagis, tai nėra ko tikėtis, kad jis jo laikysis. Ir jeigu gali sau leisti nesilaikyti šio įstatymo, lengvai sau leis nepaisyti kitų :)
Emilija    Pen, 2020-06-26 / 15:37
Bet kuris vadovas turi būti pavyzdys. Per mažas baudas jiems skyrė. Nubaudė kaip eilinius
:)    Pen, 2020-06-26 / 19:17
Net mylimą advokatą išgujo iš miesto. Matyt nepasidalino biški. Kiek partnerių galvas paguldė dėl Caro karjeros?
Zoja    Pen, 2020-06-26 / 20:54
Ce jau nigrazei, nigrazei, kad ira skundiku katre mera paskundi, ce jau asmininiu saskatu suvedimas, nu nigrazei atroda, as labai gerbu Sauliu mera.
Saulius    Šeš, 2020-06-27 / 07:36
Spėju, piktdžiugiška žinutė kabos čia pirmam puslapy keletą savaičių, kol išsivems visos makakos.
Be pykčio    Šeš, 2020-06-27 / 09:15
Maskvoje pareigūnai supakuoja bet kurį žioplį einantį be KAUKĖS. Bet va Pergalės kariniam parade užsienio valstybių vadovai ir pats Putinas buvo be kaukių. Gyventojams dėl pandemijos parado metu buvo liepta neiškišti nosies iš butų, stebėti per TV uždegančią rinkiminę savo prezidento sveikinimo kalbą ir pasigėrėti beprotiška karinės technikos demonstracija. Raudonoje Aikštėje Putinas nebijojo zarazos, o va kas eina į jo kabinetą Kremliuje, jau privalo pereiti per spirito dušo kabiną. Vilniuje Lenino aikštėje taip pat galima drąsiai gultis ant Liberalų partijos rinkiminės kampanijos smėlio nebijoti pasigauti kokį nors ŽIV po to, kai ten pasivoliojo kokie nors netradicinių orientacijų piliečiai. Taigi - galėjo mūsų meras bent ant ausų užsikabinti Kinijos tvartelyje pagamintą popiergalį, bet užsimiršo ir papildė Valstybės biudžetą. Dar gerai kad bambalio netuštino, būtų net į daboklę pristatytas.
Tai    Šeš, 2020-06-27 / 10:50

In reply to by Be pykčio

Ne pacios didziausios Rusijos bedos, didesnes sovinistinis mastymas, okupacines nuostatos, pats prezidentas. Kad ir be pykcio, bet nusisnekejai apie netradicine orentacija ir ZIV. Paskaityk, kaip persiduoda ZIV infekcija, bet jei esi runkelis- neverta.
Ne    Šeš, 2020-06-27 / 11:21

In reply to by Be pykčio

ne, nepamiršo, jis įžūliai tvirtino, kad nesąmonė yra kaukes dėvėti. Po tokio elgesio politikas, valdžios atstovas, mažių mažiausiai turėjo atsistatydinti
Toks    Šeš, 2020-06-27 / 19:25
Toks jausmas kad yra spec bičiuliai kurie rašo tuos pačius komentarus prie visų tekstų. Kažkodėl Šiaulių kraštas surinko visą puokštę turbo puikių komentatorių. Taip ir toliau :) ❤
Užs. Nr. 454379    Šeš, 2020-06-27 / 21:48
Stovi rėmą ir reklamą išmetęs tarp NATO karių. O tai susitarei, kad neraižytų lėktuvais virš miesto. Ar neišdrįsai pirstelti? A?
Emiliškai    Sek, 2020-06-28 / 12:00
Graži nuotrauka ta su NATO kariškiais. Kadangi neparašė, kas yra kas. Tai nusprendžiau, kad fainiausias -senas, o Jėzus, tai turbūt tas aukščiausias 😊
Larry Fox    Sek, 2020-06-28 / 21:41
Sveiki atvykę į 24 valandų paskolos tarnybą. Mūsų įmonė užsiima finansavimu (paskolos, kapitalas, finansavimas, investicijos), mes suteikiame paskolas su 3% palūkanų norma. Mes suteikiame paskolas visame pasaulyje su suprantamomis sąlygomis. Mes siūlome paskolas rimtai mąstantiems asmenims ir įmonėms. Mūsų įmonė (24 valandų paskolų tarnyba) ieško projektų, kuriuose galėtų investuoti didžiulius grynuosius pinigus, kurie gali būti ilgalaikiai ir (arba) trumpalaikiai projektai, tačiau su dideliais dividendais. Ar jūs ieškote investuotojo savo projektui? Ar pažįsti ką nors, kas ieško investuotojo į savo projektą? ar reikalingi tarptautiniai partneriai mega projektams / sutartims? Pvz. Ar esate finansų konsultantas klientui, kuriam reikia verslo, projektų ir investicijų paskolų? Jūs taip pat galite nukreipti mus į savo klientą ir mes jums pasiūlysime paskolas, už kuriuos gausite 15% komisinio mokesčio už paskolos sandorį ... Prašau parašykite man apie galimą verslo bendradarbiavimą, nes esame atviri diskusijoms. Laukiu jūsų galimo bendradarbiavimo. Susisiekite su mumis šiandien, jei jus domina mūsų pasiūlymai. Svetainė: 24hourservce.com Kontaktinis el. Paštas: larryfox2017@hotmail.com „WhatsApp“: +447451283532
Užs. Nr. 454379    Pir, 2020-06-29 / 17:46
Kaip baisu - Šiaulių meras nusirito iki Simuliko lygio užsakymo numerių... Užs. Nr. 454379

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.