Tarybos nariui per karantiną pritrūko politikos

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių rajono Tarybos nariui Jonui Novogreckiui saugus Tarybos darbas nuotoliniu karantino sąlygomis būdu pasirodė „tupėjimu krūmuose“.
Šiaulių rajono Tarybos narį Joną Norvogreckį papiktino Savivaldybės ketinimas šią ir kitą savaitę Tarybos bei komiteto posėdžius organizuoti nuotoliniu būdu. „Ar tikrai visi manome, kad Savivaldybės tarybos nariai, kaip rinkti Šiaulių rajono ir Kuršėnų krašto žmonių, turime vengti (bijoti) susirinkti į Šiaulių rajono savivaldybės tarybos posėdį?“– kėlė klausimą politikas. Jam nepritarė net bendražygiai.

Tarybą kaltina „tupėjimu krūmuose„

J. Novogreckis priminė, kad Hipokrato priesaiką davę medikai, maisto prekių pardavėjos dirba savo darbą. Jis įsitikinęs, kad Tarybos nariai sugeba nueiti į parduotuvę, kur užsikrėsti koronavirusu rizika didesnė, nei 25 žmonėms susirinkti į Tarybos posėdį.

„Geriausi, žinomiausi, turintys žmonių pasitikėjimą Savivaldybės tarybos nariai ir pati Taryba, kaip aukščiausias Šiaulių rajono valdymo organas.... „krūmuose tupi“...“, – rašo J. Novogreckis.

Jis pareiškė, kad kovo 31 dieną Tarybos nariai privalo rinktis į posėdį. Bijantys tai padaryti gali atsisakyti savo mandato.

Paprašytas paaiškinti savo poziciją J. Novogreckis jau tikino, kad jam tinka visos darbo formos, jis tik esą nerimaująs dėl to, jog Taryba gali nuotoliniu būdu patvirtinti švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą, o bendruomenės neturės galimybės pasakyti savo nuomonės, tad galimas tėvų ir mokytojų nepasitenkinimas. Savivaldybė dėl to gali patirti finansinių nuostolių ir pridaryti nepatogumų gyventojams.

Taryba posėdžiaus nuotoliniu būdu

Sergantį Šiaulių rajono merą pavaduojantis vicemeras Česlovas Greičius pranešė, kad dar antradienį visi Tarybos nariai išbandė nuotolinio darbo technines galimybes, o trečiadienį vyko jungtinis komitetų posėdis. Kovo 31 dieną tokiu būdu sprendimus priims ir Taryba.

„Negalime suburti žmonių į vieną vietą, rizikuoti jų sveikata. Darbotvarkė bus sutrumpinta, atsiranda naujų klausimų, susijusių su karantinu ir ekstremalia situacija – dėl saviizoliacijoje esančių žmonių maitinimo, lėšų perskirstymo ir kiti“, – aiškino vicemeras.

Seimui priėmus Vietos savivaldos įstatymo pataisas, numatyta galimybė nuotoliniu būdu priimti tik tuos sprendimus,kurie susiję su ekstremalia situacija.

Č. Greičius neneigė, kad Tarybai bus teikiama svarstyti ir mokyklų tinklo pertvarkos, klasių komplektų patvirtinimo klausimus, nes tai riboja terminai. Kai kurios savivaldybės jau tokius klausimus patvirtino nuotoliniu būdu. Anot vicemero, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra pasirengusi pratęsti terminus, jei tai padarys iki Tarybos posėdžio, tai minėtų klausimų svarstymas bus nukeltas.

Ne karo metas

Tokia kategoriška J. Novogreckio pozicija nustebino ne tik oponentus, bet ir opozicijoje esančios Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos, kuriai priklauso ir jis pats, narius. Frakcijos seniūnas Alfredas Januška akcentavo, kad tai tik asmeninė J. Novogreckio nuomonė.

Frakcijai priimtina bet kokia saugi darbo forma – kad ir nuotoliniu būdu priiminėti sprendimus, kurie yra svarbūs. O ko negali priimti, atidėti po karantino. Frakcija siūlo atidėti švietimo tinklo pertvarkos klausimą, kadangi šiuo metu nėra galimybių susitikti su suinteresuotomis šalimis – su mokyklomis, bendruomenėmis, o jei spaudžia terminai, juos galima prasitęsti.

„Jei mes rodysime pavyzdį, kad renkamės į būrius, tai kaip atrodysim prieš kitus žmones. Jei būtų karo stovis, žiūrėtume, kas neria į krūmus ir neina ginti Tėvynės. Čia visuotinė gyventojų problema, kurios sprendimą ir reikia rodyti asmeniniu pavyzdžiu“, – sakė A. Januška.

„Nereikia plėšytis marškinių„

Neatsakingu kolegos požiūriu pavadino ir kitas Tarybos narys Martynas Rusteika.

„Jei patys nesilaikome įstatymo, o kviečiame kitus pasilikti namuose, tai yra nesąžininga“, – sakė jis.

Jis pastebėjo, kad šiuo metu visi keliauja labiau į inovacijas, o tai turi papildomą naudą. Mažiau konfliktinių situacijų, visi stengiasi kaip gali pagelbėti, išnaudoti technologijas.

M. Rusteika svarsto, kad šis išbandymas galėtų duoti naudos ateičiai. Pastaruoju metu žmonės daug keliauja. Galbūt pasibaigus karantinui naujų technologijų įvaldymas leis numatyti galimybę iš Lietuvos išvykusiam Tarybos nariui dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu.

„Nereikia plėšytis marškinių, o reikia teisingų racionalių sprendimų apsaugant vieniems kitus. Paskatinčiau mažiau politikuoti ir pasitikėti tais, kurie maksimaliai valdo informaciją. Nepanikuoti racionaliai galvoti ir laikytis rekomendacijų“, – kvietė M. Rusteika.

Komentarai

Gyventojas- rinkėjas    Pen, 2020-03-27 / 09:17
Matosi kas prisimena ką žada mums prieš rinkimus, o kas tikrai slepiasi krūmuose ir dar dangstosi karantinu. Tas pats Jonuška po Šiaulius laksto darbo reikalais. Šaunuolis Jonas, kad sujudino ir priminė kiekvienam priesaikas.
politika?    Pen, 2020-03-27 / 09:19
Kokia čia politika, žurnaliste? Čia atsakomybė ir pažadų vykdymas rinkėjams sunkiu momentu. Visur ir triūbija, kad karas su virusu. Malačius, kad parodo visų tikrus veidus.
Bailiams    Pen, 2020-03-27 / 09:24
Įdomu kodėl dar nesusirinko mūsų išrinktieji prie to lovio, kai pasidaro blogai? Skaitau ir smagu darosi. Nors vienas žmogus atsirado ir parodė, kaip turi elgtis ir dirbti mums mūsų "išrinktieji politikai".
Teisintis    Pen, 2020-03-27 / 09:53
Davus priesaiką visada atstovauti mums ir teisintis karantinu, važinėti į darbus, bendrauti su kolegomis, daryti biznį per saugų atstumą - vadinasi gerai. O štai susirinkti ir atsakingai prieš rinkėją spręsti mūsų vaikų, švietimo klausimus žiūrint mums į akis- tai durnas pasiūlymas? Nupirkta žurnalistė. Palaikome Joną.
švietimietis    Pen, 2020-03-27 / 10:00
Kaip supratau tai dabar mokyklas pertvarkys ir uždarinės sėdėdami per atstumą namuose? Spręs mano ir kolegų likimą kiekvienas kas sau užsidarę, nebendraudami vienoje vietoje? Dabar jau lauke šilta, mere. Kviesk visus į Daugėlių stadioną, šalia pušynas ir grynas oras. Stalus ir suolus mes atvešime. Jūs ant žolės, mes tribūnose. Atstumas vienas nuo kito bus po kokį 20-30 metrų. Jokie virusai nepagriebs ir tikrai saugiau, nei kai prekybcentryje lankotės.
gaila    Pen, 2020-03-27 / 10:03
Gaila, kad Šiaulių rajono savivaldybės taryboje išrinkti ne tie žmonės. Žada, meluoja, priesaikas duoda- bailiai.
spauda    Pen, 2020-03-27 / 10:06
Laikraštis bailius atstovauja ar klįstu? Gerą pasiūlymą bando paniekinti.
pypt- pypt    Pen, 2020-03-27 / 10:12
Ponai, sovietmečiu po karo irgi žmones kvietė neiti į miškus partizanauti. Sakė nušaus. Ėjo. Skundė vieni kitus. Į Siberiją vežė. Ne visi slėpėsi ir laukė tylėdami.
nepamiršk    Pen, 2020-03-27 / 10:15
Svarbu, kad tie kas eis vėl į rinkimus, nepamirštų mums priminti kada nebus pajėgūs mums atstovauti ir apie savo baimes.
Ogo    Pen, 2020-03-27 / 10:35
Gerbiu už tokį pasiūlymą. Nors vienas išsakė aiškiai ir į dešimtuką. Pardavėjos be priesaikos dirba, o politikai pažadų iki kaklo- išsigando ir dar drįsta dangstytis karantinu. Tada visus uždarome, įvedame mėnesiui komendanto valandą. Va, tada kai kurie politikai gali pabandyti išlįsti savo reikalų tvarkyti, prisidengdami, kad atstovauja rinkėjus. Liūdna man už tokius mūsų atstovus.
Svečias    Pen, 2020-03-27 / 10:55
Pritariu ir palaikau. Jei dabar būtų rinkimai, turbūt dingtų baimės jausmas...
Jo.    Pen, 2020-03-27 / 11:17
Ribotas žmogus,riboti kai kurie komentatai. Su tokiu mąstymu tik Kuršėnuose tupėti!Gėda!
Jonui N.     Pen, 2020-03-27 / 11:37
Palaikau 100 %, Jonai N. Ot, ištempei į paviršių kai kuriuos vyrus. Atrodo, kaip ąžuolai tik žemę ir arti su jais. Pasirodo baidosi atstovavimo žmonėms net komentuodami. Tikriausiai ir namuose dabar į parduotuves bijo eiti, siunčia savo žmonas?
Nustebino    Pen, 2020-03-27 / 11:40
Tikrai nustebino valstiečio Martyno ir konservatoriaus Alfredo komentavimai. Praleido gerą progą bent patylėti.
Eina šik...    Pen, 2020-03-27 / 12:04
Ir tikrai pabūgo susirinkti į bendrą posėdį? Neįtikėtina, kad tokiu kampu bando žurnalistė pateikti. Gal ta žurnalistė kartu su Žadeikyte irgi išgeriančio už vairo mero draugė? Juokas ima jeigu dabar būtų rinkimų metas: dingtų virusas ar baimė?
Graudi tiesa    Pen, 2020-03-27 / 12:10
Prisiminkime, kad Šiaulių rajono meras A. Bezaras pirmą karantino dieną telkė mus bendram darbui sunkiu momentu, o galimai gėrė su draugais ir girtas už vairo papuolė. Valstiečiai su Ramūnu Karbauskiu tyli antra savaitė. Čia Jonas pasiūlo susirinkti į realų posėdį- ištižo visi. Oi, tikrai dar ne rinkimai. Ar gali būti, kad susirinkti valstiečiai į posėdį bendrai į vieną salę bijo ne dėl viruso, o dėl to, kad tada teks svarstyti geriantį merą žiūrint vienas kitam į akis?
patilėk    Pen, 2020-03-27 / 12:15
Jonai, nesiūlyk tokių keistų dalykų, kaip bendri posėdžiai. Negerai tavo siūlymai rajono valdžiai. Skaudi vieta dabar ir kalbėjimo į akis žiūrint vengia.Tavo paties kolega Alfredas didelis keliauninkas po svečias šalis irgi bijo ką tai prarasti. Tik ką tau geriau žinoti?
Kužiai    Pen, 2020-03-27 / 12:25
Mes ir už tai, kad savivaldybės taryba išgirstų mus. Nenorime, kad pasislėptų už balsavimų nuotoliniu būdu. Būsime nusivylę valstiečiais.
Kužiai    Pen, 2020-03-27 / 12:26
Mes ir už tai, kad savivaldybės taryba išgirstų mus. Nenorime, kad pasislėptų už balsavimų nuotoliniu būdu. Būsime nusivylę valstiečiais.
Gers    Pen, 2020-03-27 / 14:08
Vieni geria ir kiti dengia, o štai kiti į posėdį siūlo rinktis tik drąsiems. Ne drąsiems, Jonai, reikia rinktis, o atsakingiems už savo žadėjimus per rinkimus dirbti liaudžiai nesislepiant už nugaros. Pritariu ir judink juos, nes labai reikšmingi darosi.
Pirstelėjo    Pen, 2020-03-27 / 14:14
Keista, kad kai kurie net pirstelėjo. Bus apie ką paklausti rinkimams atėjus. O tokie "drąsūs vyrai" buvo.
Valio    Pen, 2020-03-27 / 15:00
Rodykite pavyzdį pagal Konstituciją. Privalote rinktis į posėdį, o ne slėptis už karantino.
šaunu    Pen, 2020-03-27 / 15:25
Šaunu, kad Jonas Novogreckis pasiūlė rinktis savivaldybės tarybai. Jūs mūsų atstovai ar kas? Atstovaukite mums ir ištikus bėdai "ne krūmuose", kaip parašyta.
Jonas iš krūmų    Pen, 2020-03-27 / 16:29
Vasara, Palanga, šiltas vakaras. Eina du policininkai alėja apsodinta krūmais link pajūrio. Staiga policininkai pamato intensyviai judančius krūmus, prėje klausia: Ar iš meilės ? Vyriškas balsas: iš meilės. Ne tavęs klausiam. Mergina: iš meilės. Paeina toliau, vėl krūmuose judesys. Ar iš meilės ? Vėl klausia. Vyriškas balsas: iš meilės. Ne tavęs klausiam. Kitas vyriškas balsas: iš meilės. Policininkai susižvalgo, ir eina toliau. Visai alėjos gale, pastebi vėl judančius krūmus. Ar iš meilės ? Vėl klausia. Vyriškas balsas: iš meilės. Ne tavęs klausiam. Tai, kad aš čia vienas. Kaip tavo vardas ? Jonas aš :)
Tas pats    Pen, 2020-03-27 / 18:46
Jonai N. pasidomek kaip dirba Šiaulių r. Gruzdžių soc.centras- karantino sąlygomis
kuršėniškis     Pen, 2020-03-27 / 19:05
Liuks pasiūlymas iš vieno politiko. Kaip tik pasimato tokiu metu politikos ir politikų pažadukų atsakingumas, mentalitetas. Pasimatys visi politikai visu gražumu. Kas girtumu, o kai kas ir bailumu.
Rimas- savivaldybės politikams     Pen, 2020-03-27 / 19:08
Baimė viena iš žmogaus emocijų. Tik kyla klausimėlis: ar mums reikia bailių atstovaujančių mums? Man ne.
Šiauliai    Pen, 2020-03-27 / 19:13
Mieli partijų atstovai, man už jus gėda, kad tokiu sunkiu tautai metu rūpinatės savimi, o ne mumis. Skelbkite daugiau tokios informacijos ką veikia ir ką siūlo mūsų tautos atstovai.
Eina sau    Pen, 2020-03-27 / 19:16
O jeigu tokiu metu artėtų savivaldybių rinkimai? Bijotų nesirinkti į posėdžius.
JonPizdon    Pen, 2020-03-27 / 20:32
pats pasisako, pats pagiria save, pats pakomentuoja, pats save patenkina, tikras unikumas
Jonui    Pen, 2020-03-27 / 21:18
Labai geras pasiūlymas. Pritariu. Galima tik nujausti, kaip kiti pyksta pasidavę baimei ir panikai. Negalite ar bijote sunkiu momentu būti priekyje ir prisiimti atsakomybę- nelįsk ten kur negali būti.
palaikyk     Pen, 2020-03-27 / 22:30
Atmink, kad baugus žmogus bet kokioje kritinėje situacijoje yra bailus ir ras pasiteisinimų sau. Žurnalistė ne tuos herojus pasirinko.
Svečias    Šeš, 2020-03-28 / 05:36
Gėda Jonai, neišmanydamas šiuolaikinių technologijų, kurių metu puikiai galima organizuoti posėdźius nuotoliniu būdu, kvieti pažeidinėti įstatymus, nesirinkti vienoje vietoje. Nepagalvojai, kad galite kelti pavojų šeimos nariams ir tiems patiems rinkėjams. Puikybė, neišmanymas ir eilinė nevykusi reklama. Puikybė
Kuršenietė    Šeš, 2020-03-28 / 05:41
Gėda Jonai, neišmanydamas šiuolaikinių technologijų, kurių metu puikiai galima organizuoti posėdźius nuotoliniu būdu, kvieti pažeidinėti įstatymus, nesirinkti vienoje vietoje. Nepagalvojai, kad galite kelti pavojų šeimos nariams ir tiems patiems rinkėjams. Puikybė, neišmanymas ir eilinė nevykusi reklama.
kuršėniškiai    Šeš, 2020-03-28 / 08:52
Mūsų šeima keletą kartų skaitė straipsnį ir nerado kur pritrūko politikos ir kam? Visi vienodai suprantame pasiūlymą nebijoti imtis atsakomybės prieš rinkėjus. Žurnalistė pramovė pro šalį. Pamatėme politikų vertybes ir vertę. Baimė – tikro ar įsivaizduojamo pavojaus sukeliama emocija susijusi su pastangomis išvengti šio pavojaus. Baimė kyla iš savisaugos instinkto, tai prigimtinė reakcija atsirandanti ankstyvoje vaikystėje. Ši emocija gali perspėti apie artėjantį pavojų, leidžia sutelkti dėmesį į jo šaltinį, skatina ieškoti būdų išvengti grėsmės.
Pardavėja     Šeš, 2020-03-28 / 08:59
Palaikau tokį Jono pasiūlymą. Aš dirbu už minimumą. Manęs niekas į pardavėjas nerinko ir jokių pažadų aš niekam nedaviau. Bet einu ir dirbu. O politikai?
politikams    Šeš, 2020-03-28 / 09:03
Atsibuskite kol ne vėlu, politikieriai- paskui bus gėda už tokį elgesį. Gėda bus rinkėjams į akis pažiūrėti ir teks gintis, kad vykdėte valdžios rekomendacijas, o ne rinkėjų valią. Geras ir drąsus siūlymas. Nustebintas ir pagarba Jonui Novogreckiui.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.