Ukrainiečiai dainomis ir malda minėjo Nepriklausomybės dieną

Zenono RIPINSKIO nuotr.
Bendra ukrainiečių ir lietuvių eisena.

Rugpjūčio 24 dieną Šiauliuose, Saulės Laikrodžio aikštėje, vyko Ukrainos nepriklausomybės dienai skirtas koncertas.

Į aikštę iškilmingai atnešta Ukrainos vėliava – ją šventės dalyviai pasitiko stovėdami. Renginys prasidėjo abiejų šalių – Ukrainos ir Lietuvos – himnais.

Šiemet ukrainiečiai minėjo 32-ąsias nepriklausomybės metines – Ukrainos nepriklausomybės aktas buvo paskelbtas 1991 metų rugpjūčio 24 dieną.

Renginį vedė aktorė Olena Lastivka, jai talkino Nikolas ir Monika Prymachuk.

Pasak O. Lastivkos, ir tas, kuris fronte, ir tas, kuris padeda ten esantiems, deda akmenėlį į tvirtovę, kuri vadinasi valstybės nepriklausomybė.

„Dabar nepriklausomybę suvokiame kitaip – skaudžiai, asmeniškai, už ją kovojame visuose Ukrainos kampeliuose ir jaučiame pasaulio palaikymą. Žingsnis po žingsnio su sunkumais ir, deja, praradimais užtikrintai judame bendros pergalės link. Tai – kova prieš blogį, kova prieš tamsą ir kiekvienas stengiasi prisidėti, kad būtų galima laisvai ir oriai gyventi savo žemėje, grįžti į savo namus ir vėl ramiai vaikščioti gimtųjų miestų gatvelėmis. Laisvė, nepriklausomybė yra pagrindinės žmogaus vertybės, pagrindinis siekis, dėl jų verta kovoti ir laimėti“, – O. Lastivkos žodžius į lietuvių kalbą išvertė renginio organizatorių, ukrainiečių integracijos centro „Malva“, atstovė Žana Tolstikova.

Atidavusieji savo gyvybes už Ukrainos laisvę buvo pagerbti tylos minute.

Dviejų valandų koncerte koncertavo folklorinis ansamblis „Lastivočki“, Olena Lastivka, Živilė Gedvilaitė, šokių kolektyvas “Dance mix”, iš Klaipėdos atvykęs akordeonistas Olegas Podolskis. Ukrainiečių pasididžiavimą ir tautos simbolį poetą Tarasą Ševčenką eilėmis pagerbė O. Lastivka ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

Koncerto programoje skambėjo ne tik eilės, dainos, bet ir nuoširdi malda. Renginio pabaigoje visi dalyviai susikibo rankomis ir savo gerąją energiją siuntė į Ukrainą.