
Naujausios
Tarnybiniai automobiliai – tik tarnybos reikmėms
Šiaulių miesto politikai žada keisti tarnybinių automobilių naudojimo taisykles. Siūlymai juos naudoti ir ne tarnybos reikmėms keičiasi po etikos sargų sprendimų, kai buvo pričiupti Šiaulių rajono valdininkai, važinėjantys tarnybiniais automobiliais namo ir į darbą.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Paragino Vyriausybės atstovas
Tarybos komitetai diskutuoja dėl tarnybinių automobilių įsigijimo, naudojimo ir saugojimo taisyklių pakeitimų. Dėl jų numatoma apsispręsti kovo 27 dienos Tarybos posėdyje.
Taisyklėmis privalės vadovautis visos savivaldybės įmonės, kontroliuojamos bendrovės ir įstaigos, nesišskiriant nė Savivaldybės administracijos.
Ekonomikos skyriaus vedėja Auksė Tutkutė „Šiaulių kraštui“ sakė, jog taisykles paragino keisti Vyriausybės atstovas. Klausimas tapo aktualus ir po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK)išaiškinimo, kaip jie turi būti saugomi ir naudojami.
Išimčių nebebus?
Dar vasarį ketinta taisykles priimti, bet kilo diskusijos, ar galima tarnybinius automobilius naudoti ir ne tarnybos reikmėms.
Vienas iš Tarybos komitetų siūlė leisti įmonių darbuotojams juos nuomoti ne darbo metu, švenčių ar poilsio dienomis. Esą taip būtų „generuojamos pajamos“. Tačiau kiti komitetai tam nepritarė, pareikalavo projektą taisyti.
„Dabar projekte yra aiškiai reglamentuojama, jog tarnybiniai automobiliai gali būti naudojami tik tarnybos reikmėms, tik tarnybinėms funkcijoms atlikti“, – sakė projekto rengėja A. Tutkutė.
Nauja yra tai, kad reglamentuojamas tarnybinių automobilių saugojimas, ridos ir degalų apskaita. Taip pat nustatomas privalomas automobilių žymėjimas, nurodantis, kokia įstaigai ar įmonei automobilis priklauso. Apibrėžtas netarnybinių automobilių naudojimas tarnybos reikmėms.
Tarnybinius automobilius po darbo valandų, švenčių, poilsio dienomis, išskyrus, kai jais vykstama į komandiruotes, bus privaloma statyti nuolatinėje vietoje – tik įmonės, įstaigos garažuose ar saugomose aikštelėse.
Prie namų tarnybiniai automobiliai negalės stovėti ir darbuotojo ligos atveju.
Vadovai – „operatyvininkai“
Į VTEK akiratį dėl tarnybinių automobilių naudojimo po „Šiaulių krašto" publikacijų buvo patekę keli miesto bendrovių ir įstaigų vadovai. Bet etikos sargams pritrūko akivaizdžių įrodymų, jog jie galbūt naudojo tarnybinius automobilius ne tarnybos reikmėms.
Todėl buvo nutraukti tyrimai Česlovo Kaspučio, „Šiaulių energijos“ generalinio direktoriaus, Mindaugo Maželio, Centro poliklinikos vadovo, atžvilgiu.
Tai ar įmonių, įstaigų vadovai galės prie savo namų laikyti tarnybinius automobilius?
„Č. Kaspučio atveju Etikos komisija išaiškino, jog jis atlieka ir operatyvines funkcijas, turi vykti į avarijas, todėl gali nuolat turėti tarnybinį automobilį“, – atsakė A.Tutkutė.
Ji pabrėžė, jog miesto Taryba priims tik bendras nuostatas, o įstaigų, įmonių vadovai, bendrovių valdybos pagal jas turės nustatyti vidaus taisykles.
Savivaldybėje giriamasi tvarka
Šiaulių miesto savivaldybės administracija turi 15 tarnybinių automobilių.
Ūkio skyriaus vedėjas Feliksas Lapukas informavo, jog jie saugomi tik Savivaldybės garažuose ar Savivaldybės kieme. Išskyrus vieną – Švietimo skyriaus tarnybinį automobilį, bet ir jis laikomas nuolatinėje vietoje – vienos mokyklos garaže.
„Nuo seno tokia tvarka galioja, niekam nė nebuvo leidžiama laikyti tarnybinių automobilių prie savo namų, nė merui, – teigė F. Lapukas. – Meras dabar atostogauja, o jo tarnybinis automobilis stovi Savivaldybės garaže.“
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
TVARKA: Savivaldybė reikalaus, kad jos bendrovės ir įstaigos tarnybinius automobilius po darbo valandų laikytų tik įstaigų, įmonių garažuose ar saugomose aikštelėse.