Ukrainos žemę gynusi gilzė keliaus po mokyklas

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.
Draugystę simbolizuojančiu piešiniu papuošta gilzė iš Ukrainos nuo šiol keliaus po rajono mokyklas.

Šiaulių regiono dainų ir šokių šventės metu šią gegužę Ukrainos Dolynos savivaldybės mero Ivan Dyriv Šiaulių rajono merui Česlovui Greičiui įteikta gilzė nuo šaudmens, gynusio Ukrainos žemę, pradės kelionę po Šiaulių rajono mokyklas.

Norima, kad Šiaulių rajono mokiniai sužinotų daugiau apie bendradarbiavimą su Ukrainos Dolynos savivaldybe.

Ši ištapyta gilzė – simbolinė padėka visiems Šiaulių rajono žmonėms už reikšmingą paramą kovojančiai Ukrainai, kai pirmąjį karo mėnesį nuo Šiaulių rajono savivaldybės žmonių į Ukrainą išvyko humanitarinis siuntinys už daugiau nei 100 tūkstančių eurų.

Dolynos meras Ivan Dyriv, įteikdamas simbolinę atminimo dovaną, sakė, kad Dolynos savivaldybė turi daug bendradarbiavimo sutarčių su įvairiomis savivaldybėmis, tačiau prasidėjus karui būtent Šiaulių rajono savivaldybė ir jos žmonės pirmieji ištiesė pagalbos ranką. I. Dyriv džiaugėsi, kad užsimezgusi Šiaulių rajono ir Dolynos miesto savivaldybių draugystė, dalyvaujant projekte „Pasitikėjimo tiltai“, tapo tokia stipti ir prasminga. Meras Ivan Dyriv pasakojo, kad ne tik materialinė parama, bet ir Dolynos miesto vaikų atokvėpis Lietuvoje nuo karo baisumų yra nuoširdžios draugystės ženklas.