Šventė „Aš – mažasis šiaulietis“ vyks Centriniame parke

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Mažųjų šiauliečių pagerbimo šventę organizuojančio Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Melenienė pristatė vieną pirmųjų mieste gavusią mažojo šiauliečio pažymėjimą, dabar jau aštuoniolikmetę Algitą Armalaitę.
Birželio 1-ąją – Vaikų gynimo dieną dieną – Šiauliuose vyks tradicinė miesto mažiausių gyventojų pagerbimo šventė „Aš – mažasis šiaulietis“. Nuo 2005 metų organizuojamas renginys šįmet vyks naujoje erdvėje – Centriniame parke.

Šventė vyks 18-ą kartą

Savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vilma Melenienė spaudos konferencijoje informavo, kad į renginį kviečiami Šiauliuose registruoti mažyliai, gimę nuo 2022 metų gegužės 1 dienos iki 2023 metų gegužės 1 dienos. Mieste šių mažųjų gyventojų šeimoms išsiųsti vardiniai kvietimai į renginį. Kvietimai iškeliavo 870-iai šeimų.

Visų tėvelių prašoma vaikučius į renginį užregistruoti iš anksto, nes jiems pagaminami vardiniai mažojo šiauliečio pažymėjimai. Jau užregistruoti 472 vaikučiai. Registruotis galima iki gegužės 30 dienos.

Naujiena dar ir tai, kad mažojo šiauliečio pažymėjimus galės pasiimti ir praėjusiais metais turėję gauti, tačiau negalėję atsiimti vaikučiai.

Šiųmetinių mažųjų šiauliečių lauks ne tik pažymėjimai, bet ir suvenyriniai puodeliai.

Vedėja pademonstravo, kaip, bėgant metams, keitėsi ir pažymėjimai, ir puodeliai. Iš pradžių kelerius metus buvo išduodami pažymėjimai su mažylio nuotrauka, kurią tėvai turėdavo pateikti skyriui iš anksto. Tačiau vėliau šios idėjos buvo atsisakyta ir pasirinkti suvenyriniai pažymėjimai.

Spaudos konferencijoje dalyvavo aštuoniolikmetė Algita Armalaitė, ji tokį pažymėjimą gavo prieš 18 metų. Pilnametystės sulaukusi mergina sakė tik prieš porą dienų iš mamos sužinojo, kad turi tokį pažymėjimą ir labai tuo džiaugėsi.

Eisena, pažymėjimų įteikimas, koncertas, edukacijos, Sporto miestelis...

Šįmet šventė prasidės iškilminga eisena. 11.30 valandą nuo „Gaidžio“ aikštės šeimos su mažyliais vežimėliuose, lydimi Šiaulių pučiamųjų orkestro ir choreografijos studijos „Aušrelė“ šokėjų, keliaus į Centrinį parką. Čia nuo 12-os iki 15 valandos vyks renginys „Aš – mažasis šiaulietis“. Pagrindiniame parko take nuo Aušros alėjos mažųjų šiauliečių lauks miesto vadovai, jie ir įteiks jiems pažymėjimus bei suvenyrus.

Šiaulių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Ugnė Skačkauskienė akcentavo, kad visoje parko erdvėje vyks įdomios edukacinės bei pramoginės veiklos, kurias organizuos Šiaulių menų mokykla, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Kultūros centras.

Vyks kūrybinis pleneras „Piešiu vaikystę“, jo metu moksleiviai pieš ant didelių faneros lakštų, o darbai liks džiuginti parko lankytojų dar savaitę.

Savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas pasakojo, kad šventėje veiks Sporto miestelis. Jo organizatoriai kvies šeimas dalyvauti vaikų ropojimo varžybose ir išbandyti orientavimosi įgūdžius parke. Orientavimosi užduotys – ne varžybinės. Tiesiog pasižymėjus įveiktas užduotis bus galima gauti dovanėlę.

Šiaulių centrinio parko estradoje skambės Šiaulių miesto vaikų vokalinės muzikos ir jaunimo grupių šventė „Linksmasis vėjas“. Viena iš organizatorių Šiaulių kultūros centro vokalo studijos „Ro ko ko“ vadovė Rasa Kauneckaitė kvietė šiauliečių šeimas pasiklausyti puikių miesto vaikų kolektyvų, solistų, roko grupių.

Koncertai vaikams tęsis ir birželio 2-ąją. 17.30 valandą Kultūros centre vyks Šiaulių menų mokyklos mokinių koncertas „Atradimų šalyje“, kurį organizuos Šiaulių menų mokykla.