Sugrįžta tradicinis renginys „Dviračiai ant stogo“

Redakcijos archyvo nuotr.
Paskutinį kartą, 2019 metais, ant „Saulės miesto“ stogo užfiksuoti 1004 dviračiai.
Gegužės 26 dieną 19 valandą skverelyje prie Šiaulių miesto savivaldybės po dvejų metų pertraukos bus duotas startas tradiciniams dviračių mėgėjų renginiui „Dviračiai ant stogo“. Numynę 7 kilometrus Šiaulių centro gatvėmis dalyviai finišuos „Saulės terasoje“ (PPC „Saulės miestas“ 3 a.).

Renginio organizatoriai viliasi, kad galbūt šiemet pavyks pagerinti 2016 metų rekordą, kuomet ant prekybos ir pramogų centro stogo užfiksuoti 1305 dviračiai.

„Dviračiai ant stogo“ dalyviai ne tik sieks naujo rekordo. Mindami miesto gatvėmis, jie turės galimybę pasijusti it profesionalūs sportininkai: toje pačioje trasoje liepos 31 dieną vyks Šiaulių dviračių lenktynės.

Trasa driekiasi Vasario 16-osios, Trakų, Vilniaus, K. Kalinausko, Vilkaviškio, Ežero, Tilžės gatvėmis.

Finišą ant stogo pasiekę dviratininkai gaus po kortelę su numeriu, kad kuo tiksliau būtų galima suskaičiuoti visus dalyvius. Gauti numeriai dalyvaus loterijoje, o laimingajam atiteks dviratis SCOTT.

„2011 metais startavęs renginys kas metai augo ir, jeigu nesutrukdydavo orai, sulaukdavo daug palaikymo. Dėl karantino situacijos porą metų darėme pertrauką ir dabar sugrįžtame, kviesdami siekti naujo rekordo. Ne mažiau svarbu ir gera emocija bei bendrystės jausmas dalyvaujant šiame renginyje. Šeimos su kūdikiais, mažyliai su triratukais, paspirtukais ir tikri dviračių sporto entuziastai išbando netradicinę trasą, besibaigiančią ant „Saulės miesto“ stogo. Šio renginio nuotaika ypatingai pakili ir draugiška – kviečiame prisijungti ir pajusti puikią renginio dvasią“, – kviečia PPC „Saulės miestas“ rinkodaros direktorė Irmantė Sviensienė.

Rekordo iniciatorius „S-Sportas“ vadovas Svajūnas Ambrazas viliasi, kad sporto renginių išsiilgę šiauliečiai ir miesto svečiai aktyviai jungsis prie šios tradicinės akcijos.

„Žmones nuolat skatiname judėti, sportuoti, nesėdėti vietoje. „S-Sporto“ šūkis – „Sportuokime kartu“. Iš to nuolatinio noro judėti ir gimė idėja. Šį akcija – tai ne vien rekordo siekimas. Ji padeda skleisti labai svarbią žinią – prieš vienuolika metų gimusi idėja buvo skirta išreikšti susirūpinimą prasta dviračių takų infrastruktūra bei atkreipti vairuotojų dėmesį į dviratininkus, kad sumažėtų skaudžių nelaimių eismo įvykiuose skaičius. Iš esmės tikslai išliko tie patys ir dabar. Kuo daugiau mūsų susirinks, kuo didesnė dviračių bendruomenė susiburs – tuo mūsų idėjos, siekiai ir tikslai plačiau pasklis“, – įsitikinęs S. Ambrazas.

Sporto centro „Dubysa“ direktorius Aivaras Strockis džiaugiasi, kad centre dviračių sportu užsiima vis daugiau jaunimo, o tokios akcijos tik dar labiau populiarina dviračių sportą.

„Vienas iš svarbiausių šios akcijos akcentų – skatinti dviračio kaip ekologiškos transporto priemonės plėtrą Šiauliuose. Be abejonės, tokie renginiai populiarina ne tik paprastą važinėjimąsi dviračiu, tačiau ir dviračių sportą. Tai jaučiame iš vis didėjančio sporto centro „Dubysa“ auklėtinių skaičiaus. Prie šios akcijos prisidės ir kartu mins ne tik mūsų centre dviračių treniruotes lankantys vaikai, tačiau ir visa administracija“, – sako A. Strockis.

Susirinkusius „Saulės terasoje“ savo šou programa džiugins Latvijos ekstremalaus dviračių sporto grupė „GreenTrials“.