
Naujausios
Daugumoje senos statybos daugiabučių yra įrengtos vienvamzdės šildymo sistemos, kuriose vanduo į radiatorius patenka ir iš jų išteka į grąžinimo magistralę tuo pačiu vamzdžiu. Šios sistemos per daugelį metų išsibalansuoja, tai reiškia, kad vieni butai šildomi daugiau, o kiti – mažiau. Netolygus šildymas didina šilumos poreikį visam daugiabučiui, kadangi tenka palaikyti reikalingą temperatūrą blogiausiai šildomuose butuose, o tada kiti butai yra peršildomi.
Subalansavus šildymą – sutaupymai ir komfortas
Nevienodą šilumos pasiskirstymą butuose galima išspręsti subalansavus šildymo sistemą – sumontuojant balansinius ventilius rūsyje ir sureguliavus vandens srautus, tai yra viena iš Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos priemonių.
Atliekant šilumos balansavimą galima rinktis du būdus – įrengiant rankinius arba automatinius balansinius ventilius. Rankiniai ventiliai yra pigesni, tačiau pakeitus bent vieną radiatorių – balansuoti sistemą reikėtų iš naujo. Automatiniai ventiliai su šiomis problemomis nesusiduria, bet kainuoja šiek tiek brangiau.
Atnaujinus sistemą įsirengia termoreguliatorius
Taip pat modernizuojant šilumos sistemą dažnai gyventojai nusprendžia įsirengti termoreguliatorius. Šie prietaisai leidžia nustatyti į radiatorių patenkančio karšto vandens kiekį. Tai leidžia palaikyti patalpų temperatūrą pagal savo individualius poreikius.
Termoreguliatoriaus pagalba galima ne tik reguliuoti kambario temperatūrą, tačiau ją ir taupyti – sumažinti temperatūrą išvykstant iš namų ilgesniam laikotarpiui ar išjungiant šildymą norimose patalpose nakties metu.
Deja, bet esant vienvamzdei sistemai ant radiatorių nėra galimybės įrengti termoreguliatorių. Priklausomai nuo galimybių, gyventojai turi kelis pasirinkimus: modernizuoti esamą vienvamzdę sistemą, arba įsirengti dvivamzdę, kolektorinę ar daliklinę šildymo sistemas.
Automatizuotas šilumos punktas sumažina šilumos suvartojimą
Dar vienas dažniausių žingsnių modernizuojant šilumos sistemą yra šilumos punkto automatizavimas. Šilumos punkto paskirtis – paimti iš miesto šilumos tinklų atitekantį vandenį ir paruošti jį iki reikiamos temperatūros bei perduoti į butų radiatorius.
Dažniausiai senos statybos butuose yra įrengti elevatoriniai šilumos punktai, kuriuos reguliuoti reikia rankiniu būdu. Dėl to dažnai pasitaiko netikslumų reguliuojant šilumos galingumą ar karšto vandens temperatūrą, todėl ilgesnėje laiko perspektyvoje šilumos paskirstymas išsibalansuoja.
To išvengti padeda šilumos punkto automatizavimas, kada pats šilumos punktas reaguoja į temperatūros pokyčius – pakilus temperatūrai, šildymas išjungiamas, o temperatūrai nukritus – šildymas yra įjungiamas. Tokiu būdu užtikrinama, kad butai nebus peršildomi, o tai padės sutaupyti šildymo sąskaita.
Šiuo metu iki 2020 m. sausio 31 d. Būsto energijos taupymo agentūra priima paraiškas daugiabučiams atnaujinti. Daugiau informacijos galite gauti paskambinę nemokama telefono linija 8 800 200 12.
Užs. Nr. 433558