Stasio Šalkauskio žygio tikslas pasiektas!

Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
S. Šalkauskio atminimas įprasmintas žygiu Šiauliai – Kaunas. Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė sekmadienio vakarą pėsčiomis pasiekė kelionės tikslą – Kauną, o pirmadienį apsilankė Vytauto Didžiojo universitete. Už gražią idėją gimnazistei Miglei dėkojo Šiaulių miesto meras, VDU rektorius ir Stasio Šalkauskio gimnazijos vadovė.

Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientė ir šaulė Miglė Jankutė sėkmingai įveikė visą suplanuotą penkių dienų maršrutą ir nešina mokyklos vėliava pasiekė savo tikslą – Kauną. Jauna šiaulietė išskirtiniam žygiui pėstute į Kauną iš Šiaulių pasiryžo norėdama įprasminti prof. Stasio Šalkauskio atminimą ir pažymėti 85-ąsias savo gimnazijos įkūrimo metines.

Sekmadienio vakarą, paskutinę 28 km atkarpą įveikusi Miglė, apsistojo Kaune, o pirmadienio rytą atėjo į Vytauto Didžiojo universitetą, kurio rektoriumi 1939-1940 metais buvo S. Šalkauskis. Istoriniame pastate šiaulietę pasitiko VDU rektorius prof. Juozas Augutis su komanda, iš Šiaulių atvykęs miesto meras Artūras Visockas ir Stasio Šalkauskio gimnazijos direktorė Loreta Tamulaitienė.

Šilto priėmimo metu, Juozas Augutis Miglei įteikė proginį VDU medalį ir aukštosios mokyklos išleistų knygų, Šiaulių meras Artūras Visockas perdavė saldžią dovaną.

"Labai džiugino, kad nuolat jutau begalinį palaikymą iš draugų, šeimos, mokyklos bendruomenės. Paskutiniame etape, kai jau žygiavau su gimnazijos vėliava, vis daugiau žmonių atpažindavo, pamojuodavo, pravažiuojantieji sustodavo paklausti ar viskas gerai, ar nieko netrūksta. Žygiuoti kiek trukdė lietus, kurio tikrai buvo nemažai tomis dienomis", – pasakojo Miglė Jankutė.

Miglė Jankutė.

"Ši Miglės žygį vertinu kaip labai stiprų priminimą visiems apie garbingos asmenybės – prof. Stasio Šalkauskio veiklą, jo indėlį į Lietuvos mokslą, švietimo sistemą, filosofiją. Miglė savo kelione susiejo du svarbiausius tarpukario Lietuvos miestus – Šiaulius ir Kauną, ir tarsi sudaro galimybę atgimti šių miestų ryšiui įvairiose srityse. Dėkoju Miglei už puikią idėją ir šios iniciatyvos įgyvendinimą", – kalbėjo A. Visockas.

"Miglės pademonstruotas pilietiškumas verčia didžiuotis šiuolaikiniu jaunimu. O S. Šalkauskio sąsajos su Kaunu ir Vytauto Didžiojo universitetu išties svarbios. Jis buvo šios aukštosios mokyklos profesorius, vėliau – rektorius. Šalkauskį galima apibudinti kaip vieną žymiausių pedagogų-filosofų. Jo darbai persunkti švietimo ideologija, yra labai vertingi ir išliko aktualūs iki šių dienų. Nieko naujo šioje srityje mes neišradome", – teigė VDU rektorius prof. Juozas Augutis.

Miglės maršrutas buvo pasirinktas neatsitiktinai. Į Kauną abiturientė ėjo 137 kilometrus, būtent tiek metų šiemet sukanka nuo prof. S. Šalkauskio gimimo. Pusiaukelėje Miglė taip pat aplankė ir S. Šalkauskio gimtinę – Ariogalą. Joje ji susitiko su Ariogalos gimnazijos gimnazistais ir pasidalino kelionės įspūdžiais.

Užs. Nr. 529146