Iš trijų istorinio Europos aukso laimėtojų pasveikintas tik treneris

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Po 20 metų Prisikėlimo aikštėje pasveikintas tik vienas iš trijų Europos aukso laimėtojų – treneris Antanas Sireika.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po Nepriklausomybės atkūrimo vienintelį kartą laimėjo Europos čempionatą ir tai įvyko 2003 metais. Tuomet Lietuvos rinktinę į auksinę pergalę vedė šiaulietis krepšinio treneris, Šiaulių miesto garbės pilietis Antanas Sireika, joje už Europos auksą kovojo šiauliečiai krepšininkai Donatas Slanina ir Mindaugas Žukauskas. Nuo šio istorinio Lietuvai įvykio praėjo lygiai du dešimtmečiai.

Minint šią sukaktį rugsėjo 21 dieną „Avia Solutions Group“ arenoje „auksinės“ rinktinės nariai vienam vakarui išbėgs į aikštelę ir sužais parodomąjį mačą su jungtine Lietuvos U20 rinktinės narių, krepšinio žvaigždžių ir šalies įžymybių komanda.

Prisimintas šis įvykis ir Šiauliuose, kai prieš 20 metų sugrįžusius visus tris šiauliečius Prisikėlimo aikštėje pasitiko ir sveikino galinga žmonių minia. Po kelių dienų šio emocinio pakilimo treneriui Antanui Sireikai buvo suteiktas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas.

Savivaldybė trečiadienį Prisikėlimo aikštėje surengė šio įvykio paminėjimą, meras Artūras Visockas pasveikino tik savo politinį bendražygį (į miesto Tarybą išrinktą su jo vadovaujamo rinkimų komiteto sąrašu) trenerį Antaną Sireiką. Nei D. Slanina, nei M. Žukauskas tą dieną aikštėje sveikinimų nesulaukė.

A. Sireiką aikštėje sveikino krepšinio akademijos „Saulė“ auklėtiniai.

Lietuvos krepšininkų pergalės Lietuva laukė 64 metus. Senojo žemyno čempionate lietuviai buvo triumfavę tarpukariu – 1939-aisiais.