Trečią kartą bandys išnuomoti naują vandens sporto bazę

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių miesto biudžeto lėšomis įrengta jėgos aitvarams ar kitoms vandens sporto šakoms skirta bazė kol kas nieko nesudomino – nuomos konkursai nesėkmingi.
Nors vasara jau persirito į antrą pusę, Šiaulių miesto savivaldybės biudžeto lėšomis įrengta infrastruktūra vandens sporto mėgėjams prie Rėkyvos ežero vis dar stovi be šeimininko ir veiklos. Nesėkmingai bandoma naują bazę išnuomoti.

„Vandens sporto mėgėjai kviečiami įsikurti specialiai tam įrengtoje bazėje prie Šiauliuose esančio Rėkyvos ežero. Šiaulių miesto savivaldybė savo lėšomis ežero pakrantėje įrengė patalpas, tinkamas vandens pramogoms, laisvalaikiui ir ekstremaliajam sportui organizuoti“, – skelbia savivaldybė savo svetainėje.

Šiaulių savivaldybė už maždaug 300 tūkstančių eurų įgyvendino projektą „Rėkyvos ežero pakrantės pritaikymas jėgos aitvarų ir burlenčių turizmo reikmėms“. Jo metu ne tik sutvarkė Rėkyvos ežero pakrantę, bet ir pastatė 80 kvadratinių metrų administracinį pastatą, 60 kvadratų dušų ir tualetų pastatą, įrengė automobilių stovėjimo aikštelę, lauko treniruoklius, sutvarkė kitą infrastruktūrą. Objektas lengvai pasiekiamas nuo atnaujinamos Bačiūnų gatvės.

Dar vasario mėnesį Miesto Taryba nusprendė visą šį turtą išnuomoti po 200 eurų per mėnesį. Statinių paskirtis – vandens pramogų ir laisvalaikio bei ekstremaliojo sporto organizavimo veiklai, o nuomos terminas – 5 metai.

Nuomos sutarties projekto nematę politikai kėlė klausimus: kokie bus būsimo nuomininko įsipareigojimai, ko iš jo bus reikalaujama, kaip jis turės veikti? Ar ten pastatyti dušai ir tualetai bus prieinami visiems, ar jie bus mokami? Ar yra kažkokios nuomos sąlygos?

Opozicijos atstovams atrodė nelogiška už kelis šimtus tūkstančių eurų sukurti infrastruktūrą ir paskui ją taip pigiai išnuomoti.

Valdančiosios koalicijos atstovai tada aiškino, kad tai yra bandymas pasitikėti verslu, kuris gali įrodyti, kad sugeba efektyviai išnaudoti turtą. O pradinė kaina konkurse gali ir padidėti.
Panašu, kad teisi nebuvo nei viena pusė. Nuomos konkursas paskelbtas trečią kartą. Pirmus du kartus jis neįvyko, nes nebuvo norinčių dalyvauti. Savivaldybės administracijos

Ekonomikos ir investicijų skyriaus Turto valdymo poskyrio vedėja Irena Krugiškienė informavo, kad pagal galiojančią tvarką, šį kartą nuomos kaina mažinama 10 procentų ir siekia 180 eurų per mėnesį.

Poskyrio vedėja negalėjo paaiškinti, kodėl neatsiranda norinčių naudotis nauja sporto baze. Ji patvirtino, kad jėgos aitvarų sporto mėgėjų klubas domėjosi įrengta infrastruktūra, tačiau konkursuose nedalyvauja, nors Savivaldybė primygtinai kviečia jėgos aitvarų ir kitų vandens sporto šakų atstovus kurtis prie Rėkyvos. Akcentuojama, kad prie šio ežero siūloma kaip tik tokioms veikloms paruošta teritorija ir primenama, kad ežeras yra unikalus dėl didesnės galimybės „aitvaruoti“ pučiant įvairesnių krypčių vėjams.

Kai kurie politikai dar vasarį perspėjo, kad tokios sporto šakos mėgėjų Šiauliuose tiesiog yra per mažai.

Komentarai

Genadijus Juškus Sartausko    Ant, 2020-07-21 / 12:49
yra daug tų mėgėjų, bet tai papildoma laisvalaikio veikla ir niekas nesiryžta ją paversti pagrindine savo veikla dėl per trumpo sezono. mokyti kaituoti nereikalinga kažkokia "bazė". eik dabar - mokėk nuomą, samdyk buhalterį, daryk apskaitą, tvarkyk teritoriją, saugok turtą, atsakyk už jį, plius visokie ten lankytojai tau knis protą, nes vaidins klientus. o kam?
ramiai    Ant, 2020-07-21 / 13:15
kam mokėti 200 ar 180? Savi palauks kai bus atiduodama už simbolinį eurą. Gudriai.
Vadybininkui iš baltu rumu    Ant, 2020-07-21 / 14:05
Ar buvo reikalinga ta baze.. kvailumo isikunijimas.. vienu żodżiu-buratino yra buratino
Vadybininkui iš baltu rumu    Ant, 2020-07-21 / 14:05
Ar buvo reikalinga ta baze.. kvailumo isikunijimas.. vienu żodżiu-buratino yra buratino
šiaulietis    Ant, 2020-07-21 / 15:25
kažkur girdėtą: praėjusioje kadencijoje opozicija rėkė, kad esantys valdžioje nenori girdėti kaituotojų, kurie mato dideles perspektyvas Rėkyvoje įrengti infrastruktūrą, kad čia gaalima rengti tarptautines varžybas, kad reikia tam skirti lėšas. Tai va - kažkas nusileido rėksniams nepaskaičiavus reikalingumo, tai dabar - turim ką turim!
Laukiam kas atsakys už lėšas    Ant, 2020-07-21 / 15:54
Tai kada bus įvertinti atsakingi asmenys ir tie nereikalingi projektai, sėkmingai imant europos pinigus. Naudinga buvo galbūt gerbūvio įrenginėtojams, "skardinio garažo" pardavėjui ir žolės sėklos pardavėjui...
Ona     Tre, 2020-07-22 / 09:37
Mačiau tą "statinį", kokio proto žmogui reikia būti, kad investuoti pinigus ir pastatyti tokį metalinį konteinerį ir kažko iš to tikėtis...? Šitą statinį būtu galima panaudoti nebent benzino ar dujų pardavimo stočiai, bet ir tai nepasiteisintu, nes stovi nuošalioje vietoje. Vyrai vyrai, už tokius "darbus" jus reikia sodinti į teisiamųjų suolą, o jūs jau ruošiatės į Seimą .
Ar taip gali būti?    Ket, 2020-07-23 / 09:27
Ar taip gali būti, kad 100-ą tūkstančių gyventojų mieste nėra nei vieno viešo tualeto ??? O gal bus ten toje metalinėje būdoje Rėkyvoje prie ežero, galės ten visi norintys nusi(...) važiuoti iš miesto, kad atlikti savo gamtinius reikalus. Tarp kitko, šis statinys yra labai panašus į "auksinį" Kauno tualetą stovėjusį prie Kauno pilies, ar neturėsime jo dvynį?
Albertas    Ket, 2020-07-23 / 22:00

In reply to by Ar taip gali būti?

Tai ką? Pasėjo Bartulis 300000 Eur. Gal reikėtų grąžinti miestui tuos pinigėlius. Labai blogas projektas, nepaskaičiuota grąža. Na bet medinėse galvose supratimo apie kapitalo grąžą nėra.
Lionė    Pen, 2020-07-24 / 20:23

In reply to by Albertas

O kiek kainuotu pastatyti mieste viešą tualetą? O gal galima suremontuoti ir dar esamą, bet uždarytą tualetą Draugystės prospekte ? Kas to neleidžia, nėra naudos...?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.