Šventės „Aš – mažasis šiaulietis“ tradicijai – du dešimtmečiai

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Šeštadienį į Centriniame parke vykusią šventę „Aš – mažasis šiaulietis“ traukė šeimos su savo mažyliais vežimėliuose.

Birželio 1 dieną Šiauliuose tradiciškai šurmuliavo mažiausiems miesto gyventojams skirta šventė „Aš – mažasis šiaulietis“. Du dešimtmečius gyvuojantis renginys šiemet į Centrinį miesto parką sukvietė 720 šeimų nuo 2023 metų gegužės 1-osios iki šių metų gegužės 1-osios susilaukusių mažylių. Tarp jų 5 šeimos, susilaukusios dvynių. Visiems iš anksto užsiregistravusiems buvo pagaminti „Mažojo šiauliečio“ pažymėjimai, kuriuos kartu su suvenyriniu puodeliu ir balionu įteikė Šiaulių meras Artūras Visockas. Pažymėjimai šįmet įteikti beveik 500 mažylių, kuriuos į parką atlydėjo ne tik tėveliai, bet ir broliukai bei sesutės, seneliai.

Parke daugiau nei dvi valandas šiauliečių ir miesto svečių džiaugsmui veikė pramogos ir edukacijos. Čia šventės partneriai smagiai praleisti laiką kvietė, pasipuošiant meniškomis, laikinomis tatuiruotėmis, policijos pareigūnai ir ištikimasis jų pagalbininkas Amsis pristatė policijos tarnybą, sveikino ir balionais apdovanojo mažuosius šiauliečius. Renginio metu vaikai išbandė „Early rider“ dviratukus ir turėjo galimybę pasinerti į virtualias lenktynes „Wahoo“ treniruokliu.

Šiaulių kultūros centras 5–12 klasių mokinius kvietė kurti iliustruojančius paveikslus, susijusius su vaikyste. Plenere „Piešiu vaikystę“ jaunieji menininkai savo kūrybinius šedevrus kūrė grafičių technika.

Viso renginio metu mažųjų laukė ir daugiau šventės partnerių siūlomų veiklų, pramogų. Renginio dalyviai džiaugėsi parodytu dėmesiu jaunoms šeimoms ir jų mažyliams, galimybe dalyvauti šventėje, pažymėjo, kad Šiauliuose yra patogu auginti mažus vaikus.