Tarp inovatyviausių mokytojų – ir Šiaulių regiono pedagogai

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja ir Šiaulių techninės kūrybos centro direktorius Romanas Šarpanovas spaudos konferencijoje pasidžiaugė, kad įstaiga buvo nominuota apdovanojimui už inovatyvumą.

Praėjusią savaitę Vilniuje Valdovų rūmuose vykusios iškilmingos ceremonijos metu apdovanoti inovatyviausi šių metų mokytojai ir ugdymo novatoriai. Iš viso nominacijos buvo įteiktos šešiose kategorijose. Pasveikinti mokytojų atvyko LR Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, švietimo, mokslo ir sporto viceministras, verslų ir švietimo lyderių atstovai.

Jau septintus metus „Žinių ekonomikos forumo“ organizuojami mokytojų apdovanojimai siekia skleisti žinią apie geruosius ugdymo pavyzdžius Lietuvoje. Inovatyviausiems mokytojams skiriami dviejų tūkstančių eurų piniginiai prizai bei galimybės tobulinti savo pedagogines kompetencijas.

Tarp apdovanotųjų – ir Šiaulių apskrities pedagogai. Metų mokyklos vadovo nominacija atiteko Kelmės rajono specialiosios mokyklos direktorei Daliai Viliūnienei. Mokyklos pasirengimo ugdymo turinio atnaujinimui inovacija kategorijoje apdovanotas Vaidas Bacys, Šiaulių rajono Dubysos aukštupio mokyklos vadovas.

Metų neformaliojo švietimo STEAM srityje tiekėjo kategorijoje buvo nominuotas ir Šiaulių techninės kūrybos centras, tačiau jis apdovanojimo negavo.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė ir Šiaulių techninės kūrybos centro direktorius Romanas Šarpanovas spaudos konferencijoje tai įvardijo kaip pasiekimą.

Pasak Švietimo skyriaus vadovės, to nebūtų buvę galima pasiekti, jei laiku nebūtų įvykusi įstaigos transformacija. 2019 metais Jaunųjų technikų centras buvo perkeltas iš senų nugyventų patalpų Gumbinės gatvėje į atnaujintą pastatą Stoties gatvėje, pakeistas įstaigos pavadinimas.

Šiaulių techninės kūrybos centro direktorius Romanas Šarpanovas, padėkojęs savo įstaigos kolektyvui už bendras pastangas pokyčių ir naujovių kelyje, pabrėžė, kad veikla prasiplėtė, centras bendradarbiauja ir su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, progimnazijomis, gimnazijomis, taip pat ir su verslais. Anksčiau centrą lankydavo 165 vaikai, dabar mokinių centre – daugiau nei 500.

„Užsiėmimuose mes laviname ne tik akademinius ar profesinius įgūdžius, bet ir svarbias 21 amžiaus kompetencijas: kritinį mąstymą ir kūrybiškumą. Mokiniai, lankydami mūsų būrelius, ruošiasi ateičiai, ruošiasi spręsti globalias problemas“, – spaudos konferencijoje pasakojo Romanas Šarpanovas.

Jis pasidžiaugė, kad mokyklos atstovai buvo pakviesti pristatyti savo patirčių į didžiausią Eurazijos švietimo konferenciją Kazachstane, kurioje savo pasiekimais dalijosi žymiausi įvairiausių pasaulių šalių švietimo atstovai.