Tarp pasaulio stipriausiųjų – Šiaulių ugniagesiai gelbėtojai

Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos archyvo nuotr.
Sidabrinė ugniagesių gelbėtojų komanda.

Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo pasaulio čempionate, kuris vyko JAV, Solt Leik Sitčio mieste, puikiai pasirodė Lietuvos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų rinktinė. Lietuviai tapo pasaulio vicečempionais. Pusė sidabrinės komandos dirba Šiaulių priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje.

Ugniagesius pasveikino Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Kęstutis Bautronis.

Andrius Ašmontas pasakojo, kad Pasaulio stipriausiųjų ugniagesių čempionate dalyvavo 13 šalių pajėgiausios komandos, apie 200-300 ugniagesių, tad patekti tarp pačių geriausiųjų tikrai nebuvo lengva. Lietuviai kantriai treniruojasi ir aktyviai dalyvauja Europoje vykstančiose ugniagesių varžybose, tad jau yra sukaupę tokiems iššūkiams reikalingų įgūdžių ir patirties. Ir nors pasaulio čempionatuose komanda dalyvauja vos ketvirtą kartą, visada grįžtama su medaliais. Tiesa, šį kartą apdovanojimų buvo gerokai daugiau, mat prizinės vietos buvo pelnytos ir kitose individualiose ir grupinėse rungtyse.

Pirmą kartą Lietuvai pasaulio čempionate atstovavusi Regina Bartkutė moterų virš 40 metų grupėje bėgimo rungtyje buvo antroji, taip pat antrą vietą pelnė mišrių tandemų, trečią – moterų tandemų rungtyse. Andrius Ašmontas užėmė trečiąją vietą karininkų kategorijoje (angl. Chief Officer). Lietuvos komanda antrą vietą pelnė pagal visų komandos narių individualių bėgimų laikus, tapo vicečempionais geriausios komandos kategorijoje.