Statistinis kandidatas į Seimą: su aukštuoju išsilavinimu, sukaupęs gerokai turto

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) asociatyvi nuotr.
Vyrai dominuoja absoliučioje daugumoje politinių partijų sąrašų.
Statistinis kandidatas į Seimo narius yra aukštąjį išsilavinimą turintis penkiasdešimtmetis vyras, vardu Vytautas, kurio turtas, vertybiniai popieriai ir piniginės lėšos siekia beveik 147 tūkstančių eurų. Tokį statistinio kandidato į Seimo narius portretą sudarė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Kaip ir ankstesniuose Seimo rinkimuose, taip ir šiemet, dauguma kandidatų yra vyrai – jie sudaro 66,7 procento kandidatų. Moterų rinkimuose dalyvauja trečdalis – 33,3 procento.

Vyrai dominuoja absoliučioje daugumoje politinių partijų sąrašų. Vienintelėje Lietuvos lenkų rinkimų akcijoje-Krikščioniškų šeimų sąjungoje yra daugiau moterų, nei vyrų, jų šioje partijoje yra 63 proc. Mažiausiai moterų turi Nacionalinis susivienijimas – jų skaičius šios partijos sąraše sudaro vos 15 procentų.

Populiariausi šių metų Seimo rinkimuose kandidatuojančių vyrų vardai – Vytautas, Kęstutis, Saulius, Tomas, Arūnas.

Tarp kandidačių moterų populiariausi Daivos, Linos, Janinos, Kristinos ir Rasos vardai.

Beveik 64 procentų, nurodė, kad yra susituokę. 19 kandidatų (1,1 procento) deklaravo esą partnerystėje. Nevedusių (netekėjusių) yra 201, arba 11,4 procento 48 kandidatai yra našliai, tai sudaro beveik 3 proc.

Daugiau kaip 10 procentų kandidatų (187 asmenys) nurodė, jog yra išsiskyrę, o 185 kandidatai (10,5 proc.) duomenų apie savo šeimyninę padėtį nepateikė.

Teikdami pareiškinius dokumentus VRK, kandidatai privalėjo nurodyti savo teistumą. Tokį faktą nuslėpę asmenys buvo pašalinti iš kandidatų sąrašų.

Beveik 98 procentai kandidatuojančių į Seimą asmenų nurodė niekada nebuvę teisti. 2 procentai kandidatų savo teistumą deklaravo ir yra registruoti kandidatais į Seimo narius.

Dalyvauti šių metų spalio 11 dieną vyksiančiuose Seimo rinkimuose užregistruoti 1755 kandidatai. Lyginant su 2016 metais, šiemet į Seimą kandidatuoja beveik trimis su puse šimto (339) daugiau asmenų. Prieš ketverius metus VRK buvo registravusi 1416 kandidatų.