Naujausios
TUŠČIAS BUTAS UŽRAKINTAS, NORS PASTOGĖS LAUKIA APIE 1000 ŠEIMŲ
Tarnybinis butas saugomas už grotų
Viename Šiaulių daugiabutyje pusę metų tuščias, už grotų saugomas tarnybinis, buvęs socialinis, būstas. Matydami tuščiai laikomą vieno kambario butą, daugiabučio gyventojai piktinosi tokiu Savivalbės neūkiškumu. Bet paaiškėjo, kad butas jau net ne Savivaldybės.
Natalija KONDROTIENĖ
natalija@skrastas.lt
Tuščias butas piktina gyventojus
Į „Šiaulių krašto“ redakciją paskambinęs Dainų gatvės 90 namo gyventojas pasakojo, kad jų name jau pusę metų Savivaldybei priklausančiame socialiniame bute niekas negyvena.
„Butas tuščias — jau geras pusmetis. Apleistas. Gyveno ten žmogus. Turėjo bėdų dėl narkotikų, buvo iškeldintas, išvežtas gydyti. O butas nuo to laiko stovi tuščias“, — pasakojo namo gyventojas.
Vyriškis stebėjosi, negi toks butas nereikalingas sunkiai besiverčiantiems, butų netekusiems žmonėms, jaunoms šeimoms? Domėjosi, kas už tuščią butą moka mokesčius.
„Pritvirtintos aprūdijusios grotos, kabo kelios spynos. Butas apleistas“, — pastebėjimais dalijosi Dainų gatvės gyventojas.
Butas — gydytojams, kurie ten nesikelia
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Gytis Skurkis „Šiaulių kraštui“ sakė, kad Dainų 90 esantis butas nebepriklauso Savivaldybei: Tarybos sprendimu jis perduotas Šiaulių apskrities ligoninei. Dabar šio buto apgyvendinimu rūpisis ligoninės administracija.
Petras Simavičius, Šiaulių apskrities ligoninės generalinis direktorius pripažino, kad ligoninė turi 3 butus, skirtus apgyvendinti gydytojams, atvykusiems dirbti ir gyventi į Šiaulius.
Dainų 90 name esantis butas buvo pasiūlytas jauniems gydytojams, tačiau jie atsisakė, nes butas apleistas. Tuščio buto mokesčius moka ligoninė.
„Atvažiavę jauni gydytojai įpirkti butų negali, tai ligoninė pasiūlo tokius butus, susiremontuos patys. Jauni specialistai ieškoti darbo pradeda pavasario pabaigoje, todėl šitas butas tuščias ilgai nebus. Butų ligoninei labai reikia, prašysime Savivaldybes dar“, — sakė Petras Simavičius.
Direktorius sakė, kad gali prašyti socialinių būstų gali miesto Savivaldybės, o ne steigėjo — Šiaulių apskrities administracijos, nes įstaiga atlieka miesto ligoninės funkcijas. Ligoninėje esą gydosi 80 procentų miesto gyventojų.
Eilėse — apie tūkstantis šeimų
Turto valdymo skyriaus G. Skurkio teigimu, žmonių, kuriems reikalingas socialinis būstas, yra 896 šeimos. Savivaldybėje suskaičiuota, kad šiuo metu jai priklauso 668 butai ir 223 bendrabučio kambariai, skirti apgyvendinti socialiai remtiniems žmonėms.
Šiuo metu laisvas vienas butas Gytarių gatvėje: teismo sprendimu gyventoja iškeldinta balandžio pradžioje, išsiųstas kvietimas jaunai šeimai, kuri buvo sąrašuose pirmoje vietoje. Yra trys laisvi bendrabučių kambariai, jie — Margių ir Medelyno gatvėse.
„Margių gatvės pagarsėjusiame bendrabutyje kambarys siūlytas gal 100 žmonių. Niekas nenori į tokį namą. Tokiam būstui gauti žmonės pildo prašymus, tai ir užrašo, kad Margių 10a, ar Žalgirio 2 nesiūlyti. Netinkamo būsto prašantieji gali atsisakyti, tada siūloma pagal sąrašą kitiems“, — pasakojo G. Skurkis.
Šeši sąrašai
Pasak G. Skurkio Savivaldybėje yra sudaryti šeši sąrašai žmonių, kuriems reikalingas socialinis būstas. Laukiantieji būsto suskirstyti pagal Vyriausybės patvirtintas kategorijas: jaunos šeimos, jų sąraše yra 235, šeimos auginančios 3 ir daugiau vaikų — 50, našlaičių ar likusių be tėvų globos — 82, neįgaliųjų asmenų arba šeimų, kur yra neįgalūs asmenys — 179, bendroje eilėje — 339 šeimos, socialinio būsto nuomininkų, kurie turi teisę į būsto sąlygų pagerinimą — 11 šeimų.
„Į šią kategoriją patenka žmonės, gyvenantys būste, kuriame žmogui gyvenamojo ploto yra mažiau negu 10 kvadratų. Jie turi teisę į būsto pagerinimą. Iš seno persikrausto į atsiradusį didesnės kvadratūros“, — pasakojo vedėjas.
G. Skurkis teigė, kad lyginant su praėjusių metų duomenimis, šiais metais žmonių, kuriems reikia socialinio būsto padaugėjo: praėjusiais metais sąrašuose buvo 752 šeimos.
„Už neapgyvendintus butus ir kambarius mokesčius moka Savivaldybė, o kai jame apsigyvena žmonės, mokesčius moka gyventojai, taip pat jiems reikia sumokėti simbolinį nuomos mokestį — 50 centų už kvadratinį metrą“, — pasakojo Turto valdymo skyriaus vedėjas.
BUTAS: Socialinis būstas pusę metų paslėptas už spynomis apkabinėtų grotų.
REMONTAS: Šį apleistą socialinį butą susiremontuoti turės patys gydytojai.
Jono TAMULIO nuotr.
EILĖ: Savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Gytis Skurkis sakė, kad žmonių, kuriems reikalingas socialinis būstas daugėja, šiuo metu sąrašuose tokiam būstui gauti yra 896 šeimos.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.