Suo­lai au­to­bu­sų sto­ty­je – be­to­no lui­tas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kuršėnų autobusų stotis – kol kas be keleiviams skirtų suolų.
„Šiaulių kraštui“ paskambinęs garbaus amžiaus Šiaulių rajono gyventojas piktinosi, kad Kuršėnų autobusų stotyje, lauke, nėra suolų, kur keleiviai saugiai galėtų laukti atvykstančių autobusų. Aiškinamės – kodėl.

Laukimas – tik uždaroje patalpoje

Anot pašnekovo, nerasdami, kur prisėsti, keleiviai priversti eiti į uždarą laukiamąjį, o čia susėdus vienam greta kito, nors ir su veido kauke, atsirandanti rimta koronaviruso grėsmė.

Autobuso laukti lauke keleiviams, iš kurių nemažai ir, gyventojo žodžiais, jau labai garbaus amžiaus, būtų kur kas saugiau. Tačiau senam žmogui laukti stovint – sunki užduotis.

„Ką reikės daryti, jei epidemiologinė situacija prastės? – sunerimęs vyras. – Nejaugi Kuršėnų autobusų parko administracijai visai nerūpi keleivių saugumas?“

Vadovai: suolai bus

UAB „Kuršėnų autobusų parkas“, kuriam priklauso Kuršėnų autobusų stotis, direktorius Vidmantas Šulčius informavo, kad Autobusų stoties rekonstrukcija kol kas tik įpusėjusi, tai todėl stoties aikštėje nėra suoliukų.

Pernai spalio mėnesį pasibaigė Kuršėnų autobusų stoties pirmas rekonstrukcijos etapas – buvo išlyginta teritorija, atlikti gruntavimo darbai, sudėtos trinkelės. Įmonė su Savivaldybės garantu ėmė banko paskolą – 35 tūkstančius eurų – ir už tuos pinigus atliko visus pirmame etape numatytus darbus.

Antram etapui įgyvendinti pinigų, anot V. Šulčiaus, kol kas nėra. Reikėtų dar 30 tūkstančių eurų, kad Autobusų stotyje atsirastų šviestuvai, šiukšliadėžės, suoliukai, lauko paviljonas, vaizdo kameros.

Sausio pradžioje Savivaldybės įmonė „Kuršėnų autobusų parkas“ kreipėsi į Šiaulių rajono savivaldybę su prašymu skirti lėšų antram etapui įgyvendinti.

„Dabar jau yra rugpjūtis, bet Savivaldybė lėšų vis dar negali duoti. Tikimės, kad, peržiūrėjus pusmetinį biudžetą, pinigų rekonstrukcijai pagaliau atsiras“, – sakė V. Šulčius.

Vadovas suprantantis žmonių nerimą, tačiau šiuo metu tegali jiems pasiūlyti prisėsti tik ant lauke, aplink kaštoną, palikto betoninio luito.

„Buvome pavasarį ir suoliuką pastatę. Laikinai pastatėme, todėl nepritvirtinome, todėl jis kažkaip įgavo kojas... ir pradingo“, – sakė UAB „Kuršėnų autobusų parkas“ vadovas.

V. Šulčius patikino, jei pinigai iš Savivaldybės būtų gauti dar šiemet, tai šviestuvai įrengti ir suoliukai pastatyti būtų taip pat šiais metais.

„Stotis – miesto vizitinė kortelė. Laukiam pinigų. Bet gal Savivaldybė turi ir svarbesnių objektų?“ – sakė jis.

O kol suoliukų nėra, Autobusų stoties dispečerės, anot V. Šulčiaus, kontroliuoja, kad keleiviai laukimo salėje sėdėtų užsidėję kaukes.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Gipoldui Karkleliui „Kuršėnų autobusų stoties reikalas“ žinomas.

„Galiu užtikrinti, kad suoliukai Kuršėnų autobusų stotyje bus dar šiemet“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorius.