Tvarkant gyvenamąją aplinką reikia tinkamai pasirūpinti atliekomis

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė kvietė šiauliečius, tvarkant savo gyvenamąją aplinką, tinkamai pasirūpinti atliekų išvežimu.

Jau įprasta, kad balandis tampa aplinkos švarinimo mėnesiu. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė spaudos konferencijoje informavo, kad nuo balandžio 1 dienos mieste bus pradedamos surinkinėti žaliosios atliekos tiek iš individualių valdų, tiek ir iš daugiabučių namų ar sodų bendrijų. Jų surinkimo grafikai skelbiami Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) internetiniame puslapyje.

Vedėja pažymėjo, kad daugiabučių namų kiemuose žaliosios atliekos, sukrautos į didmaišius, gali būti sudedamos tik šalia bendrojo naudojimo komunalinių atletikų konteinerių. Kitur pastatyti didmaišiai nebus ištuštinami. Jie taip pat ištuštinami pagal grafiką.

E. Bružienė akcentavo, kad tuštinami tik tie didmaišiai, kurie yra su aptarnaujančios įmonės logotipu ir indentifikaciniu žymekliu ir juose gali būti tik žaliosios atliekos. Šiauliuose atliekas tvarko įmonė „Ecoservice projektai“, tad ant didmaišio turi būti šios įmonės logo- ir žymeklis. Kiti maišai nėra nemokamai surenkami ir tuštinami.

„Pastebime besimėtančių įvairių didmaišių, kurie nepriklauso aptarnaujančiai įmonei. Nenaudokite savo didmaišių, nes jie nėra tuštinami. Jei reikia kažkokios individualios paslaugos, tai jūsų asmeninė atsakomybė, tarkime, iš atliekas tvarkančios įmonės įsigyti didmaišį ir susitarti su įmone dėl mokamos paslaugos. Nemokamai tuštinami tik didmaišiai su logotipu ir indentifikaciniu žymekliu“, – perspėjo skyriaus vadovė.

Nuo kitos savaitės pradedamas didelių gabaritų atliekų išvežimas iš daugiabučių namų. Iš individualių namų tokios atliekos pagal grafiką bus išvežamos nuo gegužės mėnesio. Didelių gabaritų atliekos vežamos 4 kartus per metus, o grafiką galima sužinoti ŠRATC interneto puslapyje. Vedėja atkreipė dėmesį, kad grafike nurodyta diena – tai atliekų išnešimo prie konteinerio diena. Tokias atliekas sudaro baldai, namų apyvokos daiktai, kurie netelpa į konteinerius.

„Tiek medžių šakų, tiek didelių atliekų negalima dėti prie gatvių, prie konteinerių, jei tai nėra išvežimo diena. Tai neteisėta veikla, nepuošia miesto ir jūsų pačių aplinkos“, – akcentavo E. Bružienė.

Ji priminė, kad esant nepatogiam atliekų išvežimo laikui, galima tokias atliekas patiems išvežti į didelių gabaritų atliekų aikštelę. Šiauliuose veikia dvi tokios aikštelės J. Basanavičiaus ir Pailių gatvėse, miesto gyventojų atliekas priima ir Šiaulių rajono didelių gabaritų atliekų aikštelė Bertuižių kaime prie uždaryto sąvartyno. Dar viena tokia aikštelė šiais metais atsidarys S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.

Be to, kiekvienas butas ar individuali valda vieną kartą gali užsisakyti personalinį nemokamą didelių atliekų išvežimą. Dėl to reikia kreiptis į ŠRATC.

Pavasarį taip pat surenkamos pavojingos atliekos, kurios gali likti, pavyzdžiui, po remonto darbų. Pagal atskirą grafiką tokios atliekos surenkamos prie prekybos centrų ir galima ten nemokamai jas palikti.

Vadovė kvietė šiauliečius nelaukti švaros akcijų, talkų, o gyvenamąją aplinką tvarkyti nuolat.