Ukrainiečiams lietuvių parūpintas „Bayraktar“ bus pristatytas Šiauliuose

Lietuvos kariuomenės nuotr.
„Bayraktar“ į Šiaulius atskraidino Lietuvos karinės oro pajėgos.
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas savo feisbuko paskyroje pranešė, kad „Bayraktar“ „Vanagas“ su visa ginkluote jau Lietuvoje ir liepos 6 dieną bus pristatytas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

„Bus oficialus pristatymas ir pamatymas, kad piliečių iniciatyva gali kalnus nuversti ir „Vanagu“ sugrįžti. Tolimesnis jo kelias – į Ukrainą“, – rašė ministras.

Kovinį orlaivį „Bayraktar TB2“ su amunicija iš Stambulo į Lietuvą pargabeno Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos. „Vanago“ vardu piliečių pavadintas orlaivis bus netrukus perduotas Ukrainos kovotojams.

Šiam orlaiviui lėšas rinko Lietuvos piliečiai. Žurnalisto Andriaus Tapino iniciatyva, iš viso per tris dienas buvo suaukota 5 971 842 eurai. Birželio pradžioje vykusių derybų metu buvo sutarta, kad moderniausios komplektacijos kovinį droną „Bayraktar TB2“ Turkija padovanos Lietuvai. Lietuvos krašto apsaugos ministerija droną apginklavo raketomis. Dronui apginkluoti iš surinktos sumos skirta 1,5 milijono eurų.

Lietuvos pavyzdžiu pasekė Ukraina: laidų vedėjas, komikas, politikas ir savanoris Sergijus Pritula pakvietė ukrainiečius suaukoti trims koviniams dronams „Bayraktar“. Per tris dienas buvo surinkta 600 milijonų grivinų (apie 20 milijonų dolerių). „Baykar“ gamybos bendrovė nusprendė tris dronus perduoti nemokamai – surinktas lėšas bendrovė paprašė skirti Ukrainos žmonėmis. „Bayraktar“ pirkimo akciją surengė ir lenkai.

Liepos 6 dieną Aviacijos bazėje vyks ir bėgimas Šiaulių karinio aerodromo kilimo-tūpimo taku „Runway Run‘22 Summer Edition“.

Bėgimas pirmą kartą organizuojamas vasarą. Kartu su Lietuvos kariais, bėgs sąjungininkai, organizacijos, sporto klubai, mokymo įstaigos, pavieniai entuziastai bei visi norintys. Bėgimo distancija – 3 000 metrų.

Renginio metu bus galima susipažinti su Karinių oro pajėgų naudojamais kariniais orlaiviais, NATO Oro policijos misiją vykdančiu Ispanijos karalystės naikintuvu EF-18 „Hornet“ bei Čekijos Respublikos naikintuvu JAS 39C „Gripen“, jų pilotais, pamatyti Lietuvos kariuomenės karinę ekspoziciją, naudojamą ginkluotę, ekipuotę, techniką, užduoti rūpimus klausimus apie nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Kiekvienas užsiregistravęs ir sėkmingai įveikęs distanciją bus apdovanotas unikaliu Lietuvos karinių oro pajėgų bėgimo „Runway Run‘22 Summer Edition“ suvenyru bei pavaišintas bandele.