Universiteto įkūrėjas pasveikintas rožių skverelyje

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Dukters Tomos į Ch. Frenkelio vilos parką atlydėtą Aloyzą Gudavičių (centre) su jubiliejumi pasveikino meras Artūras Visockas ir rožyno įkūrėjas Stanislovas Grušas.

Šiaulių miesto garbės pilietis, ilgametis Šiaulių universiteto rektorius Aloyzas Gudavičius gegužės 12 dieną atšventė 80 metų jubiliejų. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas pasveikino jubiliatą Chaimo Frenkelio vilos parke. Dukros Tomos lydimą A. Gudavičių pasitiko ne tik meras, bet ir kitas Šiaulių miesto garbės pilietis, Chaimo Frenkelio vilos rožyno įkūrėjas Stanislovas Grušas, kuris nuo viso garbingiausių žmonių būrio perdavė saldžią dovaną – specialų gimtadienio tortą su jubiliato portretu.

Karantino sąlygomis trumpa ir nuoširdi sveikinimo ceremonija įvyko atskirame skverelyje, kuriame rožių kerus yra sodinę patys Šiaulių miesto garbės piliečiai. Rožyno įkūrėjo pakviesti visi apžiūrėjo puikiai peržiemojusias ir sėkmingai žiedus kraunančias rožes, aptarė miesto ir universiteto aktualijas.

Kelmės rajone gimęs Aloyzas Gudavičius mokslus baigė Šiauliuose, vėliau studijas dar tęsė Vilniaus universitete. Net ir apsigynęs habilituoto daktaro laipsnį, A. Gudavičius liko ištikimas Šiauliams. Greitai tapo Filologijos fakulteto dekanu, vėliau senato pirmininku ir Šiaulių universiteto (prieš tai – pedagoginio instituto) rektoriumi.

Aloyzui Gudavičiui Šiaulių miesto garbės piliečio vardas suteiktas 2012 metais už pastangas Šiauliuose įsteigti universitetą, Šiaulių miesto ir regiono mokslo, švietimo bei kultūros puoselėjimą, Šiaulių aklųjų ir silpnaregių sąjungos veiklos rėmimą.

Komentarai

Kirvis    Sek, 2020-05-17 / 20:49
Keista - su įvaizdinėmis paauksuotomis kaukėmis, kai jau nebereikia lauke. Bet dviejų metrų atstumai vis tiek negalioja, nors tu ką :)
:)    Pir, 2020-05-18 / 19:04
perskaičiau: Universiteto įkūrėjas pasveikintas ožių skverelyje :)
Daiva    Ant, 2020-05-19 / 11:22
Koks jau jis universiteto įkūrėjas? Tiesiog ilgametis ŠPI pavadinimą pakeitė ir tiek.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.