
Naujausios
Tarnybinius automobilius „seks“ GPS
Šiaulių rajono savivaldybės Taryba spręs, ar leisti įdiegti biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių savininkė yra savivaldybė, tarnybiniuose automobiliuose navigacinę GPS įrangą ir stebėti tarnybinių automobilių naudojimą. Administracijos tarnybiniai automobiliai jau stebimi nuo lapkričio 1-osios.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio teigimu, 29 Savivaldybės administracijos tarnybinių automobilių stebėsena įdiegus navigacinę GPS įrangą jau vyksta nuo lapkričio 1 dienos.
Jeigu antradienį vyksiančiame posėdyje Taryba pritars, bus skelbiamas konkursas stebėsenos paslaugai pirkti. GPS įranga būtų įdiegta ir vienuolikoje rajono įstaigų – Švietimo paslaugų centro, Socialinių paslaugų centro, Kuršėnų ligoninės, Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro, Kultūros centro bei Verslo ir turizmo informacijos centro naudojamų tarnybinių automobilių.
Administracijos direktoriaus G. Karklelio teigimu, vieno administracijos automobilio stebėsena per mėnesį kainuojanti apie 12 eurų. Per metus vien tarnybinių automobilių kurui iš Savivaldybės biudžeto išleidžiama apie 36 000 eurų, dar kainuoja remonto išlaidos.
„Matome, kad kelionių mažėja. Lėšų, skiriamų transporto išlaidoms, ir dėl sumažėjusio važiavimo, ir dėl automobilių amortizacijos susitaupys, todėl papildomai stebėjimo paslaugai pinigų nereikės“, – mano G. Karklelis.
Administracijos direktoriaus teigimu, stebėsenos sistemoje tarnybinių automobilių maršrutai yra archyvuojami: kada, kur, koks tarnybinis automobilis važiavo. Šiaulių rajono savivaldybė pirmoji regione įsivedė modernią sistemą, todėl buvo „ir nepasitenkinimo, ir pritarimo“.
„Paanalizavus duomenis, pamatėme, kad buvo negerų dalykų ir dėl kuro, ir dėl automobilių naudojimo ne visada tarnybos reikmėms. Tarnybos reikalais kiek kam reikia, tas ir važiuojame, bet privačius reikalus reikia plikti šone“, – teigė G. Karklelis.
Direktoriaus teigimu, Savivaldybės administracijos automobilių stebėsena planuota dar praeitą pavasarį, konkursas vykęs vasarą, „todėl su Seime priimtais sprendimais dėl privilegijų panaikinimo Seimo narių automobiliams neturi nieko bendro“.
2014 metais, remiantis „Šiaulių krašto“ publikacijomis, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija buvo pripažinusi, kad Keli Šiaulių rajono valdininkai dėl tarnybinių automobilių buvo pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas, kurios draudžia naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių rajono savivaldybės administracijai priklausančiuose tarnybiniuose automobiliuose jau veikia stebėjimo sistema. Norima ją įdiegti ir Savivaldybės valdomų įstaigų automobiliuose.